Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská (javořik)

Ahoj jsem začátečník a nechal jsem se zlákat nízkou cenou a koupil si regjušku (0.5m dlouhou a 3 měsíce starou za 900,-) od p.javořík (exotera). Byl jsem si pro ni u něho doma (měl to tam velice pěkné - myslím terária) ale tady jsem se dočetl že ty jeho krajty královské jsou import :.( a že takové zvířata někdy nepřežijí. Dostal jsem strach co se může stát??? ..... proč by neměla přežít ..... mám ji 5 dní a dnes jsem ji dal myšku sežrala ji bez problémů ...... paraziti se po ní taky neprocházejí....

Francku máš zřejmě štěstí a přeju Ti ho. Já osobně bych žádné preventivní ošetření nedoporučoval, obzvlášť když s krajtou nemáš žádné problémy. Hadi z přírody bývají na všelijaké chemikálie obzvlášť citliví a mohl bys jí tak víc ublížit než pomoci. Ten rozbor trusu by byl ale určitě namístě, člověk nikdy neví...

psal mě ten javořík (odpovídal mě na mejla) prej je dovážejí z francie z nějaké farmy (kde jsou veterináři) a nedošly do styku s improtem z přírody ....... že za poslédní 2 roky (co je od taď dováží) jim je nikdo "nereklamoval" a že by parazity neměl mít. ale kdo ví jestli nekecá ........ no ale krajtě zatím nic není vypadá dobře, v pondělí jsem ji dal myš a sežrala ji ........ teď leží v úkrytu a tráví.