Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvětlení tropického teraria

Zdravim všechny.
Jsem začátečník a nerad bych udělal něco špatně. Sestavuji tropické terárium pro felsumy.
Potřebuji poradit s osvětlením a vytápěním terária. Má představa je zářivka imitující denní světlo, pak noční zářivka, vše nějak propojené přes časové spínače, teplo z tlumivky bych použil na vytápění teraria pomocí ventilátoru, který by byl nasměřován na čelní sklo,tím bych zabránil i jeho zamlžení.
Mám to jen takto v hlavě a nevím jestli to neni hloupost. A hlavně nevím jak silné trubice použít (kolik watů) aby to bylo dobře. Terárium je o rozměrech 60x50x80.
Budu rád za každou radu a jakýkoliv jiný návrh.

AHOJ JÁ OSOBNĚ BYCH SE S NÁKEJMA ŽÁŘIVKAMA VŮBEC NEPÁRALA.JÁ MÁM V TERÁRIU ÚV ŽÁROVKU KTERÁ VYDÁVÁ ÚVA A ÚVB ZÁŘENÍ KTERÉ JE VLASTNĚ SROVNATELNÉ SE ZÁŘENÍM SLUNCE.A NAVÍC I SKVĚLE HŘEJE TEDA PODLE TOHO JAKOU VATOVKU KOUPÍŠ.;-)VE ZVERIMEXU JÍ KOUPÍŠ KOLEM 150 KORUN.

Můžete mi to ujasnit?Jsem z toho celá zmatená,vím že jsem toho přečetla až dost,že jsou žárovky Repti-glo k ničemu,můžete mi teda poradit žárovku,která vyhřívá a zároveň má potřebné UV záření pro suchozemské želvy v nějaké rozumné ceně? Popřípadě jaké užíváte vy a s jakými zkušenostmi.Přes sezonu jsou na zahradě,takže sluníčka mají dost.Je to jako dopňkové pokud jsou v teráriu a teď na chladnější období.Děkuji