Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pls utekla mi užovka

:-|pls potřebuji pomoc utekla mi užovka červená z teraria.Jedná se o mládě a nevím jak jí chytit ,potřeboval bych nějaké rady jak jí chytit nebo přílákat nevíte někdo o něčem prosím???:.(

Ahojky, asi před měsícem a půl mi také utekla užovka červená, albínek. Hledala jsem ji celé noci a nenašla se. Máme velký barák a ona utekla do podkrový. Dokonce táta koupil detektory pohybu, a nic. Ale stále ještě doufám, že přileze... Budu Ti určitě držet palečky... Pak dej vědět...

To se nám už stalo mockrát, jednou utekl celý vrh (cca 20 kousků),
našla se většina (i u sousedů jedna byla). Někdy se najdou i po měsíci, někdy nikdy :-) Doporučuji trpělivé hledání i na nejméně pravděpodobných místech (šuplíky zdánlivě zavřené, boty), po šňůrách se mohou vyšplhat i dost vysoko (např. na skříně). Nikdy si neříkejte, že tam se nemůže dostat, nebo že se tam nevejde. Kladení pastí (např. misek s vlhkým rašeliníkem) se nám příliš neosvědčilo. Mnoho štěstí!

no me utekla koralovka..taky malicka..hledali jsme porad i dlouhou obyvaci skrin jsme museli celou rozsroubovat jestli nahodou neni za skrini...a nic..asi za 3 tydny jsem ji nasla rano ve vane:puff: to bylo teda radosti. jak pise ,,san" raselina a voda se mi taky neosvedcila..koupelna je vlhka tak zkus pohledat tam..pokud neutekla ven a je urcite doma-vyleze ale neni jiste kdy muze i za pul roku..tak hodne stesti a dej urcite vedet

Jak si to tady tak čtu, tak vám taky napíšu. Moje korálovka sedlatá mi utekla teď ve čtvrtek, ještě je maličká, nemá ani 40 cenťáků. Samozřejmě jsme odstavili všechen nábytek a tak... (i když jsem četla, že je to většinou zbytečné) a nic. Jen jsem doufala, že neutekla z pokoje. Druhý den jsme prohledali pokoj znovu. Nic jsme nenašli. Tak jsem to pomalu vzdávala a odnesla jsem holátko, co jsem ve čtvrtek koupila, do mražáku zamrazit. Jak jsem se vrátila od mražáku, sedla jsem si na postel, podívala jsem se do terárka po leguánovi, co nám umřel a ona tam vyvalená na šutru:o) Tak jsem utíkala pro holátko, ani mu nestihla začít být zima:o) Tak korálovka si asi usmyslela, že se přestěhuje do většího (to terárko plánuju pro ni, až bude větší, jsou tam docela široké větrací otvory. Teď by, když se dostala dovnitř, zvládla i utéct ven.
Rady, kde se může schovávat, jsou naprosto zbytečné, a neplatí obvykle asi ani to, že půjde za teplem nebo tak... Každá si zaleze, kam se jí zachce.
Můj kamarád, když mu utekl had, roztahal všude po zemi lepící pásky, aby se přilepila (což mi přišlo docela sadistické:o) a světe div se, ono to pomohlo:o) Chuděra se přilepila:o) Mně se nejvíc líbí roztahat po zemi igelitky a sáčky a tak, a když se bude po nějakém plazit, tak to bude šustit. Je to aspoň nenásilné:o)

Já bych ji taky nehledal protože muže být za skříní nebo někde tak a když to odsuneš ji mužeš přiskřípnout a rozdrtin:x: ji já jsem užovku když mi utekla chytil na dvě rozpůlená holátka která jsem dal do kibliku pod skříŇ a on do toho kible spadl a už jsem ho měl.Hodně štěstí!!:-)

Jojo, taky mi kdysi utekla uzovka. Hledal jsem ji snad vsude...zkousel jsem ruzne figle od mokrych hader az pres ty zminovane sacky. Bylo to jeste mlade a u nas v baraku je sucho. Asi po roce jsem ji nasel ususenou:.( Ted mam druhou (tu samou) a tento ususeny exemplar ma vystavenou pred terarkem, aby dobre videla co se ji stane, kdyz utece!:-D Pomohlo to a zatim se nikam nevydala...

Nám loni utekly 2, to měly max 20 cm. Hledali jsme je snad všude, a nic. Jedna pak vylezla asi za 3 dny od vysavače a druhá cca za 10 dní z mamky skříně (a to jsme jí útěk tajili, protože ona je fakt nemusí,takže štěstí,že na ni nenarazila:)), už jsme se s ní pomalu rozloučili, a pak sama vylezla. A dnes je z ní krásná metrová hadice :)

No, Somalia by se mel pochlubit, jak mu mamina nasla kobru v kuchynske lince :) Me nasli ruzne zabehla hadaty budto psy, mamina a nebo kamaradi na navsteve - jen tak se k nim priplazili :) Nejlepsi bylo, jak na amoditku stekalo moje psisko tak zurive, ze mamca prisla ke me do pokoje :) No proste, utikaj a utikaj :) Me uz dlouho (tak 7-8 let nic nastesti nezdrhlo (jen jedna mastomys pri cisteni venku...) VH

Mě jednou z myšárny na půdě zdrhlo 38 mastomyší a kočky mi je nosily 14 dní na práh.:-D
Jednou mi dokonce v pokoji chytla kočka samičku Timon tangitanus,tak 40 cm dlouhou.Když jsem si jí všim,tak už měla čtyři dirky od zubů v zádech.Zapoměl jsem zavřít vrátka od terárka.Dneska je už v pohodě,framykoin to zpravil:-)

Trochu odbočím... Kdysi dávno se u nás na vsi roznesla "fáma", že mi utekl had (žádný mi ale neutekl). No a celé prázdniny mi pak lidi nosili v kbelících, sklenicích, krabicích a dalších nádobách užovky obojkový, užovky hladký a dokonce i slepýše :))
Jinak tady je každá rada drahá! Já si myslím, že při hledání uprchlíků to chce nějakou kombinaci - tu krabici s vodou plus občasné noční pochůzky ukončené v koupelně anebo večerní zvedání nábytku, ale podle mých zkušeností (moc mi toho neutíká - párkrát korálovka nebo thamnophiska) jsem je chytil pokaždé při zcela náhodném setkání, dřív nebo později jsme na sebe prostě narazili. Problém byl, že i týden po odchytu jsem chodil po domě jak pako a ze zvyku koukal do všech koutů :))
P.

zdravim,
mne raz tiez utiekla uzovka to som zacinal s chovom hadov bola to moja prva uzovka africka. No nasiel som na nete navod tak som ho vyskusal a podarilo sa. Ale je to v celku neprakticke. My mame v celom dome podlahu tak sa to da spravit. Poodsuval som skrine aby pri okolo stien bolo miesto vsade dookola som rozsypal hrubu muku cez lievik cca. 5 cm siroky pas od steny. Nevedel som kde presne je cize som takto vysypal cele horne poschodie. Na druhy den som rano vsimol v jednej z izieb "stopy" v muke tak som tu izbu uzavrel aby sa nikde inde nedostala a v tej izbe som na niektore miesta okolo stien dal papierovu pasku. Fakt len papierovu ina moze hadovi ublizit. Had sa mi na dalsu noc chytil na pasku len som zhasol chvilu vyckaval a zacul ako susti a posuva sa s celou paskou. Hned som ju odlepil a sup do teraria. No potom to upratovanie. 1kg-1,5kg muky stiahnut do vysavaca to bolo :DDD