Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co chovat v teplém půdním bytě?

Dobrý večer, chtěla bych Vás zkušené poprosit o radu:-| Bydlím v půdním bytě, kde bývá i 34 stupňů. Rybičky mi postupně umřely. V předchozím bytě jsem chovala také vodní želvy. Ptám se, jaké byste mi poradili zvířátko(jsem alergik a rybky jsou kvůli vysoké teplotě pasé),na víkendy jezdím na chatu. Nejsem si jistá zda by bylo vhodné např,such.želvu převážet. Na hady ráda koukám v zoo,ale doma ne,děkuji). Zkušenosti s ještěrkama zatím nemám, krmí se denně, které jsou nejvhodnější pro začátečníky? Děkuji předem za radu:))

Dobrý večer. S tím převážením, jsem myslela vpřípadě- že by to byla želva ,že bych ji vozila na víkend ven na chatu-zahradu.

Moc ráda bych doma měla něco živého, ale přes léto je to jak ve skleníku. Nechci, aby zvíře trpělo,tak se raději ptám. Spíše bych se přikláněla k převážně býložravému, co by se v dospělosti krmilo 3x,4x týdně a aby to nemělo 2metry:-/...je to příliš? Vzhledem k alergiím mám výběr bohužel omezený.

Děkuji za odp. Když se mi nedávno bratr přiznal, jak mi hlídal psa...::)tak bych se trošku obávala)

Ještě xkrát popřemýšlím o společníkovi za sklem, unáhlovat se nebudu, všechno zvážím. Musíse mi v hlavě usadit všechny ty články, které jsem přečetla:i:

o životním bydlení mám jiné představy, takže investovat do půdního bytu nechci více než je třeba...Kdybych věděla, že to je to správné místo asi bych to neřešila a investovala, protože během parného léta je to opravdu skleník. I vodní želvy by se koupaly v "čaji".:-(

můžete definovat přesněji?

Varanus prasinus - varan smaragdový, menší druh pralesního varana z Nové Guinei, dorůstá cca třičtvrtě metru až metr (výjimečně, má dlouhý ocas), živí se hmyzem a drobnými bezobratlými a obratlovci. Ovšem poměrně drahý a choulostivý.

Jeste jednou - s ciste rostlinozravejma jesterama to bude jiste potiz. Napadlo me ale jeste jedno zvire, ktere jde chovat v takovych teplotach a je dostupne - Tiliqua. V dospelosti jsou z vetsi miry plodozrave, zerou i mrtvoly, proste leccos a jsou to navic krasavci :)

Ale, napadla me jeste jedna vec. Newpisete na co vsechno mate alergii - co treba substrat? Problem je v tom, ze se v nem, ac chceme ci nechceme, namnozi ruzne druhy roztocu. U vlhkeho terarka to neni tak vylke problem jako u sucheho, kde se mnozi rychleji. U vlhkeho zase hrozi problemy s plisnemi (minoritni, ale hrozi). Neni to pro alergiky jednoduche...:-/

VH

Zdravim,
myslim že nejen tiliquy, ale i menší druhy scinků, třeba rod Eumeces. Pokud ti nevadí, že žijí skrytějším způsobem života a dost času tráví zahrabaný v substrátu.
Mám shneideráky (nemůžu sehnat samičku, tak pokud někdo víte... :-)) a vyhřívaj se i ve 40° vedrech. Jako potravu dávám menší šneky (páskovky, suchomilky), smýkanej hmyz + měkký ovoce. Nejsou nijak agresivní (mimo páření), dokonce zvědavě chodí očumovat k šoupačkám a když mě vidí jak šahám k šnekum, už čekaj a berou si i z ruky. :) V zimě 3 měsíce zimujou při teplotě asi 5-10°C. V chovu jsou těžce v pohodě a podle mě to jsou krásný zvířata, "chovatelsky" bohužel neatraktivní.