Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had pro začátečníka

Čau chtěl bych se zeptat na nějakýho hada, který je vhodný pro šestnáctiletýho začátečníka , maximalní délka hada by měla být kolem 1.5 m a jeho cena by měla být do 2000kč. Chtěl bych párek hadů , tak aby se taky jednoduše rozmnožovali.Prosím poraďte. Předem děkuji za odpověďi.

Jo souhlasim s nima, že nejlepší je užovka, nebo korálovka i když některy druhy užovek můžou dorůst i 180 cm, ale to až v úplné dospělosti. Taky jsem si jist, že pro začátečníka je vhodná i všemi okecávaná Python regiuska, která dorůstá akorát do těch 150 cm a je to mazlíček.

okecávaná?? a četl jsi tady ty diskuze týkající se vystrašených majitelů (začátečníků) jak jim jejich regiuska nechce žrát?? co mají proboha dělat?? Jestli regiusku, tak za předpokladu, že si o ni něco začínající chovatel přečte, hlavně o nežravosti, stresu apod.. Protože já nevim jak ostatní, ale já když čtu, že si někdo jako prvního hada koupil regiusku už jen čekám, kdy přijde vystrašenej s tím, že mu týden nežere. Osobně bych dala přednost užovce červený nebo nějaké korálovce a regiusku třeba časem. ;-)

Tak jak to je, jednou píšeš, že mu je třičtvrtě roku, pak půl roku, taď zas, že ho máš rok a půl, tak si to srovnej a pak v klidu napiš, jak to je. V teráriu 60x30x30 cm můžeš mít hada tak maximálně metrového, této délky může maurus dosáhnout už okolo věku rok a půl. Ale může i déle. OK.