Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem četnost krmení?

Ahojte.
Mám doma hroznýše královské - 2 měsíce staré a pak staré rok a půl.
Jak časté krmení byste mně prosím v těchto dvou případech doporučili..?Stále váhám..
Krmím vesměs odstavenými potkánky.
Ty menší 1x potkan týdně a ty starší 2 potkánky týdně - je to tak správně?
Děkuji za příspěvky.Arny.R.

Za sebe: mimina (2 měsíce) tak den, dva po defekaci přiměřenou potravou. Mladší žáky (rok a půl) bych nechal vyhládnout o něco déle (týden), a jednou za čas bych se nebál klidně měsíční hladovky. Praktikuji to sice u zmijí, které dospívají dřív, ale obecně by to mohlo být hodně podobné. Takový hrozňa, dospívá zhruba v pěti letech a rozhodně nemá cenu mu jeho dětství a pubertu krátit příliš velkými dávkami menáže.

Já svýmu 4 měsíčnímu hroznýškovi dávám 2 pořádny myšy každých 7-10 dní. Za nějakej měsíc dostane 1 potkana stejně často. Interval samože chci prodloužit na těch 10-14 dní až bude dospělej, ale nejsem si přesně jist v jakém věku. Není roční hroznýš přece jen pořád takovy odrostlejší mládě. Neměl by se ten interval krmení protáhnout spíš až někdy ve 2 letech?? Otázka je hlavně pro "KROKODÝLA"

Záleží spíš na velikosti než na věku, i když na tom také. U hroznýše je pohlavní dospělosti možno dosáhnout i v roce a půl, což je podle mého názoru nepřirozeně rychlé a na úkor kvality a dlouhověkosti zvířete. Osobně považuji za minimální věk pro páření u hroznýšů 3 roky, u samice klidně i 4. O velikosti nemlvím, to záleží na poddruhu nebo formě. Nedržím se strikně nějakého dogmatu, že mládě žere jednou týdně, subadultní jedinec za 10-14 dní a dospělec po 2-4 týdnech. Vždy záleží na okolnostech, když nemám zrovna po ruce krmení nebo jedu na dovolenou, tak vím, že není problém, aby mládě nedostalo třeba i 3 týdny, naopak, když mám třeba krátce po sobě přebytek potkanů, tak dám dospělcům třeba i po 10 dnech a pak jim zase dám delší pauzu atd. Krmím prostě po těch letech spíš intuitivně než podle jakéhosi řádu. Ale v podstatě se snažím pravidelněji a častěji krmit zvířata do 1-3 let (podle druhu), dospělce samozřejmě méně a nepravidelně, mimo březích samic. Ale celkově krmím relativně méně.

Jo to o té pohlavní dospělosti znám, přesně takto mi to nadiktoval jeden pražák u kteryho jsem si hrozňáka kupoval. Já mám stejně jenom samce a k tomu ještě korálovku, které se určitě nevzdám a tři hady už mět nechcu takže u mě množení na 95% padá. Stejně tady v tym pošahanym Olomoucu má většina populace IQ pod 70, ti ani nevijou jak hadi vypadaji, tady bych je určitě neprodal a pak měl třeba na krku přes třicet žížalek a další problém je nedostatek místa.
Korálovka už je stará přes rok a taky jí krmím jak mládě což je asi blbost, ale nechcu tomu prckovi odpírat, navíc když je tento druh úzkej jak malíček

Copak máte proti pražákům??? ::) Ne že bych byl pražák (brrrrrr už mam zase vosypky páč zrovna v pondělí jsem tam dostal litr pokuty ]:() a už vůbec je nechci nějak obhajoval. Ale vysokou koncentraci "pražáků" v Praze bych viděl spíš na to, že se tam na celkem malém prostoru vyskytuje 10% české populace :puff::beer:

No pekne nam davas. Jen nas osol, my jsme zvykly. Ja se cely zivot divim, proc ma nekdo neco proti prazakum a az ted kdyz se blizim tricitce jsem zjistila, ze se cast prazaku chova k mimoprazskym jako hovada. To jsem nevedela. Ja se tak nechovam a lidi okolo me taky ne, tak me to prekvapilo. Ted uz chapu kde se ty vtipy a reci berou. Tak tady je jeden tradicni, ktery asi vetsina zna: Přijde Pražák v Brně na Zelný trh, horko, čtyřicet ve stínu, a ejhle, kašna. Pražák k ní z posledních sil doběhne, ponoří ruce až pára zasyčí, opláchne si obličej, nabere vodu do dlaní a pije a pije. Vidí ho jeden místní a spustí:
"Co to lemtáš, dyk do teho chčijó Morgoši!"
"Promiňte pane, ale já jsem z Prahy a moc jsem vám nerozuměl, mohl byste mi to, prosím, říci ještě jednou pomaleji?
"Jó, tož ty si z Prahy? Tož pij pomalu, panáčku, je studená..."

No a až ti bude padesát, zjistíš že lidé se k sobě chovají jako hovada všeobecně a vůbec nezáleží na tom odkud kdo je, hlavně že je odjinud.
Já teda pražák jsem, dokonce libeňák a kupodivu se cítím úplně normálně. Fakt je, že žiju momentálně na vesnici tak mě to trochu možná srovnalo. Také bych chtěl dodat, že minimálně polovina mých pražských známých pocházela z Moravy, takže mám pocit, že jsme na tom všichni stejně "dobře".:-D