Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Suchozemka do 1000?

Ahoj, myslíte, že mám šanci sehnat suchozemskou želvičku tak do 1000 KČ? Dost po ní toužim, mám i něco načteno, budu začátečník, ale ty peníze mi přijdou teda dost. Ještě když si k tomu pořídím terárko, tak jsem hned v mínusu. Nemají třeba chovatelé levnější, když jich mají tolik?:-) Díky za radu, případně i nabídky. Nejraději bych testudo hermanni nebo žlutohnědou.

Nechci te desit, ale suchozemska zelva (pokud chovana doma) je velka zodpovednost a stoji x tisic. Premyslej nad kvalitnim UV atd... Terarko je taky na prd. Lepsi neco vzdusnejsiho vlastni vyroby. No.. zkus nam napsat co vsechno potrebujes a kolik hodlas za to vsechno dat ;) Ale at te potesim, kdysi nekdo nabizel zelvicku i zadara :-)

Chov suchozemky je ale opravdu poměrně náročný na čas, zalosti i zázemí. Pokud Vám něco z toho schází, je mi líto, ale v zájmu svém i želvím si pořiďte méně náročného mazlíka - třeba psa. Můj názor - pokud by se náhodou suchozemské želvy staly díky nízkým cenám dostupné doslova pro každého, jak by asi končily? Co myslíte, jak dopadají ty statisíce trachemysek a dalších vodních želv, dostupných za dva dolary a vyvážených do celého světa? Kolik z nich se u svého "chovatele" dožije dospělosti?
Co je levné, toho si člověk prostě neváží a podle toho s tím zachází.
V nejlepším případě by zřejmě levné suchozemky končily takhle:
[http://img297.imageshack.us/img297/7341/887358zelva cionona2tb3.jpg]

Nemusíte mě tak shazovat jen proto, že jsem studentka 1. ročníku VŠ a nestíham si přivydělávat. Mám 11 let čičí a je v pohodě. Želvička je jiný sousto, ale denně jí krmit, vyměňovat vodu, koupat a svítit myslim zvládnu. Jen jsem četla, že pro začátečníka není dobrý mládě do 2 let, tak si ho asi schválně nekoupim, abych teda otestovala jak mi to půjde, nejsem ujetá! Ssamozřejmě, že časem si na ní našetřim těch pár tisíc, ale to potrvá no...S bydlením není zas takový problém, to vyrobím doma s pomocí Baumaxu.

S čičí se to srovnat nedá, je to opravdu trochu složitější, ale s trochou studia to jde zvládnout, mládě je na péči stejné, jen jsou náchylnější na nízkou vlhkost než větší želvy. akorát, když je něco blbě, tak větší želva umírá déle:x:. A pozor Baumax je zbytečně drahý;-). Obyčejný truhlář/sklenář/železářství/elektro je tak o 50% levnější.

No, mas mou podporu, ale! Vybaeni terarka te asi vyjde na vic, nez samotna zelva. Kamarad kupoval v Kromerizi marginaty za 800 registroveny kus, asi mel stesti. Jinak zelva od mladete je urcite lepsi a levnejsi, dvouletou ci triletou uz do 1000 urcite nekoupis. Nejdriv zkus zaridit terarka a pak porid zelvu - je to na plnny uvazek :) Bohuzel, vetsina zelv konci tak, jak je na obrazku vyse a z toho duvodu je lepsi, kdyz jsou ceny takhle vysoko. VH

Hojte, bavite se tu o cenach, dobre, jaka je podle vas idealni cena (férová) za 6-7 leté T. her., 6-7 T.graeca a 7-8 lete T. marginata, berte v potaz ceny samcu, samic. Zvirata produktivni, mlada. Zkuste nadhodit ceny, s jakymi ste se setkali, popr. jak dobre jste koupili, a jaka cena je tedy podle Vas je priměřena.

Zadna cesky psana chytra kniha neexistuje. Bud hledej informace zde, nebo na cizojazycnych strankach. Odkazy rada poskytnu - pripadne si je v tomto foru vyhledej.

Btw jdete vsichni uz nekam s tim terarkem. Furt sklo a sklo, fuj. Dyt je to uplnej sklenik, strcte tam hlavu a zavrete se, pripadne si vyrobte sklenene obydli na sve miry. Zelvy taky potrebujou dychat a mit okolo nejakou cirkulaci vzduchu. Jsem 100% odpurce chovu suchozemske zelvy v terariu.

To Prcek:
Nechtěl jsem vás nijak shazovat, docela chápu, že studenti nemají peněz nazbyt. Na druhé straně se domnívám, že každý z nás musí přizpůsobit své koníčky svým možnostem - to není ani shazování, ani diskriminace, ale prostý fakt. Chov želv je opravdu "drahá legrace" a pokud chybí prostředky již na pořízení i té nejlevnější želvy, tak její další chov bude spíše utrpení. Jak pro želvu, tak pro chovatele.

Nadšení je príma. Bez něj to nejde.

nový nadšenec si přečte chytrý knížky a hned je vyplašenej ze všeho, co tam nedoporučujou

Tady na poradně si zobraz kategorii želvy a zkus procházet jednotlivá vlákna. Dotazů je tam položeno víc než dost a odpovědi především KHora, Sysla, krokodýla a Oslinky (ostatní nejmenovaní se snad neurazí) ti mohou dát hodně konkrétní představu, co všechno chov želv obnáší. Informací zde uveřejněných, je jen od zmíněných pánů a slečny, víc než na jednu knížku.
A neboj se, nikdo tě tu shazovat nebude ;-)

Já myslím, že jsme tady slušná komunita...

No, terárko. Nevím do čeho jiného. A stejně tam nebude zřejmě moc dlouho, protože jen co to půjde, uděláme letní sídlo na zahradě, tu mám velkou, takže s tím problém nebude, troška práce, aby mi želvička neutekla, aby se měla kam schovat, aby měla i stín, aby měla koupání a bude moct být venku :-) Mám v plánu nejdřív postavit bydleníčko, to je jasný. Už jsem si sehnala i větší akvárko, které bylo levné, protože má naprasknuté dno (aby měla případnou karanténu) a já mohla vyčistit její domov. Tady to pročítám, to je jasný, ale je toho dost. Na želvičku se chystám zřejmě až do půl roka, takže snad budu připravená. Ale jde vůbec želvička sehnat v zimě? Vadí jí když se třeba první 2 roky nezimuje a pak se začne zimovat? Vím, že to ovlivňuje pak její rozmnožování.

Ahoj, vetsinou jsou mladata nabizena celorocne a lidi je zimuji stejnak oaz od tretiho roku. Uz jsem to tu psal - s kamaradem jsem byl na podzim (uz nevim kdy, myslim ze listopad) pro marginaty za 800 se vsim vsude, takze lze sehnat zelvu i pod 1000. Ale kazdopadne, poradne terarko te bude stat par set az tisic a to bude kazdopadne potrebovat - hlavne slusne svetlo. Jinak se da kouknout na iFaunu - zelvari jsou slusni a je tam dost zajimaveho cteni o zelvach od vyse zminenych ci jeste od Lysemis a dalsich. Koukni na to. VH

Pokud se jedná o cenu mladých želv, tak já např. prodávám tohoroční mláďata hermanek a grék za 1500,- a margináty za 1800,-. Vzhledem k tomu, že lidé jezdí z celé republiky a k tomu, jaký je zájem si nemyslím že cena je vysoká. Neberu vůbec v úvahu ceny ve zverimexech. Oni náklady na chov nejsou zas až tak zanedbatelné a prostě každá "sranda" něco stojí. V Kroměříži je chovatel, který prodává, pokud vím, margináty za přibližně stejnou cenu. Cena 800,- je možná, ale pochybuji, že od chovatele, snad jen od někoho kdo se chce mláděte za každou cenu z nějakého důvodu zbavit.

No jestli to chápu dobře, tak to byla cena ze známosti se Zdenkem ne ? :-))
To bych sem netahal. Já osobne malé čtyřprsťáky prodávám za 2000Kč. V Našem kraji moc chovatelů není a zverimex je ode mne bere za 1750Kč. Důvodů proč je neprodávám levneji je hned několik.

Tak v tom případě bys ji vlastně ani neměla prodávat, protože ji máš poněkud nelegálně... Vlastně můžeš zkusit cenu nasadit jakou chceš, ale nakonec asi budeš ráda, když si ji někdo vůbec koupí, když nemá ani Cites. Solidní chovatel obeznámený se zákony asi těžko, snad jen nějací "neznalí" zákonů. Asi dej inzerát s textem "cenu nabídněte". Větší šanci taky asi máš, pokud je to samička...