Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žrali a zase nežerou...???

Zdarec.Chci se s vámi také podělit o své chovatelské strasti a radosti..
Koupil jsem před pár týdny B.C.C. Peru, 6/07 NZ.
Po přivezení mně hned druhý den v pohodě žrali a nyní mně na to žrádlo ser...
Krmení předkládám každý tyden odstavené potkánky nebo myši - nezájem...
Svleky v pohodě,teplota do 30 stupňů,vlhkost přes 60% a nežerou a nežerou.
Jinak jsou takhle navenek v pohodě,tak co byste mně poradili??
Chovám ještě další hroznýše - čisté imperátory a HIB,ale teď jsem se svými zkušenostmi v koncích...Dík za konzultace
Jarmas

Nemůžou jít zase do svleku? Kdyby šlo o import, tak bych šel do rozboru trusu, ale NZ by měla být v tomhle v pořádku. Jinak nežery řeším hladovkou, ale zrovna u těch hrozňů je mi to divný, takže možná to preventivní vyšetření trusu nebude od věci. Nejsou to "faremní" NZ? To by bylo prakticky rovno importu.

Říkáš že už žrali.Tak se na ně vykašli,nech je hladovět a zkoušej jim občas něco dát.Pokud je máš společně,rozhoď je a zaplácni rašeliníkem.Pokud ho nemáš tak něco jiného,kde se schovají.Málokdo si to uvědomuje,ale rašeliník skutečně v mnoha případech skvěle zabírá jako antistresový faktor.Píšeš,že jsou odchov.Ale to nic neznamená.Už jsi nechal udělat výtěr?Stačí jen čerstvý trus,výtěr z tracheyi a dobrý veterinář.