Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pijavice v jezírku

Prosím, neporadí mi někdo, jak zničit pijavice z zahradním jezírku? Máme tam KOI kapry, a tyto potvůrky jsme si přinesli s nákupem leknínů. Je jich stále víc. Děkuji Marie (majcas@seznam.cz)

Komáří larvy dobře poznám. Toto jsou asi 4cm dlouhé (jak která, asi podle stáří, některé jsou větší, některé menší)vážně pijavice. Manžel koupil lektníny a s nimi zamořil celé jezírko. Na netu jsem našla i fotky pijavic a jsou přesně takové. Majka

Potýkám se s podobným problémem. Jediný recept co jsem našel asi bude přípravek Sera Omnisan. Zkoušel jsem to loni a mám pocit, že to pomohlo, ale likvidace nebyla úplná, protože v jezírku jich je opět jak naseto. Stačí zvednout kterýkoli kámen... Budu to muset zopakovat.
Máte štěstí, že máte KOIky. Já chovám pstruhy, a v omnisanu je malachitová zeleň, která není zrovna 'vhodná' pro ryby které budete jíst.

Možná pro chovatele KOI. V jezírku se pstruhy nic nepřežije, jsou neuvěřitelně draví.
Někde jsem četl, že kdyby pstruh dorůstal velikosti žraloka a nevadila mu slaná voda, tak jsou všechny světové pláže prázdné...

Väčšina druhov pijavíc je ok, nie je treba sa ich zbavovať, nakoľko sa živia červami, slimákmi a pod.; len málo parazituje na rybách alebo iných stavovcoch...

Prv, než začnete v jazierku viesť vojnu proti pijaviciam, zistite si aké druhy tam vlastne máte, a či je vôbec treba ich potierať.