Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pijavice v jezírku

Prosím, neporadí mi někdo, jak zničit pijavice z zahradním jezírku? Máme tam KOI kapry, a tyto potvůrky jsme si přinesli s nákupem leknínů. Je jich stále víc. Děkuji Marie (majcas@seznam.cz)

Väčšina druhov pijavíc je ok, nie je treba sa ich zbavovať, nakoľko sa živia červami, slimákmi a pod.; len málo parazituje na rybách alebo iných stavovcoch...

Prv, než začnete v jazierku viesť vojnu proti pijaviciam, zistite si aké druhy tam vlastne máte, a či je vôbec treba ich potierať.