Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DO KDY VÁM SNÁŠÍ VAŠE ŽELVY VAJÍČKA KDYŽ JE MÁTE VE VENKOVNÍM VÝBĚHU?HERMANII

Zdravím zajímalo by mne to s toho duvodu že mne před pár dny moje samice ve výběhu snesla 4 vajíčka je tam se samcem a ještě s jednou samicí.Na jaře nic a ted se snaží mám strach co když bude mit vejce v sobě až jí budu chtít zimovat???u stepních se my to nikdy nestalo že by měli snušku na konci léta. děkuji za odpovědi.Lukas:-?

Zajimavé ja své výběhy stavěl tak aby se želvy mohli samy zazimovat v boudách na zahradě kde je vyberu uložim do slámy ve sklepě a na jaře když už bude přes noc víc stupnů nad nulou než pod nulou tak je dám zpět do domečku a oni se samy probudí.Samozřejmě bych je pravidelně kontroloval a při velké vahové ztrátě bych zasahl! Myslíte že je to blbost???? Zkoušel jsem to minuli rok z jednou samicí od stepních a v pohodě i mladata byli od ní.Jinak jsem zimoval jak se má ale tento rok jsem něco přikoupil a nemám tolik prostoru na přípravu na zimování a na odzimování zatim. Díky za nazory lukas