Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou zvolit podestýlku pro such. želvu

Dobrý den,
chtěl bych želvičce změnit podestýlku.Dočetl jsem se,že nejlepší je hlína s pískem.Před barákem máme hlínu hodně jílovitou.Mám radši koupit hlínu například v OBI,nebo je vhodný i jíl? Moc děkuju za odpověď. Jirka

Já bych se chtěla zeptat, co dáváte do skleněného terária pod podestýlku. Jako substrát se chystám použít písek a rašelinu, ale protože želvy dost hrabou, tak by sklo terária nejspíš hodně rychle poškrábaly. Tak jsem chtěla dát na dno a dolů na stěny něco, abych tomu poškrábání zabránila. Napadlo mě jedině linoleum, jen nevím, jestli nemůže začít plesnivět.. Nenapadá někoho něco vhodnějšího?

Ono to s tím poškrábáním není tak hrozné. Radši budu mít pár škrábanců na skle než nevzhledné linoleum. Vem to tak, že želva došáhne na větší vzdálenost než je délka jejího krunýře a když k tomu připočteš výšku substrátu, tak by lino zabralo třeba 30-40 cm výšky stěny a efekt by byl horší než u poškrábaného skla. Přes poškrábané sklo uvidíš skoro všechno, ale přes lino vůbec nic.