Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za korytnacka a aka je asi stara?

Mam od vcera korytnacku. Prestudoval som si uz par stranok o korytnackach a chove. Podla popisu a fotiek je to asi Testudo horsfieldii alebo Testudo hermanni boettgeri. V prvom rade by som Vas chcel poprosit ci by ste mi pomohli s indentifikaciou druhu, pohlavia a ci je aspon na prvy pohlad zdrava. Fotky najdete tu patince.host.sk.

Tiez by som bol rad pokial by som vedel aka je asi stara. Na strankach som nasiel vselico ale ako urcit vek som nikde nenasiel.

Budem vdacny za akekolvek komentare.

loading...

Je to vzhledově skvěle vypadající subadultní T. hermanni boettgeri. Pohlaví netuším, je taková nevýrazná. Stará může být porůznu, hrubým odhadem cca 3-5 let.

P.S.: Jak se má správně měřit délka krunýře? Ono existuje vícero způsobů, ale správný nebo špatný není ani jeden, zaleží jen na tom s čím to chce člověk porovnávat ;-).

To rozhodne ne. Me prijde kruty i nest zelvu k veterinari, pac z toho ma stres. Nedavno jsem na jednom foru cetla, ze se lidi prestehovali z USA do Nemecka a vzali si zelvu s sebou. Zvire lze prepravit snad jen v zavazadlovym prostoru a to teda za tak dlouhy let chudinka musela trpet.

Chce se mě opravdu sprostě odpovědět, ale nějak si nejsem 100% jist co tím chce "básník říci". Pokud to, co si myslím, tak mě připadá opravdu pozoruhodně "mazané" riskovat kvůli (1500-200) 1300,- Kč neskutečné popotahovačky, pokuty, v horším případě kriminál. Navíc získáte želvu na kterou legálně neseženete doklady. Navíc Tuniské želvy jsou známy tím, že jejich chov těžko zvládají i zkušení chovatelé. Navíc jako prémii za úspěšné propašování, se trestného činu dopouštíte po celou tu dobu, než želvičku utrápíte, protože samotné její držení je trestný čin. Pokud máte pocit, že je to opravdu výhodné a pro Vás morálně zkousnutelné, poradím Vám daleko "výhodnější" kšeft. Víte za kolik se dá např. Ara hyacintová sehnat od domorodého indiána? To je bomba, ta cena, hned bych se do jižní Ameriky být Vámi vypravil, oni Vám s radostí nějaké to hnízdo vyberou a nezapomeňte si sebou vzít prázdnou pet flašku aby jste měl tu aru v čem převézt.
Chovu zdar (nebo co si pod tím slovem představujete)KHor. ]:(
PS pokud jsem to petře.tofi špatně pochopil, o čemž pochybuji, tak se zárověň tímto omlouvám, protože jsem momentálně v takové časové tísni, že nejspíš nebudu schopen na případnou reakci odpovědět.

plno lidí si ji bez problému dovezlo domů

No někteří už problémy měli a proslavili se i na Nově.
www.cizp.cz(sdtrraacpqd3rp45h3pa2x45)/files/=1634/CITESnews-Pr ague17_1.pdf

želva stojí na naše kolem 200,-kč

V Chorvatsku jsou i zadarmo ( když Vás nechytnou):-/
Naštěstí se již mění názor Chorvatů, zatímco před pár lety by dostala želva holí, letos jsem byl již upozorněn, že pokud jí strčím do batohu tak tou holí dostanu já.:-)

Ja nerozumiem ako ste prisli na to ze je privezena nacierno. Zostala mi po spolubyvajucom co mal autonehodu. Bohuzial po 3 tyzdnoch v nemocnici volala jeho sestra ze skonal. Zostala mi po nom tato mala potvorka o ktoru som sa rozhodol postarat. Kedze som o korytnackach nevedel nic, tak som nevedel ani aky je to druh a ni nic. Takze mi radsej drzte palce aby som to zvladol. Za tych par dni som si na nu celkom zvykol. Urobil som jej terarium podla informacii co som nasiel a zda sa ze sa jej zacina pacit, pretoze uz aj zacala zrat. Len neviem ci som jej kupil sobru UV lampu. Je to "Reptil glo 5,0" a neviem ci nie je silna a takisto neviem ako dlho ju mozem nechat svetit (denne).
Dik za rady.

To byla reakce na dovoz želv z Tunisu a tam to je jednoduchý, vím, jak to chodí a vím, že člověk na dovolený si fakt nevyběhává povolení na dovoz zvířete z CITES A, nehledě na to, že by ho ani nedostal;-). Jinak ti samozřejmě palce držím, už kvůli té želvě.
Reptiglo 5.0 je spíš moc slabé, klidně jí ho nech svítit celý den a co nejníže nad želvou. Když ji občas dopřeješ proběhnutí venku, tak se jistě zlobit nebude.

Ahojte mam dalsiu otazku. Korytnacka ma terarko hotove a uz sa aj zabyvala. Ma tam piesok, raselinu aj hobliny, nejake korene, kamene a koru ako ukryt. Ked som jej dal hobliny, skoro cely den je zahrabana a vylezie len nazrat sa. Je to normalne? Nemala by byt aktivnejsia? Tiez ma trocha trapi ze jej chuti len salat. Ke som jej dal cinsku kapustu, kaslala na nu. Tiez jej chuti pupava, datelina, ale nic viac. Na salat jej sem tam nastruham kus sepiovej kosti. Kupil som jej aj granule pre korytnacky, ale nejako ich ignoruje. Stale len ten salat. Co vy na to?