strašilka
Ahojky. prosím o radu co se týče mojí pakobylky nebo co to je. nejdřív bych se prosím chtěla zeptat co to jí, jestli jenom listy, nebo taky něco jiného a jestli se jí musí rosit sklo. a taky sem se chtěla zeptat jak rozpoznam strašilku od pakobylky. předem moc děkuju
No to je paráda, to nám chybělo. Pro boha když si něco pořizujete, tak je dobré alespoň vědět co. Nejlepší by bylo vložit fotografii, abychom mohli rozhodmout, co to vlastně je. Ale strašilka to bude určitě, to je název celého řádu.
Pakobylky a strašilky příjímají jen listy určitých rostlin, nejčastěji růžovité (ostružiník, maliník, růže) a břečťan.
Určitou vlhkost potřebují, ale pozor, aby se (pakobylky) neutopily ve velkých kapkách na skle, nejlepší je občas porosit substrát na dně nebo jemně porosit větvičky ostružiníku, které mají na krmení.
Název pakobylky se používá pro větévkovitě vyhlížející strašilky (Phasmatoptera) a název strašilky se vžil pro silnější a tvarově rozličnější druhy stejného řádu, dále se můžeme v řádu strašilek setkat s lupenitkami, jak jméno napovídá, jsou to druhy napodobující listy.
děkuju moc za odpověď. tak to mam opravdu asi pakobylku. vona mi to řikala i ta ženská ve zverimexu ale moc sem jí nevěřila a prosintě může bejt i substrát pro pokojovky??? já jí mam asi jenom tejden tak se v tom nevyznam. ale děkuju moc
Ten bych tam raději nedával, může obsahovat insektidy, buď si někde na zahrádce nahrab normální zem nebo použij přírodní rašelinu s pískem a nebo jim ani substrát dávat nemusíš, můžeš mít na dně třeba jen papírové ručníky a ty občas obměnit. Ještě bych doplnil tu potravu. Nejlepší je podle mě ostružiník, který se dá sehnat i v zimě. Větvičku vlož jedním koncem do lahvičky s vodou a déle vydrží, jen utěsni hrdlo lahvičky, aby tam pakobylka nevlezla a neutopila se.
a může mít i břízu???někde sem slyšela že se jim může dávat i bříza, ale začnu s břečťanem, ostružinama a růžema a malinama jak si mi napsal. děkuju moc že mi radíš. sem vděčná za každou odpověď takže rašelina taky ju?? děkuju
Břízu asi vůbec nevezme. A dávej ji jen jeden druh, oni někdy špatně přecházejí na jinou stravu a mohou i uhynout. Proto je nejlepší buď ostružiník nebo břečťan, obojí lze sehnat i v zimě, akorát já upřednostňuju ostružiník, protože ten narozdíl od břečťanu roste všude v lese a je ho dost, zatímco břečťan musím dost hledat a nerad oškubávám lidem fasádu.