Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno strašilka

Ahojky. prosím o radu co se týče mojí pakobylky nebo co to je.:-D nejdřív bych se prosím chtěla zeptat co to jí, jestli jenom listy, nebo taky něco jiného a jestli se jí musí rosit sklo. a taky sem se chtěla zeptat jak rozpoznam strašilku od pakobylky. předem moc děkuju:-)

co se týče mojí pakobylky nebo co to je.

No to je paráda, to nám chybělo. Pro boha když si něco pořizujete, tak je dobré alespoň vědět co. Nejlepší by bylo vložit fotografii, abychom mohli rozhodmout, co to vlastně je. Ale strašilka to bude určitě, to je název celého řádu.

co to jí, jestli jenom listy

Pakobylky a strašilky příjímají jen listy určitých rostlin, nejčastěji růžovité (ostružiník, maliník, růže) a břečťan.

jestli se jí musí rosit sklo.

Určitou vlhkost potřebují, ale pozor, aby se (pakobylky) neutopily ve velkých kapkách na skle, nejlepší je občas porosit substrát na dně nebo jemně porosit větvičky ostružiníku, které mají na krmení.

jak rozpoznam strašilku od pakobylky

Název pakobylky se používá pro větévkovitě vyhlížející strašilky (Phasmatoptera) a název strašilky se vžil pro silnější a tvarově rozličnější druhy stejného řádu, dále se můžeme v řádu strašilek setkat s lupenitkami, jak jméno napovídá, jsou to druhy napodobující listy.

Břízu asi vůbec nevezme. A dávej ji jen jeden druh, oni někdy špatně přecházejí na jinou stravu a mohou i uhynout. Proto je nejlepší buď ostružiník nebo břečťan, obojí lze sehnat i v zimě, akorát já upřednostňuju ostružiník, protože ten narozdíl od břečťanu roste všude v lese a je ho dost, zatímco břečťan musím dost hledat a nerad oškubávám lidem fasádu;-).