Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka na Khora ale i ostatní ohledně zimování v boudách a pak doma????

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli když necháváte želvy v boudách až do prvních mrazíků a pak jdou hned zimovat jestli je před tím než je dáváte do sklepa je také koupete pokud ano tak kolikrát či jak dlouho a jak postupujete když je zase odzimujete????? Já minulí rok to zkoušel s jednou samicí od stepních a tu jsem dal zrovna z boudy do sklepa a pak zase zrovna ven a vše proběhlo v pořádku ze svých 1255g ztratila 198g za 5 měsícu.Letos bych to chtěl zkusit s více kusy ale mám docela strach tak se raději ptám.Děkuji za připadné odpovědi či nazory a rady.Lukas:-)

Ahoj Lenko jsem rád že my samec nedělá ostudu a číní se,fotky dodám ale jak jsem už napsal počítač není muj kamarád a tak s ním bojuji.Jinak jsou řešené jak jsem ti říkal když jsi byla u nás prostě domek bez podlahy.I když nedávno jsem kontroloval želvy a samec od stepních nezklamal a byl už 40cm hluboko je to prostě takoví krtek:-D v domku s podlahou to nedělal ale pokud jsem ho nechal venku mohl jsem překopat celý výběh takle kopu jen metr na metr:-).jdu bojovat s fotkamy.]:(

No jsou Lukáši luxusní, pokud ten chovatel říká pravdu a má je tak dlouho, tak je šikula. Vypadají a jsou rostlé jako v přírodě. Fakt pěkné. Ta tvoje první samička se asi hodně líbí samečkům, koukám, že je pěkně "oťukaná". Mám také podobnou. Zajímavé je, že i želví kluci upřednostňují určité samičky před druhými. Dosud jsem ale nepřišel na to, podle čeho si samečci vybírají, že by lépe "voněly", protože hezčí nejsou.:-p

tak to nevím kterému by se líbila protože já mám malé samce 4 roky o velikkosti 14cm váha400g a ty po ní nejdou spíš po té menší a paní jí měla čtyři roky na dvoře samotnou???proto jsem včera hned Jel pro ten pár a viděl jsem fotky v rodiném albu jak rostli v té rodině.Nebojte nejsou z přírody.Jsem zasadně proti tomu to raději žádnou než abych si nějakou přivezl.Jinak děkuji za pochvalu za ně.

Pokud si mohu dovolit to posoudit, tak Žemloň jednoznačně vyhrává:))
Přesně jsi se trefil. Je to bezva vodítko. Želvy se tímto způsobem dokáží částečně zbavit i vnitřních parazitů, zvláště v tom případě, že invazivní napadení před zimováním by bylo pro želvu příliš zatěžující. Jo jo, želvy jsou netušeně šikovné a pro svůj způsob života perfektně vybavené, stačí je pozorovat a popřemýšlet a potom už je člověk může jen obdivovat:-)