Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doba krmění

Jak dlouho vám trvalo nejdelší krmení hada? Sedím teď u megie (krajta královská) ...... dostala výjmečně černou myš a trvá to už 2 hodiny ---- zaškrtila ji hned, ale teď nemůže najít hlavu :-D (dostávala jen bíle myši tak to asi bude tím (takže černou myš už ne)) .......furt ji kouše do břicha a nebo do krku .... a po chvilkách dává oddech

Ahoj, něco podobného se mi stalo asi před týdnem, kdy samice regiusky, která normálně poliká dost velké potkany do 10 minut dostala myš. Tu okamžitě zabila, ale pak mi připadalo, že si s ní neví rady a trvalo ji snad 20 minut než si ji narychtovala hlavou. Zkoušela to jak od zadku z boku a podobně. Domnívám se že si "myslela" že tak malou potravu může polknout jak koliv, ale pak ji došlo že hlavou napřed to asi bude nejjednoduší.

nakonec to krmení trvalo 2hodiny a 30minut :-D ............ ke konci byla už dost nasraná (bouchala s tou myší ze strany na stranu) ....... myš byla celá oslíntaná a od krve (to byl masakr :x:)

PS: tou černou myší jsem nemyslel že to záviselo na barvě. Někde jsem četl že hlavu hledají podle pachu? Tahle černá myš byla ve "výběhu" s dalšíma 5ti myšma (bílíma), ta černá se chovala uplně jinak - rychlejší, agresivnější, držela se dál od všech bílých myší....... třeba měla i jiný pach než byla regiuška zvyklá :-)

Přecejen pro mě pes i kočka jsou už "inteligentní tvorové" a nezaslouží si zemřít takovou smrtí. Viděla jsem teď film o americkém chovu mazlíčků,zvířat na maso, zvířat na kůži a pro zábavu:.(. Nejradši bych je všechny postřílela,tak neuvěřitelný sadismus je možný jen u psychopatů:x:. Bohužel nevím,jak se ten film jmenuje,ale zjistím to a doporučím jako výchovný dokument. Ale pozor, i kluci z toho bezeli zvracet na skolni zachody...
Díky tomu bych nic většího než králíka hadovi nedala. Ještě že mám malou regiusku :-/

Jsou i přece humánnější způsoby smrti, to, že stojíme na špičce vývojového stupně nám nedává právo na takové věci. Zásadně se dá zvíře lehce utratit u veterináře, ale to některým za to nestojí - zvednout zadek a nějaké peníze obětovat místo alkoholu či kouření či jiných zbytečností. Zkrmení předem usmrceného psa či kočky utracením, to by šlo, nezapomínejme trošku na jednu vlastnost - CIT! :-)

utratit se to dá ale ne pak dát hadovi..v té T61 kterou se uspává je tolik sraček že by se hadovi mohlo i ublížit...nevím mno:-/ mě je to jedno čím kdo krmí,protože každé zvíře ten had zamorduje stejným způsobem...je to příroda a proti přírodě nic nemám...když si nějaký had najde (v jiných částech světa) na oběd číču nebo psa tak je to normální...

Teď jde o to co je humánní a co není. Chceš říct, že holata, která dáváš svým kočinčinám necháváš utratit u veterináře? Nebo je hole automaticky tak podřadnej tvor, že si to ani nezaslouží? Jakej je rozdíl mezi kotětem a myším holátkem? Jsou to jen subjektivní pocity. Lidi co chovají hladavce (ne jako krmení), by Ti určitě řekli, že skrmování hlodavců je nehumánní.

Silný žaludek mám dost, ale v tom zabít kočku nebo psa mi prostě něco brání. Navíc když to ani zdaleka není nutné. Jsem prostě proti tomu a dělat to nebudu. V některých případech jsem schopen to tolerovat, ale u mě doma to prostě nemá místo ;-) No a pokud by mělo jít o nějaký fetiš ve stylu: "Dneska jsem svý mřížce hodil pitbulla, ten skučel!" Tak to už je leda na pěst. Abych řekl pravdu, dělá mi docela problémy usmrcovat krmné hlodavce vlastnoručně, ale kvůli vášni a lásce k hadům jsem se to musel naučit překousnout. Nedělá mi to ale jakousi zvrhlou radost, jako někomu asi jo. Tohle je hodně sporné a zajímavé téma v teraristice..

Nápodobně, ale když si vezmu, že na vesnicích je třeba to topení koťat na denním pořádku, fakt mi příde lepší to koťe zkrmit. Psa bych taky nezkrmil, ale to je jen můj problém a pokud to někdo dokáže, je to jeho věc a nic proti tomu nemám. Rozhodně z toho nemám zvrhlou radost, v tom s tebou souhlasim, to je vážně na pěst.
Mě jen točí lidi, co křičí "kočičky né" a hodit hadovi křečka, nebo myšku jim nevadí, sežrat prasátko, nebo kuře je taky v pořádku.

Co je podle Tebe vývojový stupeň? Obě skupiny o kterých se tu bavíme patří mezi savce a jejich prapředci se začli vyvíjet v přibližně stejnou dobu (imho samostatná skupina hlodavců vznikla ještě později spolu s vyššímy primáty, ale nechci kecat). To, že je kočka predátor a myš kořist z ní nedělá vyššího živočicha, je jen výš v potravním řetězci.

Co se týče toho vývoje, myslím, že jedna z větví hlodavců, kteří jsou i nyní se objevila někdy před 5 mil. let, kdežto šelmy kočkovité někdy před 40 mil. let.;-) Říct, že jsou stejní, když jsou savci - to jsou stejní asi jako my - lidé. :-D U hlodavců je další věcí jejich snadné rozmnožování a rychle se zvyšující počet, také často myš řadíme mezi škůdce, toť také rozdíl. Myslím, že bychom mohli už říct KONEC, nikdy se neshodneme, chápu vaše názory a jsem ochoten je akceptovat, na názor má každý z nás PRÁVO - asi jediná věc, kterou demokracie přinesla! :-D:-D

A co myslíš,že žerou v přírodě? Já třeba každoročně jsem nucenej zabíjet několik vrhů kotat polodivokých koček.Žijou u nás na půdě.Tak mi teda porad co s tím.Mrtvolky zkončí na hnoji.Takhle by mohli dobře posloužit dobré věci.Než mě začnete pranýřovat,tak svoje dvě kočky mám jako solidní chovatel vykastrované;-)

Neodpustim si jeste drobnou reakci na tento Tvuj prispevek: 1. i u kocek je rozmnozovani snadne a rychle (nekdy rychlejsi, nez by si mestsky urad pral). 2. i kocky potazmo psi - pokud jsou na divoko bez majitele a toulaji se - jsou tez povazovani za skudce (prenos nemoci, nebezpeci pokousani). Proc by se jinak zaviraly do utulku?
Knoxi - asi ho nepresvedcime :-)

Ale ne, já jen prostě vidím v něčem rozdíl, v něčem, kde ty ho nevidíš (tím to nijak nemyslím zle), na tom přece nic není a já si to nějak už ani neodůvodňuji, musel jsem se naučit umět dávat agamám holata a více se učit nemusím, myslím tím - zkrmovat jiné savce :))No už asi nějak polevuji, třeba tím ty hady krmte, ale nechlubte se tím nikde ;-)Ach joj, já asi upouštím od zatvrzelého názoru, ale to bude asi tou horečkou :-D

Já myslím, že to nemá cenu řešit, je to asi jako kdybychom řešili spor mezi zastánci zimy a léta! Musím sám přiznat, že mi dělalo problém naučit se dávat holata, ale pak jsem tak uvažoval - většinou jsou to mláďata laboratorních myší, ty jsou naprosto zdegenerované různými genetickými úpravami, i kdyby vyrostli do dospělosti, je to stejně k ničemu, nejsou schopné plnohodnotného života jako jedinci jejich druhu, nemají žádný geobiom, kde by měly žít, je to nepěkné takové hrátky, ale toto je bohužel 21. století!

Neda mi to, a musim se pozastavit nad Tvym prispevkem. Tvoje predstavy o laboratornich mysich jsou dost zkreslene. Ty prave imbredni laboratorni mysi ruznych kmenu (treba s imunodeficienci apod. gen. manipulovanymi zmenami)jsou pomerne draha sranda na krmeni (otazka nekolika tisic za jednu). Muzu Te tu ujistit, ze mysi, ktere jsou u nas chovane ke krmeni JSOU ZCELA schopne plnohodnotneho zivota a jejich "degenerace" se omezuje predevsim na ztratu pigmentu, tedy albinismus (a to jeste ani ne vzdy). Prestanes kvuli tomu zkrmovat mysata? Kdysi nam z chovneho zarizeni uprchlo nekolik krmnych mysi do "seniku", kde si spokojene zily, mnozily se, dokonce se i krizily s obycejnymi mysmi. Tvoje argumenty typu:"... i kdyby vyrostli do dospělosti, je to stejně k ničemu, nejsou schopné plnohodnotného života..." jsou v tomto pripade dost daleko od pravdy. Opravdu si nemyslim, ze by si mys "zaslouzila" vice ci mene byt zkrmena nez jakekoli jine zive zvire. Vzdycky jde jen o to, zvire usmrtit tak, aby co nejmene trpela. At jde o rybu, jesterku, mys, kure, kocku nebo prase. Ktera zvirata podle Tveho meritka mohou byt krmena a ktera nikoli? Jakymi zviraty krmime svoje chovance a jakymi se zivime my? Pokud clovek neni vegetarian a ma podobne nazory, zavani to trochu pokrytectvim.

Kdyz si budes zahravat s divokou kockou - taky te pokouse spis nez domaci micina. Vis - mys, ktera je chovana na krmeni je obvykle "prekydavana" tak 2x do tydne, tj. osetrovatel ji musi vzit do ruky. Mys si zvykne a je pak celkove klidnejsi (oproti divoke mysi) pri jakekoli jine manipulaci (vcetne situace pri skrmeni). Stejne podle tveho slovniku "hloupe" jsou v tom pripade i krmni kralici nebo i to kote, ktere se k hadovi proste prituli, aniz by tusilo neco zleho. Zaver - nema to co delat s "inteligenci" nebo "hlouposti" zvirat, je to krom jineho i dost o domestikaci. Kazdy si asi hledame oduvodneni proc zkrmujeme nektera zvirata a jina ne. Ve Tvem pripade to na mne pusobi tak, ze se snazis najit omluvu pro zkrmovani mysat agamam v mylne predstave o "neschopnosti laboratornich mysi vest plnohodnotny zivot". PS: a kdo ty mysata podle Tebe po x generaci rodi? Degenerovana zvirata, ktera nejsou k nicemu ani kdyby z mysat vyrostla v dospelce? ;-)

Jasně, už to ukončeme, já prostě jen - taťka je veterinář a když jsem býval malý, často jsem s ním jezdíval do práce a nebo i teď přijdu do styku s mnoha zvířaty, hlavně psi a kočky a nějak mi nejde tato věc přes ,,rypák". Já vím, že je to moje věc, ale chtěl jsem jen říct i svůj názor. Je to asi o výchově nebo spíše o tom častém styku se zvířaty, pak už člověk možné uvažuje trošku zkresleně, což i připouštím. Pořádná tečka! Děkuji a pěkný večer ;-)

O styku se zvířatama? Já co vím,tak tady má každý psa nebo kočku doma.Já mám dva psi a dvě kočky. Přijde mi to jako naprosto přirozený a v přírodě normální.Had je predátor a sežere všecno co polkne.I člověka.Těma doufám nikdo nekrmí :-D:-D:-D
Jinak Zydy tvůj postoj chápu a respektuji ho ;-)

Zvířata doma:-D, my už asi měli od srnčat až po sovy vše, taťka má nějaké záchranářské sklony a já to asi dědím taky, jen máti mne v tom ještě tlumí a hlavně přítelkyně]:(, ta se snad bojí všeho:-?! Já jsem milovník zvířat a proto to je asi pro mne těžší, ale už jsem se přes to přenesl. Jinak jestli chceš poznat pořádný styk se zvířaty, tak se ozvi a vezmu tě do naší dančí a mufloní obory :-D

Jaj, tak toto je hodně kontroverzní téma, řešil jsem to mnohokráte s několika lidmi. Bavil jsem se s veterinářem a ten říkal, že zkrmování zvířat druhu kočka a pes je ilegální, pro ty, kteří to dělají ještě přeložím, jelikož si myslím, že když zkrmují domácí mazlíčky, tak asi neznají pojem ilegální - takže ještě jednou - ilegální = nezákonný, protiprávní. Jestliže už mají takový druh deviace, že je pohled na usmrcení kočky či psa hadem nějak vzrušuje, tak prosím, ať si své pocity a vůbec to, že to dělají, nechají pro sebe nebo pro nějaké jiné fórum. Děkuji ;-)

Werča a spol.: Ono je to těžký, na světě je překočkováno a přepsováno a když se narodí "nechtěný" koťata, tak mi přijde zkrmení lepší než utopení nebo ulice. Ideální by bylo bezbolestné usmrcení a pak zkrmení, ale znáš to... Každopádně jedno štěně, který jsem ještě slepé dostal pro varana nilského mi do teď otravuje život;-), ale to je spíš zásluha mé ženy, já vůl jí ho ukázal:-D. No ale obecně proti krmení koťaty a štěňaty nejsme, pokud by je stejně čekaala smrt a všechny se zachránit nedají.

taky jde o to jestli si z vesnice nebo z města ......... např ty koťata ..... na vesnici je jich hoodně nechtěných. Třeba sousedi mají už 5 koček (nemají na to aby jich krmili) a jedna z těch 5ti má u nás na půdě 5 koťat... co s nima? Radši bych je dal hadovi ale babička je zítra zabije (nevidí a nejsou ještě chlupaté) .... když je necháme co bude? Sousedi budou mít 10 koček a to už vůbec neuživí ...... pak to lozí a se*e na našem dvoře :-/. Štěňata se nezabíjejí (aspoň u nás ne) ....ani hadovi bych je nedal. Ale koťe (když se začínají "přemnožovat") tak než je zabít tak bych ho dal radši hadovi ....... :x:

Trochu odklon od tématu;-). Kolikrát se nestačím divit, jaký konec jsou lidé schopni připravit nechtěným mláďatům svých miláčků. Králík, morče, potkan, kočka, krmil jsem i štěňaty, ale beru to jako zajištění obživy pro predátora, rozhodně ne jako divadlo. Také mám svá oblíbená zvířata, ale nemám problém stejným druhem nakrmit;-).

Proč? Má snad myš nebo potkan menší práva než kočka? Zkrmená kočka je rozhodně užitečnější než toulavá;-). Jseš moc útlocitný/ý(?). Koček a psů jsou plné útulky. Ten kdo si pořídí zvíře a pak ho vykopne nebo na něm dělá nějaká zvěrstva, ten je chorý, ne ten, kdo jen krmí hada. Jsem snad chorý, že jím vepřové (a prase je sakra inteligentní zvíře) a co ty? Jsi vegetarián? Tak nikoho nesmyslně neodsuzuj.

Jednou jsem dala dospělýmu boaedonovi jednodenní kuře, byla z toho trochu vyvalená, co jí to strkám, koukala a vyplazovala ten jazyk, kuře nemeškalo a zoblo po tom jazyku. Boaedonka se lekla a už nic nechtěla, zalezla a dlouho ten jazyk nevyplazovala, že jsem mněla strach, jestli ho tam ještě má. Za týden dostala jednodennní kuře znovu, tentokrát už zkušenostmi vybavená sežrala kuře jako nic. Hlavu však taky dlouho hledala.