Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení v zimě

Ahoj, protože mám ještě malou želvičku a nechci jí tento rok ještě zimovat - mám z toho obavy :-/ - chtěla bych se zeptat, čím krmit v zimě. Mám už nasušené seno a budu jí dávat čínské zelí a všimla jsem si, že občas nepohrdne ani vánočním kaktusem ::) Ale co dál? S granulema to radši riskovat nebudu... Je možné např. nechat vyklíčit nějaká semena? Třeba řeřichu? V čem je optimální obsah vitamínů???

Můžu ještě doplnit dotaz? Sice už to tu bylo hodněkrát řečené, ale nemůžu najít to správné vlákno :-[ Pokud bych se tedy rozhodla zimovat, od kterého měsíce? A jsou potřeba nějaké přípravy? Ještě jednou se moc omlouvám za opakování... ;-)

Prostě vykoupat, vypnout topení a přestat krmit, po 4-5 dnech zase vykoupat, dát do zimovací bedny a na 4-5 dní dát někam do chodby, kde je tak 10-15 st. a pak do konečného zimovacího místa (sklep, lednice aj.), kde by měly být teploty okolo 4-6 st., ne vyšší a nižší jen výjimečně a ne méně než 2 st. V těchto teplotách by želvy měly být 3-5 měsíců, podle druhu a stáří. Po zimování zase zvyšuj teploty postupně, pár dní v chodbě, pár dní bez topení v teráriu a pak normální teplotní režim. Mezi přendáním z bedny do terária želvy zase pořádně vykoupej ve vlažné vodě.