Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení

potřebuji poradit: celoskleněné terárium:90X60X50, osvětlení vyřešeno zářivkou terarijní. Topení, možnosti:ultračervené vyhřívací světlo, topná deska, výhřevná deska, top. kabely, nebo kameny? Co je neilepší a nejúspornější na energii? Problém je že okolní teplota v místnosti je tak 16 stupnů, přemýšlel jsem nad 50W ultračervenou vyhřívací žárovkou-24hod, přez den plus zářivka, bude to stačit?

Já řeším vše klasicky květináčem a žárovkou v něm, na tak velký terárko bych zkusil 60 W žárovku + ta zářivka, vznikne několik teplotních zón a had si může vybrat, mám terárko podobných rozměrů a a mám tam 10W zářivku + 40W žárovku, okolní teplota je kolem 20 stupňů, proto jsem ti do těch 16 doporučil síš 60W, ale je to o zkoušení, žárovky můžeš měnit podle teploty, po pár experimentech vychytáš tu správnou teplotu, mě to v tom velkým dělá od 22 v nejchladnější části po 37 pod žárovkou, had si vybere.Ten květináč + žárovka bych řekl,že je i nejlevnější řešení, teda co se týče pořizovací ceny, za elektriku by se asi dalo ušetřit jiným řešením,ale pokud máš jedno dvě terárka, tak bych spotřebu až tak neřešil.

ja napr na zarovke ani poklop,"kvetinac" nemam.Vyresil som to tak ze v terariu mam pomerne vysoky a velk stary kvetinac,ktory sluzi pre hada ako ukryt takze na druhu stranu teraria sa svetlo nedostane,pretoze mu cloni kvetinac....takze by ti to takto malo stacit