Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení

potřebuji poradit: celoskleněné terárium:90X60X50, osvětlení vyřešeno zářivkou terarijní. Topení, možnosti:ultračervené vyhřívací světlo, topná deska, výhřevná deska, top. kabely, nebo kameny? Co je neilepší a nejúspornější na energii? Problém je že okolní teplota v místnosti je tak 16 stupnů, přemýšlel jsem nad 50W ultračervenou vyhřívací žárovkou-24hod, přez den plus zářivka, bude to stačit?

ja napr na zarovke ani poklop,"kvetinac" nemam.Vyresil som to tak ze v terariu mam pomerne vysoky a velk stary kvetinac,ktory sluzi pre hada ako ukryt takze na druhu stranu teraria sa svetlo nedostane,pretoze mu cloni kvetinac....takze by ti to takto malo stacit