Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceske drahy - nedorucena zaslika

Zdravim, vyvstal mi takovy problem. Prozatim jsem mel s inter kuryrem CD dobre zkusenosti a proto jsem je vyuzil i pro prepravu hada ktereho jsem si objednal. Jde o Morelia viridis, cca 6 mesicni holku ( pro ty kteri by mi chtela vytykat dopravu vlakem podotykam, ze spoj mel uvedene 4 hodiny cesty a autem to mam do mista odkud byla odeslana cca 5, takze bych si autem fakt nepomohl)Mila zlata morelka mela prijit ted kolem desate vecer, na vlakac jsem prijel ( to ze mi nenahlasili avizo ignoruju) a ptam se po baliku. Pani cela vystrasena mi povida, ze nekdo z CD balik prelozil na spatny spoj, tudiz had bude na miste cca zitra v sedm rano.Zajimal by mne jak takovou situaci resit, myslim si, ze nejsem jediny kdo vyuziva CD pro prepravu svych zvirat, ale uznavam, ze v tomto pripade jsem asi udelal chybu. Ptam se proto, jeslti mam balik rozbalit primo pred tou zenskou co mi ho vyda a atskutecne vidi jak to dopadne, nebo jestli by stacilo vse nafotit ( rozbalovani baliku atd).
Ja osobne doufam ve stastny konec, ovsem pocitam i s nejhorsim.
Dekuji za vase nazory
Redsnake

Nic není v řiti. Spoustu hadů jsme takto přepravovali, vždy před paní z výdejny otvírali,nikdy si ani nevzpomněli,že by se obratlovci posílat neměli. Dokonce ani když posílající holčina špatně zabezpečila pytlík s hadem i balík a elaphe carinata zajistila zpoždění vlaku a zásah jednotek hasičů,policie,ochránců zvířat viz. Clanek58594.htm se nic nestalo. A tam jsem čekal nějaké sankce,alespoň za výjezdy a zpoždění. Ticho po pěšině. Největším problémem bych viděl jen teplotu,ve které se balík vyskytoval. Pokud byl v teple,tak musí být vše naprosto v pořádku.

Posílat se nesmí obratlovci. Snad jen na nějaké zvláštní povolení. Ale nikdy jsme s tímto neměli u zaměstnanců ČD problém - viz. výše. Naopak jednou,když paní viděla otevřený balík,tak hulákala na ženské na přepážkách,ať se běží podívat a jejich reakce byla jen pozitivní. Žádná negace z důvodu posílání obratlovců. Jen při tom uprchlíkovi ta paní,co nám to oznámila, naznačila "hadi se smí posílat vlakem????" s potutelným výrazem ve tváři. Nic víc.

Tady bude zřejmě problém při případné reklamaci a náhradě škody. Pokud vím, tak ČD se smí posílat hmyz a z obratlovců jen ryby. Nechci být moralista, ale podle mě nejde o dobu přepravy vlakem, pro každé zdravé zvíře nějaká ta hodina není problém, spíš o to, že člověk nemá během přepravy kontrolu a nijak v případě průšvihu nemůže zasáhnout, z toho bych byl úplně hotovej.
To je asi ale věc osobní statečnosti každého z nás. V každém případě ti přeju aby se hadička našla v pořádku.

Dneska jsem se díval na spektrum jak na madagaskaru odchytávají zvířata a importují je ::) (ještěrky,hady,žabky...) HRŮZA ::). Říkali tam o pytlácích želv, které chytli až ve francii s 1200 želvama (suchozemskýma) a z toho jen 600 přežilo (velké asi tak 40cm). :x::.(:.(

Proti tomuhle ten tvůj had má přepychovou dopravu...

FildoV nevěř všemu co se píše a ukazuje v televizi. Proč třeba neukáží jak pokračuje výstavba silnic na Madagaskaru, proč neupozorní na příkopy podél takové silnice, které jsou pastí pro želvy, které nemají úniku a normálně se tam upečou. Protože na to každej kašle a o žádná zvířata jim nejde. V tomto kontextu je nějaký pašerák úplné neviňátko, na kterém určitá skupina lidí pouze demonstruje svoji důležitost a nepostradatelnost.Poslední dobou mám dojem, že vždy, když dávají nějaký takový odstrašující příklad, je to z toho důvodu aby dostali diváky do takové nálady, ve které se jim budou lépe snášet zákazy, příkazy a další finanční zatížení. Sleduj to například na páně Bursíkovi a čoudících komínech. Vo co, že se ty kecy zanedlouho projeví v nějakém zdanění nebo zákazu a ještě se bude tvářit, že zachránil planetu.

Zdravim, takze hadice je doma, uz v terariu, ktere jsem s predstihem nachystal uz vcera ( v den predpokladaneho doruceni) Vypada to, ze byla hadice v teple, navic ji odesilatelka zabalila skutecne dobre ( plastova krabicka s upevnenou vetvickou, v polystyrenove krabici a to vse jeste v kartonove krabici vycpane zmackanyma novinama. Spise mne zarazilo chovani lidi u CD, specialne dnes byla pani skoro az dotcena..Rikala, ze je to chyba na obou stranach, ale ze had tam mel byt 30 min pred odjezdem a ne 25 tak jak se stalo..Takze 5 minutove zpozdeni podani baliku a takove problemy?To se mi nezda....Nejvice mne zarazilo, ze kdyz balik tedy nestihl odejit do CB ve stanovenou dobu stanovenym spojen, poslali balik automatickydo jihlavy (Cca 150km od nas)....Coz dost dobre nechapu....Moje telefoni cislo maji od doby kdy balik prevzali, tudiz mi mohli dat aspon o pochybeni pracovniku vedet, ale nestalo se tak.... Mno o zkusenost vic, hlavni je, ze had je v poradku a uz si hovi v terariu
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena1.jpg]
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena2.jpg]
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena3.jpg]

Nazdar, gratuluju k novému přírustku!
Ale vypadá ňáko pohuble není to náhodou tenhle jedinec? ;-) :
Prodám Morelia viridis samice,asi půl roku stará,nepřijímá potravu,vet.vyšetření negativní,nutné násilné krmení,nedostatek času -cena okolo 2000kč,dále samice boaedon fuliginosus-rok stará,zdravá,krásná,atipická barva-oranžová-cena 650 kč+ poštovné,při odběru obou cena 2500 + poštovné,posílám ČD.
Jestli jo, tak jsi mi ji vyfoukl...:-/ psal jsem na ten mejl 2x, ale nedostal jsem odpověď...:.(
Jinak přeju ať se daří...:puff:

Ptám se jenom ze zvědavosti. V neděli jedna holčina z Brna podala inzerát, že prodá viridisku ve špatném stavu (chěla kolem 1000) a nějaké boaedonky. Ihned jsem na inzerát odpověděl a pomalu jsem se začal domlouvat na předání. Bylo vše Ok. Pak jsem se zeptal, jakou cenu by si představovala. Napsala, že kolem té 1000. Nabídl jsem jí 1000Kč, a už se neozvala. Ve čtvrtek jsem našel podobný inzerát s viridiskou za 2000 a boaedonkou. Ovšem je nabízel ,,jiný'' člověk, který jako v pdchozím inzerátu neměl uveden telefon. Na mail mi také neodpovídal.

zdravim panove, neco pozitivniho na tom shledate....Po konzultaci s Ladinem ( chovatel guyana hroznysu a Waymen) jsme zkozultovali, ze neni na co cekat a tak jsem hned pristoupil k nasilnemu krmeni.. NAcpal jsem do ni dve holaza a nasledne jedno z nich ihned vyblila....Vypada to, ze jsem mel zacit jen jednim, ale co uz... Kazdopadne had je v dost spatnem stavu, stara kuze ktera zustala nesvlecena a prischla, dehydratace a navic poraneni snad zpusobene pri nasilnem krmeni( strhla kuze par mm ctverecnich, vypada to jako nehtem)
Jedina pozitivni vec na tom je, ze jste tu smulu nemeli vy, aspon to vas tesit muze... Neni nic horsiho nez stat u terarka s vasim vysnenym hadem a naprosto bezmocne cucet jak to dopadne...Stale doufam, ale moc nadeji si nedelam. Prikladam fotku po nakrmeni.:.(
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena4.jpg]
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena5.jpg]

No teda vypadá bídně, bude dost zázrak, když to ještě rozchodí. No s Ládínem to snad zvládneš, pokud to tedy ještě vůbec půjde. Znám ho sice jen z nějakých diskuzí a ze stránek, ale zřejmě ví o čem mluví a zkušenosti má velké. Držím palce. Mě ten inzerát zaujal taky, říkal jsem si, co to bude za "habaďůru" a koukám, že jsem se nemýlil (bohužel). Není nad osobní odběr, tohle, kdybych viděl, tak bych si ji vzal jedině zadarmo a pokud by se z toho vylízala, tak bych majiteli dal ty peníze a řekl bych mu, že může být rád, že ho nezažaluju za týrání zvířat. Protože to vypadá, že na ní pěkně z prominutím sr.l. N fakt ti přeju, aby se z toho vylízala, jinak je to zbytečně drahá zkušenost.

krapet se ted sesmyckovala...a zda se mi ze i lepe reaguje.. sam tomu moc neverim...uvidime...zkusenost to bude draha, nejvic mne na tom mrzi to jak se k tomu stavi slecna co mi ji prodala...napsal jsem ji sms, s tim jak na tom had je, nechci po ni vraceni penez, s tim, ze je v horsim stavu jsem do toho sel, ale rad bych aby mi k tomu aspon neco rekla....To ze necham na hadovi viset starou kuzi, je pohubly a dehydratovany, to je fakt mazec...Nikomu bych tohodle hada nepral a prestoze je viridiska muj vysneny had, asi si dam na chvili pokoj, jestli to tahle nerozchodi...Drzte palce, za pripadne rady dekuju.
Btw. mate nekdo zkusenosti s mixovanou stravou?popr i obohacenou o pepsin ci jine travici enzymy...Neco jsem o tom slysel, ale zajimalo by mne jakou to ma uspesnost.
Diky:-/:-|:-(
smutnej, nasranej, znechucenej Redsnake

No zkušenost, kdysi jsem dával hroznýšovi, který už na tom byl fakt zle, jakési krevní sérum (odstředěné z kozí krve), ale ten hroznýš to stejně nezvládnul. Šlo o to, že to bylo to nejstravitelnější, co šlo a nezatěžovalo to tolik střeva. Mixovaná strava by jistě taky byla o fous lepší (stravitelnější) než myše vcelku. Teď záleží na tom jestli dokáže strávit to hole, co v ní zbylo. Jestli jo, tak to je dobrý znamení. Pak bych zkusil po 3-4 dnech jedno namixované + B komplex a trochu výživy a tekutin na posilněnou a zavodnění (tuším, že se to jmenuje Duphalite, je to žlutá tekutina, veterinář bude vědět) taky tak v obsahu 1 holete (cca 2 cm3). Pokud sama dobře pije, tak je to dobrý, pokud ne, tak ten duphalite můžeš dávat denně alespoň týden než se trochu zmátoří. Jinak na zavodnění můžeš použít i normální vodu, ale v tom duphalitu jsou i další věci na podporu, vitamíny atd. Asi by to taky chtělo ji denně naložit do vlažné (pozor!, ne horké přes 30 st.) koupele, několik dní po sobě. Nejhorší na tom je, že ty všechny procedury jsou pro hada stresující a to se taky může podepsat na celkovém stavu, ale bohužel bez toho stresu to asi nepůjde. Nejlepší si je to všechno naplánovat vždy na jeden čas, aby zbytek času měla klid v teráriu.
Intervaly krmení bych zpočátku udržoval na cca 4-5 dnech, méně, ale častěji. Později až bude v pohodě trávit hole vcelku, bych zkusil dvě holata po týdnu.

Tak to je mi líto...:-( ale s tim násilným krmením to bylo asi moc brzo, takhle jsem si jednou zabil užovku N. maura ( dostal jsem ji podvyživenou- nechtěla žrát, tak jsem do ní napral rybu a byla do rána tuhá... ) nechci tě strašit, ale spíš si myslim, že je důležitý aby se ten had nejdřív uklidnil, napil,atd...ale je to jen můj názor...
každopádně držim palce, ať to rozdejchá!

To pepe: muzu ti rict, ze stejne chute jsem mel ja....muzu ti rict, ze neni nic prijemneho sedet u terarka s nadhernym hadem a myslet si, ze koukas na jeho konec...Nastesti to jakz takz rozdejchala ale jestli tohle bude delat pokazde, tak mne asi trefi....Slecne jsem se zkousel dovolat aby mi sdelila nekolik informaci( krmeni, vlhkost atd) jake krajte nabidla a dozvedel jsem se, ze si krajtule uz prozila svoje...tvrdi, ze ji koupila od znameho ktery ji mel jen na machrovani a nic o hadech nevedel. Slecna ji mela cca mesic a dala ji pryc, protoze jeji zkusenosti na ni nestacili...Coz je ostatne videt i na hadovi....Ted dostane holatkovou dietu...podle toho jak bude travit ji naordinuju minimalne dve krmeni tydne cca po trech dnech jedno potkani hole...Posleze ji davku chci zvysovat...Rosim repikovym cajem, dle mne se bylinkama nic nezkazi, navic udajne pomaha i pri nechutenstvi atd...Uvidime, rozhodne ji to neublizi....

Držim ti palce.Z toho by mě ranila mrtvice,když si někdo koupí zvíře(nebo ho dostane)a zjistí,že si to představoval trochu jinak]:(.Koupal jsem regiusky v odvaru řepíku a třezalky.Bylo to proti plísni a myslím,že jim to pomohlo po všech stánkách.Bylinky určitě nejsou naškodu.Hodně štěstí:))

Zdravim, tak jsem chtel dnes nechat na zkousku u viriny hole na noc, a sotva co jsem ho tam dal, tak uz na nem byla omotana.))mno neni to parada?Vypada to, ze ji snad slecna krmila prez den, jinak si to neumim vysvetlit....6 mesicu nezere a tady se najednou takhle rozezere:)
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/zmensena8.jpg]

Taky jsem ten inzerát viděl, ale neodpovídal jsem na něho. Jsem ale rád, že had je v dobrých rukách, a doufám že se ti ta péče co mu věnuješ vrátí a hadík se z toho dostane a vklidu bude žít dál Držím palce.