Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na želvu

Můžu poprosit o hodnocení níže vyfocené želvičky?Je to želvička slečny,se kterou jsme tady včera řešili domeček.Poslala mi fotky a já žádám o pomoc zkušenější.Přece jenom si netroufám vynášet nějaké soudy.
[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ Snimek_012.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ Snimek_003.jpg]

Hlavně tady jsem zvědavá,sice fotka není moc ostrá,ale i tak je vidět,že zobák je podle mě přerostlý...

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ Snimek_002.jpg]

Slečna želvu dostala před 2 dny,takže jakékoliv vady na chovu padají na hlavu předešlé majitelky ;-)

zdravim pár stepaček vlastním ale většinou s dovozu své dvě vychované od mala jsem choval tak jak doporučovala v té době dostupná literatura tudíž vypadali podobně.Muj nazor je že se trochu nemůže vejít do krunýře ale jinak krunýř sám o sobě je pěkně rostlí trochu víc vyboulený ale to májí i zvířata v přírodě.zobák je dost přerostlí postupně bych o zbrousil pilníčkem nebo odskřípnout kleštičkamy.Pokud si na to netroufáš zvládne to veterinář.Krmil bych spíše zeleným a výhýbal bych se ovoci a zelenině,je tlustá ale hlavně že né křivě rostlá,čas a krmení to zpraví.Kdyby se dala zazimovat tak by bylo vše ok.;-) ale je to jen názor nezkušeného.jinak moje stepačky si rády brousí zobák o sepiovou kost:)) chovu zdar Lukas

To je Oslinko stejný případ, jako když se za určující markantu druhu uvádí rozdělený nadocasní štítek. Naprosto nevyhovující způsob určení druhu. ]:( "Palce" želv rodu Testudo jsou na "ústupu" a jako rudimentální zbytky se vyskytují respektive nevyskytují u všech testud, včetně monotypického rodu Agrionemys. Mnoho hermanek i grék má také jen čtyři prsty a palec je tak zakrnělý, že není vůbec patrný. V každém případě tato želva je Agrionemys (Testudo) horsfieldii, želva stepní (čtyřprstá).