Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak krmit malou rosničku

O víkendu jsem dostala malou rosničku včelí. Prosím, poraďte mi, jak ji mám krmit. Cvrčka se za ty 4 dny nedotkla. Včera jsem jí dala do terária octomilky, ale taky se mi nezdá, že by je chytila. Můžu jí nějak pomoct? Děkuji za odpověď.

Záleží, jak velký je cvrček, octomilky mi pro ni připadají příliš malé, snad jedině velké nelétavé octomilky drosophila hydei. Lepší by možná byly domácí mouchy nebo třeba motýlci zavíječi. Cvrčci pro 3 cm rosničku tak půlcentimetroví (nevím přesně, co si představuješ pod pojmem malá rosnička;-)). Pro žáby je dobré, když je okolo té potravy hodně, použil bych nějakou vyšší plastovku, ze které by cvrčci nevyskákali a neposchovávali se v teráriu a pustil bych jich do té plastovky větší počet, aby se to pod rosničkou pořádně hemžilo:-D. Krm navečer nebo spíš v noci, kdy jsou tyto rosničky aktivní. Můžeš do hlubší hladké mističky vyzkoušet i malé (tak 0,5 cm) čerstvě svlečené (bílé) moučňáčky. Na smýkání už to není, ale ještě se občas dají najít různí hmyzáci a pavouci v přírodě, tak ty lze také vyzkoušet (létavé i nelétavé, velikost také tak do půl centimetru).

Tak velkýho by nezvládla, to by taky mohlo dopadnout obráceně;-), cvrček by neměl být větší než hlava žáby, což u rosničky je tak 1/4 max. 1/3 délky těla. Teď zrovna mám doma malou ropuchu a to jsou nějací žrouti a jakmile je cvrček větší než tak ta 1/3 jejího těla, tak už ho nebere. Takže u 2 cm rosničky bych raději ten půl centimetr cvrčka moc nepřesahoval.

tak snad sama žába ví co zvládne ne? Když do terárka vypustim cvrčky různých velikostí (mám žávy velikostně 1cm až 5cm) tak oni si to už přeberou a co jsem koukala tak ta 1cm žába si klidně dá i 1cm cvrčka - chytně ho za zadek a packama ho do sebe narve;-)

Ona i žába může mít velké oči a udusit se příliš velkým soustem a taky by ji stejně velký cvrček mohl při špatném chycení nepříjemně kousnout, takže proč riskovat, ne? A pokud chováš dohromady 5 cm žábu s 1 cm, tak taky riskuješ, že ti ta větší tu malou sezobne i se cvrčkem;-). Nechci dělat chytrého, ale za ty léta vím, že nic se nemá přehánět, ani velikost kořisti. Mimochodem, jak dlouho ti to takhle funguje? Je fakt, že jsou to žrouti a cvrčka dokážou udolat, ale proč jim nedat raději pár menších a bez rizika. Měli jsme jich v práci několik set, ale nikdy jsme větší než poloviční cvrčky nedávali, takže špatnou zkušenost nemám, stejně tak jsme neměli pohromadě extrémně rozdílně velké žáby.

možná je to tím, že ti v terárku nežere, že ho máš příliš velké na maličkou žabku a máš tam příliš kytek,vetví a podobně. U malých žabek se mi osvědčilo malé akvárko pouze s větví a bazénkem, kde se žabky krásně rozežrali ;-)

tak ta jedna ta ma kazde 2 dny krmeni a zvlada vse mozne.... ale ta druha se nemeni - nezere, neroste, jsou 3tydny stare.... ale puvodne cely tyden kazdy druhy den zrala cvrcky :) pak to prestalo.... kolik vydrzi vlastne bez krmeni dni?