Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak krmit malou rosničku

O víkendu jsem dostala malou rosničku včelí. Prosím, poraďte mi, jak ji mám krmit. Cvrčka se za ty 4 dny nedotkla. Včera jsem jí dala do terária octomilky, ale taky se mi nezdá, že by je chytila. Můžu jí nějak pomoct? Děkuji za odpověď.

Záleží, jak velký je cvrček, octomilky mi pro ni připadají příliš malé, snad jedině velké nelétavé octomilky drosophila hydei. Lepší by možná byly domácí mouchy nebo třeba motýlci zavíječi. Cvrčci pro 3 cm rosničku tak půlcentimetroví (nevím přesně, co si představuješ pod pojmem malá rosnička;-)). Pro žáby je dobré, když je okolo té potravy hodně, použil bych nějakou vyšší plastovku, ze které by cvrčci nevyskákali a neposchovávali se v teráriu a pustil bych jich do té plastovky větší počet, aby se to pod rosničkou pořádně hemžilo:-D. Krm navečer nebo spíš v noci, kdy jsou tyto rosničky aktivní. Můžeš do hlubší hladké mističky vyzkoušet i malé (tak 0,5 cm) čerstvě svlečené (bílé) moučňáčky. Na smýkání už to není, ale ještě se občas dají najít různí hmyzáci a pavouci v přírodě, tak ty lze také vyzkoušet (létavé i nelétavé, velikost také tak do půl centimetru).

tak ta jedna ta ma kazde 2 dny krmeni a zvlada vse mozne.... ale ta druha se nemeni - nezere, neroste, jsou 3tydny stare.... ale puvodne cely tyden kazdy druhy den zrala cvrcky :) pak to prestalo.... kolik vydrzi vlastne bez krmeni dni?