Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mláďátko želvy

Dobrý den včera jsem si přivezly takového želvího drobečka.Nemá ani 4 cm a moc by nás zajímalo co takhle maličké želvičce dávat žrát. A co by bylo vhodné do akvárka jestli písek nebo něco jiného. Želvička je přivezena z Tunisu. Je to druh asi želvičky zelenavé. Moc by nás zajímalo čeho by jsme se měli vyvarovat, aby to želvičce neublížilo moc děkuji Petra

To jste Petro neměli dělat, z vašeho dotazu ale vyplívá tak nevinná neznalost legislativy, že se nedá než odpovědět. Pokud jsem to ovšem dobře pochopil a přivezli jste si ji sami. Za prvé, želva zelenavá to asi nebude. Pravděpodobně to bude želva žlutohnědá. Ještě větší škoda by byla, kdyby se jednalo o Testudo kleinmani. Pokud můžete poslat fotku pro určení druhu jistě vám tady někdo poradí. Potrava je popsána buď zde ve článku Luboše nebo na www.zelvy.wbs.cz

Tak to už je o něco lepší, ale dobré to rozhodně není. Když už je želvík tady tak ať se mu alespoň daří. Chov malé želvy je v podstatě stejný jako u velké, jen je třeba víc dbát na dostatek vlhka a nevystavovat pro jistotu velkým výkyvům teploty. To ale v bytě stejně nepřichází v úvahu;-)

A co jako podestýlka nebo jak to mám napsat ty hobliny a nebo máme po rybičkách doma není to písek jsou to takové menší kamínky. Přečetla jsem si ty stránky jak odkazujete celé píše se tam o ibišku že je vhodný mohla bych jí ho dát? Píší také o čínském zelí nebo by nevadila kdybych jí natrhala listy pampelišky i když už nejsou tak čerstvé.
Moc Vám děkuji za odpovědi.

Ano tipujete dobře no to koukám jak je svět malý. Také jsem to četla ona je strašně staroslivá a měla o želvičku velkou starost. A věděla že už jsme jí měli a náhodou si přečetla náš inzerát. Ještě dotaz jak asi odhadem může být stará při přesném měření má dolní krunýř 3 cm.

Zuzu nevím jak to tady chodí a slečna už nejsem 10 let fotku jsem poslala a opravdu se aasi jedná o želvu zelenkavou. To víte že bych si ráda o Vašich zkušenostech psala, ale bohužel nevím jak jste to myslela. Prosím napište kde tedy pokecáme.Nevím na jakých stránkách děkuji.

Precti si:
www.austinsturtlepage.com
www.tortoisetrust.org
Jsou to uzitecne stranky. Tortoise trust ma strasne moc informaci o suchozemskych.
Zaklad je spravne ubytovat + UV + jidlo. Vyvarovat se slavnych produktu jako calcisand. No a koupat zelvatko je taky dulezite. Tohle se da vycist. Horsi je chovani zvirete. Treba ti prijde divne, ze porad spi, ze dlouho pije, atd. Staci se tu poptat a urcite ti panove odpovi, jestli je vse v poradku nebo se neco deje.