Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mláďátko želvy

Dobrý den včera jsem si přivezly takového želvího drobečka.Nemá ani 4 cm a moc by nás zajímalo co takhle maličké želvičce dávat žrát. A co by bylo vhodné do akvárka jestli písek nebo něco jiného. Želvička je přivezena z Tunisu. Je to druh asi želvičky zelenavé. Moc by nás zajímalo čeho by jsme se měli vyvarovat, aby to želvičce neublížilo moc děkuji Petra

To jste Petro neměli dělat, z vašeho dotazu ale vyplívá tak nevinná neznalost legislativy, že se nedá než odpovědět. Pokud jsem to ovšem dobře pochopil a přivezli jste si ji sami. Za prvé, želva zelenavá to asi nebude. Pravděpodobně to bude želva žlutohnědá. Ještě větší škoda by byla, kdyby se jednalo o Testudo kleinmani. Pokud můžete poslat fotku pro určení druhu jistě vám tady někdo poradí. Potrava je popsána buď zde ve článku Luboše nebo na www.zelvy.wbs.cz

Ano tipujete dobře no to koukám jak je svět malý. Také jsem to četla ona je strašně staroslivá a měla o želvičku velkou starost. A věděla že už jsme jí měli a náhodou si přečetla náš inzerát. Ještě dotaz jak asi odhadem může být stará při přesném měření má dolní krunýř 3 cm.

Zuzu nevím jak to tady chodí a slečna už nejsem 10 let fotku jsem poslala a opravdu se aasi jedná o želvu zelenkavou. To víte že bych si ráda o Vašich zkušenostech psala, ale bohužel nevím jak jste to myslela. Prosím napište kde tedy pokecáme.Nevím na jakých stránkách děkuji.