Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská- krmení

na burze v Ládví jsem koupil regiusku. po týdnu sežrala jedno holátko a od té doby nic. Dneska jsem jí dal do menší přepravky a dal jsem jí na vlhký ubrousek dvě holata. Jedno ulovila hned, ale nepolkla, měla ho pořád v puse na štorc, když jsem jí chtěl pomoct, vyplivla ho úplně. Nechal jsem jí tam na noc to druhé, přijde mi úplně hubená. S násilným krmením nemám zkušenosti, všichni hadi mi od začátku jedli sami. Bojím se jí násilím otevírat tlamu, abych ji neublížil, zápasí se mnou.

Koupila jsem od něj malou regiusku, vytáhl ji z obrovského pytle plného malých krajt a rozčiloval se, že chci holku. Had byl vyhublý a později se u něj rozšířila plíseň a nežral. Pak umřel. No ale mohla to být jen blbá nálada, jen mám na toho chovatele anerzi kdykoli ho na tý burze vidím, se zvířaty zachází strašně. Nejen s hady...

Dobrý den, pokud mohu poradit při násilném krmení ( umělém ) pokud je to nutné a nemáte moc zkušeností je kupodivu nejlepší nějaká hladká kreditní karta. Zní to docela divně ale tak se uměle dají krmit i mláďata jedovatých druhů hadů. Hadi mají dozadu sklopené zuby a po hladké kreditce bez poškození sklouznou. Opatrně ji "vmasírujete mezi obě patra a had tlamu otevře, vy mu opatrně vložíte do krku myší holátko namočené do vaječného žloutku aby lehce do krku vklouzlo a had neměl problém jej spolknout... V případě vyvrhnutí opakujte znova tento krok ale s tím že nakonec jemnou masáží pomůžete krajtě dostat holáko trošku dále. Funguje to, když jsem začínal s chovem těchto krajt tak to bylo bez problémů a potom jedla sama. Milan

werčo, oni je měli v plastových přepravkách, víš co v tom množství lidí nějak jsem se ani neměl chuť bavit, prostudoval jsem o hadíkovi vše co se dalo, tak jsem ho akorát vybral, zaplatil a mazal aby se nový přírůstek moc nestresoval, hele zatím akorát probl. s krmením jinak vypadá v poho, kdyby něco hned mažu k doktorovi, ad Matrix zkusím to hole nechat až pojde zkusím to udělat tak jak radíš, ale ona docela zápasí, mám strach ji tu mnavou hlavičku zmáčknout, pořád ale jinak ucukává a kroutí se, no dík za rady

Jo jo, to chápu, udělala jsem to stejně. Spíš jsem chtěla varovat před tím obchodníkem.
S tím, že nežere, bych si "zatím" hlavu nedělala, nechala bych ji odpočinout si, aby se pořádně rozhlédla, a pak to zkusila.
Omlouvám se, jestli jsem tě moc vystrašila...
Jinak já si taky vybírala nejdřív z plastových přepravek, ale když to byli všichni kluci, tak zpod stolu vytáhl pytel s krajtama a tam našel teprve holku.

no werčo, to jsi mně moc neuklidnila, nacpal jsem do ní to holátko, statečně mně počúrala a pokandila, jinak kůže v poho, akorát hubená, a tlamičku nemá růžovou, ale spíš do běla, tak nevím, po tom krmení mi přišlo že je zesláblá, že jí ta hlavička padá! Hele v sobotu je v Ládví burza znovu, jestli se nespraví, tak se tam asi docela rozjedu, vysr.. se s prominutím na peníze, ale mám guttky, na přechodnou dobu než mu najdu páníčka i epicrates angulifer, ale po krajtě jsem toužil odjakživa, ale asi se neudržím a řeknu mu pár "teplejch slov"

Sežeň někde v okolí nejbližšího chovatele nebo veterináře, ať ti ukáže, jak na to pak ji párkrát nakrm větším myšetem a potom jí dej měsíc pauzu a zkus jí dát malou myšku těsně před odstavem nebo prostě toho nejmenšího "zmetka", co mezi myšma ve zveráku mají, většinou ho krajtule vezme raději než hole. Nebo to s tou myškou raději zkus dřív než budeš krajtu zase cpát. Hole prosím tě nenech zdechnout, taková potrava není ideální a navíc se to myše dost trápí, buď s ním švihni nebo pokud to nedokážeš, tak ho dej na hodinku do mrazáku, i když to nepovažuji za ideální, je to lepší než ho nechat pomalu umírat hlady, žízní a vyčerpáním.

zdá se že je v pohodě, otevřel jsem jí tlamičku, hole bylo ještě živé, a prostě jsem to do ní opatrně nasoukal. Konečně se začala chovat jako krajta a hned zalezla do úkrytu, to za celou dobu co jí mám neudělala, jen se různě přesouvala po terárku z místa na místo. Tak snad bude v pohodě, i když jsem jí krmil tak mi připadalo, že už má opravdu na mále. Co se týká potravy, rozhodnul jsem se že obětuji jedno starší terárko, zítra koupím 3 samice myší a jednoho samce, a budu si holata pěstovat sám, v poslední době nejsou skoro vůbec k sehnání. Dík všem, uvidíme jak to půjde dál. Snad to brzo dožene.