Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem už po druhé mě krajta tmavá vyzvracela potravu po 3 dnech co byla v ní... co s ní je???

dobrý den máme krajtu tmavou a dostala po dost dlouhé době velikého králika, jsou ji necelé 4 roky a měří okolo 3 metrů, a po dvou dnech ho vyzvracela, nechal jsem ji dva dny klid a dal ji morče protože jsem měl strach že králík byl moc velikej a dnes což je po 2-3 dnech vyzvracela i to morče a asi ji nebylo moc dobře protože celý terárko, respektive skla byla zamazaná jak sebou asi šila, Prosím poraďte co s ní může být... díky moc martin nebo mě prozvoňte na 608/939323 a já vám zavolám... děkuji moc...

Králík jí možná jen nesednul z nějakého důvodu, který mohl být jen náhodný, ale pro jistotu by to chtělo parazitologické vyšetření trusu (nebo výtěr či výplach ze střev), pokud byla jen "rozhozená", tak to chtělo po vyzvrácení počkat alespoň týden a nabídnout raději potkana, morče má nevhodný typ srsti a je proto hůř stravitelné.

díky za typ ale myslím že teplota je v poho teplíčko tam měla celou dobu jen je možný že byl minulý týden výpadek proudu a pár hodin byla bez výhřevu ale jak říkám to je tak možná 10 dní... zítra s ní skočím na veterinu protože jsem mluvil s jedním chlapíkem a říkal že by to mohl být i nějaký zánět ať nasadím antibiotika na 5 dní alespoň tak nevím...

taky jsem tady pokoukal na různé rady a mám pod ní taky ten lisovanej kokos a tak jsem tady četl že to může být problém jestli to nemůže třeba mít ve střevech a proto ta potrava nejde dál a vyzvrací to... nemám z toho dobrej pocit vůbec, máme ji skoro 4 roky a fakt nerad bych o ni přišel... to se nechá nějak vyčistit ty střeva nebo se dá operovat v případě nutnosti??? ddíky za jakou koliv informaci...