Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Probuzení želviček !!!!

ahoj, prosím o pomoooc, je to naléhavě nutné. Vůbec nevím, co mám dělat. Moje dvě mláďata se mi probraly. Průběh zimování probíhal následovně - byly celý léto ve výběhu, je to tak 14 dní, co to zabalily. Dala jsem je do sklepa, jenže jak se prokázalo, je tam vysoká teplota - kolem 14°C. A jsou to dva dny, co se neustále probouzejí. Před chvílí jsem se na ně byla podívat, abych jim to tam trošku zavlažila a najednou vystrčily ty svoje kukadla. Nevím, co mám dělat, protože se probouzejí a moc nespí.Naléhavě prosím o radu, co mám dělat.:-(

Tak já sice moc nevím,ale určitě bych mláďata nezimovala,pokud nemáš ideální podmínky.A to určitě 14°C není.Takže pokud jim nemůžeš zajistit chladnější prostředí,tak raději probudit a nastolit normální režim bez zimování

No, tak naléhavé to volání po pomoci zase být nemusí. Želva to při 14 °C v pohode nějakou dobu vydrží, i když je malá. Největší problém je v riziku nízké vlhkosti (při vyšších teplotách je vyšší výpar, čemuž napomáhá i rychlejší metabolismus a dýchání), která může způsobit vážnou dehydrataci a smrt. Já bych se raději pokusil želvy udržet chvíli v zimním spánku a všemožně se snažil snížit teplotu. Pokud ne, tak postupně do tepla a dlouhého dne (svítit déle než 12 hodin). Celkem by mne zajímalo, jak se Ti bude dařit želvy rozkrmit. Některé to takhle napodzim nechcou a nechcou. Mně pomáhá v takových případech každý den koupání, vyšší teplota a krmení z ruky - opravdové laskominy (salát, mrkev, jahoda... - samozřejmě bez bílkovin!), které týden tolik nevadí a pomohou želvu rozkrmit.

Všem vám děkuji za rady. Už jsem to vzdala s tím zimováním, protože ty prckové se probraly už ve čtvrtek, chodila jsem se na ně dívat a prostě nespaly. Tak jsem je dnes vzala a dala zpátky domů, řekla bych, že jsou zmatené. Samička je celkem v pohodě, dokonce si vzala kousek listu (ibiška), ale sameček leze neustále sem a tam (jako by chtěl z terárka pryč). Ale o potravu a ani o vodu nemá zájem. Samička je mnohem klidnější a žere. Dnes jim ještě nesvítím. Snad to bude vše v pořádku. Díky za vaše rady ;-).