Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtvá krajta- varování

dnes odpoledne z ničeho nic chcípla regiuska, koupil jsem ji 13.10 na burze v Ládví od pána s manželkou a malou holkou. Od začátku byli problémy, musel jsem jí uměle nakrmit, pak se pár dní zdálo že pookřála a bylo to jen zdání. Stejný zážitek s tímto chovatelem mi popsala werča, myslel jsem že budu mít víc štěstí. Dostat ho dnes do rukou, tak nevím.

1,kontakt fakt nemám, má blbost, ale byl tam takový babylon, že ...přítelkyně s přepravním boxem už neměla sílu a čekala v předsálí, paní mi ji chtěla dát do pytlíčku, prostě jsem zaplatil, pytlíček odmítnul, vzal hadíka a mazal do předsálí za přítelkyní a ven ať ho co nejmín stresujem 2, nekrmil jsem hned násilně, mám ještě mladou guttku a tu krmím holátkem každý týden, to samé jsem udělal s krajtou, akorát holátka jsem ji nabídl dvě, různě veliké, nevšímala si je ale do rána jedno sežrala, druhé jsem zkrmil, po týdnu jsem nabídl znova, ulovila ho ale nešlo jí polknout, zkusil jsem to za týden, to samé, přistoupil jsem na radu pomoci ji a uměle nakrmit, při tom mně počúrala a pokandila ale hole jsne úspěšně zvládli, po nakrmení viditelně pookřála, dokonce prvně využila úkryt a prošmejdila terko, včera z ničeho nic, křeč a konec 3, žádný jiný důkaz nemám, ale protože hady chovám nemám pocit že bych udělal něco špatně

Taky nemám dle vylíčeného, že by bylo po chovatelské stránce něco uděláno špatně, ale nedá mi to nereagovat na to,,krmení holaty": Už několikrát tu bylo několika chovately udáváno, že krmí mláďata regiusek holaty. Mám zkušenost že novorozené regiusky mi braly jako první potravu malé běhající myšky (ve velikosti ,,skákavky"). Při robusnosti mláďat regiusek po jejich narození mi přijde na první pohled hole jako nepřiměřeně malá potrava. Jakou můžou mít pro ně výživnou hodnotu? Nehledě k tomu, že si myslím, že mláďata těchto hadů při rozkrmování si jakoby ani nevědí rady jak hole uchopit do tlamy, kdežto pohyb kořisti je perfektně vydráždí. I když tohle téma je už asi od věci zadavatele, mám za to, že tady dost chovatelů chybuje při snaze o rozkrmení mláďat regiusek.Doporučuju; zkuste nabídnout mláďatům těchto hadů malou, ale již běhající myšku, a budete možná překvapeni jak velkou kořist jsou schopny ulovit, polknout a strávit.

No tak já se rozhodně přidávám k varování. Ten pán je očividně protivný při jakékoli otázce na hada. Myslím si, že po tak krátké době je největší pravděpodobnost, že zvíře přišlo nemocné už od obchodníka, protože jinak se tento chlap ani nazvat nedá. S tím kontaktem, to byla chyba i u mě, a vím, že mě ani filosofemgt-a (:-[) neomlouvá to, že jsme prostě už chtěli mít zvíře, bylo tam plno lidí a tak, ale prostě se tak stalo :-/.
Spíš je toto varování jak před nákupem na burzách, tak před nákupem od tohoto pána. Původně jsem si myslela, že to byl jen můj případ, ale evidentně ne.
Pána jsem dnes na burze zas potkala a asi bych mu šáhla do obličeje, za ty podmínky, ve kterých ta zvířata měl..

werčo, naše chyba to není, nemůžem přeci sebou tahat všude veterináře, podmínky hrůza, když jsem si ji vybíral, tak paní s holkou hlavně měli strach aby jim někdo něco neukrad, pořád ji ríkala, "hlídej"všechny hady mám zatím přímo od chovatelů, dojel jsem si pro ně k nim domů, já ale ani žádné infa po nich nechtěl, nejdříve jsem si o regiuskách prostudoval co se dalo, začínal jsem s guttkama, ty mám stále a super prosperujou, nevím co se dalo udělat víc, možná sehráli roli i podmínky v jakých hady měl, ale to asi na burze všichni, malé plastové krabičky, hodně stresu... a taky ta lítost nad nima. Je zajímavé ale že se jedná o ty samé lidi, uvidíme, kdo vše se ještě ozve.

Nevím to zcela přesně, ale prodávající má povinnost do jednoho, či dvou (nepamatuji si) měsíců od koupě zvíře vyměnit, nebo při uhynutí zaplatit.

Ovšem měl by jste mít doklad o koupi a pitva by jistě nebyla na škodu.

Měla jsem podobný problém. Had mi uhynul cca po 14ti dnech. Potvrzení o koupi, vyjádření místního veterináře okamžitě po uhynutí hada a navíc pitevní protokol a vyjádření od MVDr. Knotka z Brna.

Prodávající na mé telefonáty ani dopisy nereagoval. Předala jsem toto Policii a tam se mi VYSMÁLI a oznámení odložili. Podala jsem si tedy proti jejich rozhodnutí o odložení stížnost a ze Státního zastupitelství mi přišlo vyjádření, že mou stížnost zamítají a jestli budu nadále prodávajícího otravovat dopisy a telefonáty, obžalují mě za VYDÍRÁNÍ !!!

Poučení: při koupi být velice opatrný, neboť na nějaká pozdější řešení, pokud není chovatel solidní, není v tomto státě místo.

TAKŽE POZOR!!! V TOMTO KOCOURKOVĚ (ČR), se dostanete do maléru jedna dvě ... ::)::)::)

Nechci tu rozpoutávat žádné politické debaty, protože sem nepatří, ale ...
1. Takové věci, jako že jsi koupila hada, po čtrnácti dnech ti uhynul a ty chceš vrátit peníze, protože máš ze zákona na to právo a šla s tím na PČR, tak bych se ti také vysmál. Než bych šel na policii, tak bych zkusil prostředky k tomu určené. Jako například Česká veterinární správa připadně Krajská veterinární správa a nebo ještě lépe a to spíše, protože tato organizace se těmito věcmi zajímá a to jest Česká obchodní inspekce (tzv. ČOIka), kanzultace mají zadarmo a nebo se obrátit na Úřad na ochranu spotřebnitele nebo jak se tento ´řad menuje mající zkratku SOS.
2. Pakliže se ti v ČR nelíbí, taj z ní odejdi. Je svoboda pohybu, čehož si ceň. Jistě, že je to tvoje domovina a nevíš proč bys odtud měla odcházet, ale vidím, že se ti tu očividně nelíbí a máš jen ty nejčernější představy o tom kam to bude směřovat, ale jsi strůjcem svého života a jen ty rozhoduješ, za jakých podmínek a právního státu budeš žít.
Toť vše

Jaké číslo stolu měl? Viděl jsem u jednoho stolu uhynulá zvířata v boxu se živými (regiusky),kde prodávající ani za celou burzu nebyli schopni uhynulé vyndat. Asi si nevšimli. Kdyžtak pošlu plánek stolů,pokud nemáš. Dřív byl na webu,momentálně ho nenacházím (chtěl jsem hodit odkaz). Jinak by bylo dobré si zodpovědět otázky,co píše navay.

Druhá řada,čelem k podiu po levé straně. Mimo regiusek tam měli i docela zajímavé hady z velké pětky? ]:) Bez té pitvy nemůžeš tvrdit,že zvíře uhynulo z toho a z toho důvodu. To bys taky mohl dostat od ne málo známých prodejců (jestli myslíme ty stejné) přes prsty,že pomlouváš. Jasně,ta pitva Ti hada nevrátí. Třeba je to pro Tebe škoda peněz. Já bych tedy tu pitvu podstoupil. Ani ne třeba z důvodu,že bych měl náboje na prodejce,ale z důvodu,abych věděl.

jj je to jistá firma složena ze tří písmen a tří teček. Tam jsme viděli ty uhynulé regiusky. Osobně bych si tam tedy regiusky nepořizoval. Stačí otevřít oči a podívat se do té přepravky s regiuskami. Radši bych šel kousek dál a připlatil si. Ono když člověk chce levné importy,tak se pak nemůže divit. To už pak může rovnou kupovat za těch 350 od madam xy. Nicméně zase dodávají jako málokdo krásné "hady z velké pětky",které snad dopadají lépe.

No možná to bude i o štěstí. Já kupoval moji krajtu od Javořiků (exotera) z Brna (byl jsem si pro ni u nich doma a domluva perfektní). Tady jsem se dočetl že mají inporty a to mě dost vyděsilo (že by mohla umřít). Teď ji mám 4tý měsíc a je v pořádku. Uplně od začátku žere jak popelnice, svlečka je celá, žádne potvůrky na ní a snad ani v ní (musím zaklepat). Asi jsem měl štěstí.

snad, jo a co se týká ceny byli jen o 200 levnější, než u ostatních, ale nekoupil jsem ji u nich kvůli ceně, těch 200 by mně nevytrhlo, jen jsem myslel že budou v lepším stavu než u prodejců co je měli zavřené po jednom v mrňavých plastových krabičkách, že budou mín streslé, no asi nic nevyřešíme, jen jsem měl docela vztek. Kdyby někdo z Vás věděl o regiusce, mláděti z severních čech dejte vědět. Jo a kdyby jste někdo věděl kontakt na dotyčné, klidně pošlite na mail, nebudu dělat skandály, vztek už mně přešel, jen že bych jim napsal info, možná to s nima pohne.

Já vím, že to není omluva, spíš se za to stydím, ale s hady jsem před rokem začínala. Půl roku jsem sháněla malou regiusku a nikde nebyly. K tomu jsem neměla možnost dojet někam od Prahy a prodavač u nás mi poradil burzu. Ale chybami se člověk učí...Mě u nich krajta stála 1700,- , což mi přišlo nějak tak, jako že jo..
No ale teď s tím nic už nezmůžu :-/. Naučila jsem se na tom hadovi alespoň jak ošetřovat plíseň, nachlazení a jak celkově zacházet s hadem...:-(

Asi tak, nákup zvířete je právní akt jako každý jiný. Jeho průběh a náležitosti jsou přesně dány Občanským zákoníkem. Pokud s tímto aktem z jakéhokoliv důvodu nejsi spokojen, postupuj v souladu s touto právní normou. A že ji neznáš? Že nejsi právník? To je přece jen a jen tvoje věc. Máš možnost, před uzavřením tohoto aktu, se se zákonem seznámit, případně si vzít na pomoc někoho znalého. Spoléhat na solidnost či dobré mravy druhé strany se nevyplatí.
Měl jsi si vyžádat písemný doklad o uzavřeném obchodu (smlouvu, paragon atd.), po úmrtí hada nechat udělat pitvu a na jejím základě odborný veterinární posudek. V případě, že by se jednoznačně prokázalo, že příčina úhynu vznikla ještě před uzavřením obchodu, kontaktovat druhou stranu a hledat řešení. Ovšem, prokázat danému prodejci, že ti prodal nemocného hada s úmyslem obohatit se i když znal jeho špatný zdravotní stav by asi nebylo zrovna jednoduché.
Teprve selžou-li všechny běžné postupy a je jasné, že příčina úhynu je na straně prodávajícího a ten nehodlá věc řešit, začal bych s nějakou "štvavou" kampaní. Nicméně tady se ale pohybuješ na velmi tenkém ledě, kde naopak tobě hrozí žaloba za pomluvu atp. Takže v podobných případech byl byl velice opatrný. Než koupíš byt nebo auto, také si prostuduješ kupní podmínky a další, příslušnou dokumentaci, případně se poradíš, ne?
Na druhou stranu, prodáváli někdo věc (klidně i zvíře) za cenu nezvykle nižší než obvyklou, je na tom vždy něco podezřelého.

Z tohoto příspěvku mám pocit, že hledáš viníka za každou cenu. Máš asi pravdu v tom, že úmrtí po 20 dnech nebude tvá vina, ale já bych viděl problém přeci jen někde jinde.
1. Při nákupu zvířete by si každý měl najít čas na konzultaci s prodávajícím ať je tam narváno nebo ne.
2. Pokud se jedná o importované zvíře musí kupující počítat s problémama nebo i úhynem, je potřeba si uvědomit, že na importy je potřeba mnohem více zkušeností a i trochu štěstí při výběru než u odchovů. Takovéto zvířata je potřeba kupovat bez emocí a s rozmyslem a ne pod tlakem, že přítelkyně přešlapuje venku.

Jak tak čtu ty odpovědi, tak mi přijde, že vlastně největší lempl jsem já, že si za vše můžu sám ,že riskuji žalobu za pomluvu, že bruslím po tenkém ledě, že jsem si měl udělat čas a právně vše zabezpečit a pod.. , no nakonec prodejce "chovatel!" co tohle prodává a nevěřím tomu že o tom nemá tucha je vlastně ten nevinnej, když mi prodává hada a tvrdí že je v pořádku, zdravej...,ví přitom třeba o rizikách a pod., navíc s infem že je to vlastní odchov, jak to mám sakra poznat?!Asi to fakt nemá cenu řešit, jen že nejsem sám co nalítnul a nezdá se mi to fér!!!!

tak mi přijde, že vlastně největší lempl jsem já

To si myslím tady od nikoho z reagujicích nezaznělo. Snažili jsme se Tě jen upozornit na fakta. Spoléhat na slušnost, odbornou znalost a poctivost prostě jde jen u prověřených lidí. Pak jsme tě chtěl upozornit na to, že prokázat úmysl podvodu by v tomto případě bylo velice těžké, navíc bys musel mít dostatek stejně postižených lidí, kteří by do toho šli, aby se na to dalo koukat jako na trestný čin. O TČ se dá hovořit, je-li způsobená škoda vyšší než 5000,- Kč. A s tou pomluvou je to, bohužel, pravda. Do problémů se díky jednomu článečku můžeš dostat celkem snadno.
Navay tě hned v prvním příspěvku upozornil na jednoduchou věc. Vzít si na chovatele kontakt. Nebude-li ochoten ho poskytnout, jdu jinam. Zvláště u vlastního odchovu by bylo hodně podezřelé, že dotyčný chovatel nechce dát na sebe kontakt.
Nejsi lempl, jen si udělal několik chyb, na které se tě tady pár lidí snažilo, jako poučení pro příště, upozornit.

Jo, vážím si chovatelů, ale je chovatel a chovatel, kdo vědomě lže jen proto aby za každou cenu prodal, uvádí kupujícího v omyl, využívá babylonu na burzách podle mně není chovatel, jen pouhý kšeftman, a to jsem ještě slušnej!jo a navíc jestli jsem dobře četl tak na poslední burze v té přepravce měl už nějaké uhynulé, a nebyl je schopen ani vyndat, to byli asi ty, co mu zbyli od minula, docela hustý!

Při nákupu importů vždy podstupuješ poměrně velké riziko a neodvažuju se ani odhadovat, kolik importovaných krajt nepřežije první rok v chovu. Obchodník, ať je jaký je, si nevybírá, co mu přijde. Dostane z Afriky pár set regiusek a jednou jich může být bezproblémových 90% jindy třeba jen 25%. Ty samozřejmě nemůžeš za to, že ses "netrefil" do té zdravé a ve spoustě případů, to ani viditelné není, ale had, který uhyne po 20 dnech, ten už k poznání být nejspíš musel. Ono stojí za to víc vybírat nebo si k tomu přibrat někoho zkušeného. A stejně nemáš jistotu, protože právě ta nízká cena (za import) tu jistotu bere. Pokud by sis jich za tu cenu vzal 5, tak věřím, že při individuálním přístupu, by třeba 2-3 byly dobré. Nevyjadřuju se k morální ani profesionální kvalitě prodejce, jelikož informace mám z druhé ruky. Každopádně komunikace s kupujícím o lecčems vypovídá. Myslím, že je to hlavně škola života a zatím ještě ne tak drahá;-). Upřímně řečeno bych kvůli 350 Kč taky asi na pitvu a nějaké soudní tahanice kašlal. Maximálně bych si krajtu rozpitval sám, abych věděl, co byl problém. Příště přeju víc citu a štěstí při výběru. Ale ber to tak, že za cenu bezproblémové odchované regiusky (cca 1500-1800) máš 2-4 importy a při 50% "úspěšnosti" a nákladech na veterináře (rozbory trusu, odčervení atd.) se člověk dostane téměř na stejnou nebo i vyšší cenu. Takže ty odchovy vlastně zas tak drahé nejsou;-). Spíš je problém, že odchovů je málo. Jsem zvědavý, jak to s regiuskama bude v budoucnu, proslýchá se něco o zákazu dovozu regiusek do EU.

tak , krokodýle Já koupil ji za 1000kč, normálně byli kolem 1200-300, werča dokonce za 1700!!! Paní mi říkala že je to jejich odchov, sorráč, ale to mi nepřijde fér. Nevím, možná jsem úplně tupej, ale jak to mám poznat že co povídá není pravda? Ani mi nejde o to vrátit peníze, kolikrát utratíš víc za blbost, spíš se mi jedná o ten přístup.Odchovů je fakt málo, a jet autem sev. čechy-morava a pod tak si k ceně připočti benzín a jsi zase s cenou jinde. No jestli bych viděl regiusky v ceně 350 a pod jak popisuješ tak bych věděl že něco není v pořádku a vzal bych jich víc, kdyby něco, je mi to ale docela líto, teď mám zase vydezinfikované a připravené prázdné terárko

Jo, tak to sorry, někde jsem v tom vláknu zahlídnul 350. No tím spíš se nákup takové regiusky nevyplatí. Ono už se to tu probíralo, ty "firmy" jsou k poznání na sto honů a věřit se jim moc nedá. To prostě člověk pozná obchodníka od chovatele, ale asi mi to připadá jednoduchý, když se v tom pohybuju. Ale zrovna u člověka, který má několik desítek různě velkých regiusek v bednách , je to celkem jasné.;-)
Škoda, že nemáš paragón, s tím už by se snad něco dělat dalo, ovšem bohužel se bude těžko dokazovat, že ti říkali, že jde o jejich odchov, to už by bylo podvodné jednání sloužící k vlastnímu obohacení. A kdyby vás bylo víc dohromady nad 5000 Kč, tak už je to snad trestný čin. Ovšem nejsem právník, tak netuším jestli nekecám.

já viděl jen ty co měli v té přepravce, nenapadlo mně že by mohl mít pod stolem pytel, to se stalo werče, navíc mně zmátla ta žena a dcera, nepřišlo mi že je to firma, spíš rodina, Tobě se to radí, jsi odborník, já chovám hady jen pro radost, takže jsem nepoznal lautr nic, jo a specielně jsem se ptal na původ, odpověď to je náš odchov, tak nevím, jo a nejde o peníze- vrácení jen mně to je líto, měl jsem z ní radost, navíc barevně byla moc pěkná

Přesně tak, beru to jako zkušenost. Teď mám krajtuli od chovatelky, jela do ciziny, tak ji mám za 1500,- od "psí kadeřnice" a milovnice zvířat (měla toho plno). Had je zdravý a zrovna dneska jsem musela uhejbat, když jsem jí dala čuchnout k potkanovi zavřenýmu v krabičce a Hadice okamžitě vyletěla. A to zrovna chrněla!
Jinak jsem slyšela, že jste v Plzni řešili zánět dásně u hroznýše ;-):-D. Ta slečna, co tam byla, je moje spolužačka.:puff:

Taky jsem nechtěl, aby to vyznělo, jeko že je to tvá vina, ale jako varování před zbrklým nákupem na burze. Sám dobře vím, že poznat zdravotní stav zvířete v podmínkách na burze je téměř nemožné a tak to bude stále o důvěře mezi prodávajícím a kupujícím.
V souvislosti s tématem "CITES" mě napadá, jak bys bez dokladu o koupi doložil původ kdyby u vchodu stála ČIŽP?

krokodýle: Psal si že některé krajty z inportu nepřežijí u chovatele 1. rok chovu. Mám 4 měsíce regiusku (prej z nějaké hadí farmy (od: javořik-exotera)) Od začátku baští jak popelnice ....... když vytráví tak je aktivní ..... 2krat (co ji mám) se svlékla --- svlečka je celá ...... průjem nemá..... prostě vypadá zdravě. Měl bych se ještě něčeho obávat že by mohlo přijít? Nebo je krajta OK? :)) Teď by mělo být krajtě 7 měsíců.

Ono je to dost o nahode. Muzes narazit na zvire ktere bude OK, ale z vlastni zkusenosti parazitologa vim, ze napr. dospele regiusky ktere se zacaly vozit pred lety jsou asi nejpestrejsi sbirkou vsech moznych parazitu (od krevnich prvoku, pres dva druhy klistat, roztoce, 3 druhy strevnich a 1 druh plicnich hlistic + 1 druh tasemnic). Dost jich tehdy padalo, a mlada zvirata jsou na tom o neco lepe jen diky faktu, ze se za svuj kratky zivot nestacili tak moc nakazit. I tak je procento uhynu dost vysoke. Rukama mi proslo pomerne slusne mnozstvi mladych krajt, ktere rozhodne v poradku nebyly. A bylo celkem jedno jestli slo o tzv."faremni odchov" nebo import. V posledku jde totiz casto o ta sama zvirata, ale treba pro obchodniky je to takova berlicka kterou radi vyuziji pro reklamu. Leckdo pak ma pocit, ze vlastne ma doma odchov a resit problemy odchytovych zvirat jim prijde zbytecne. Opravdu se vyplati investovat relativne "vice" do jednoho odchovaneho mladete nez do 3 importovanych, ktere pojdou (to neni statistika, to je zkusenost, nastesti ne ma vlastni). Nehlede na fakt, ze to cloveka odradi a hlavne - uvedomme si, ze ty krajty se od nekud vozi. Odnekud, kde jich take neni nekonecne mnoho.

FildaV: Projevit se něco může i po více měsících, ale už spíš výjimečně, pokud je v pořádku řekněme tři čtyři a více měsíců, tak už je to spíš na dobré cestě. Každopádně vyhráno ještě není, klidný bych začal být až tak po roce. Ale je fakt, jak píše "JaBula" že u mláďat je to lepší než u větších nebo dospělých hadů. Za prvé neměli tolik šancí setkat se v přírodě s větším množstvím druhů parazitů a nákaz a za druhé si snáze zvykají - přizpůsobují změnám a tudíž je u nich stres kratší a menší než u dospělých importů. Ale nakonec je to přes všechnu péči zase jen o náhodě a štěstí.