Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos želvičky

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně převozu želvičky. Bydlím totiž přes týde v Praze a o víkend jezdím domu (půl hodiny autem, hodina busem)Moc se mi naši malou želvičku nechce nechávat celý víkend samotnou, tak by mě zajímalo, jestli ji můžu vozit s sebou? Samozřejmě bych ji vyrobila totožné terárium. Je to pro ni nějak hodně náročné? Díky za odpovědi.

mě se právě zdá, že blbě snáší to, že je tu 2 dny sama...

Já bych řekl, že jí to je celkem šumák, když ji před odjezdem naložíš něco k snědku, případně, když bude mít v teráriu nějaké pěkné jemné seno, tak to v pohodě a bez stresu vydrží. Naopak od neustáleho stresování ze změny prostředí a převozů sem a tam. Želva opravdu není miminko ani štěňátko. I kočku, křečka nebo papouška doma lidi přes víkend nechají beze strachu.

Vřele doporučuji želvu nepřevážet. Jeden den se nažere, druhý jí vytráví a bude doma v terárku spokojená, nebude se celý týden přežírat a válet se jen vyplesklá pod lampou, ale při troše půstu bude taky trochu běhat. Při převážení bude ve stresu hned dvakrát po sobě, nebude třeba žrát atd. Zvíře by mělo zůstat tam, kde to zná.

To je jiný kafe - asi ale ne teď, když nasněžilo, že jo? Nejlepší je ubytovat na chalupě přes léto s želvou babičku. Pokud to nejde, šlo by výběh zajistit tak, aby želva měla dost žrádla a nedostal se na ni žádný predátor - třeba zamykací zatravněný výběh s boudou a skleníčkem o ploše 2-4 m2. Vždycky je ale takový příjezd napínavý. Pravidelné vožení je stres. Ale i na ten si zvířata mohou zvyknout, pokud jde o pravidelnou zátěž. Bylo by potřeba to zkusit a želvu bedlivě pozorovat.

No přes prázdniny,když je doba mezi návštěvama kratší nebo se tam střídá rozvětvenější rodina,tak to tak taky děláme,ale přece jenom se bojíme nechávat je tam dlouho samotné.Bohužel se nebojíme predátorů ale lidí,většina chatařů ví,že je tam máme a znáte český národ :-/

Souhlasím, želva je zvíře, kterému je úplně jedno, u koho bydlí, jestli někdo doma je nebo není. Je spokojená, když má sluníčko a jídlo. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale kdyby tě už nikdy neměla vidět, tak jí to bude úplně jedno ;-)
A ten převoz snášejí želvy opravdu špatně..