Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - svlečky

Nedá mi to abych se nepochlubil jakou nám Mates daroval pěknou, nepoškozenou svlečku. Při těhle rozměrech už je to celkem vzácnost. Nevěděl jsem kam to mám zařadit, tak jsem si dovolil na to založit nové vlákno. Doufám, že nezůstanu sám a že i Vy přispějete.

[svlecka2.jpg]

Jazyk si nesvlekaji, to je sliznice a ta se obnovuje jinak - proste je to nesmysl :) Ustni dutinu si zadnej obratlovec nesvleka :), pavouci se svlekaji az do jicnu. S hemipenisama to je u nich malinko jinak a normalne se jim svleka a u nekterych zvirat byva videt vcelku dobre.
VH

It is not a commonly known fact but snakes even shed the skin from their tonques. This sensitieve organ slides in and out of the mouth thousands of time a day and must suffer wear and tear in the process. It is therefore obvious that the outer layer must be sloughed periodically to maintain sensitivity. I have found this particularly the case with cobras.

Zdraví hadi obvykle nepotřebují ke svleku vysloveně mokro. Pokud mají po celou dobu (od zakalení až po samotný svlek) v teráriu dostatečně vlhký vzduch, svléknou se dobře i na relativně suchém substrátu. Ovšem je pravda, že regiusky mívají často se svlékáním potíže a je dobré jim trochu pomoci vydatnějším rosením. Takhle pěkné svlečky mají opravdu málokdy a většinou je mají potrhané i při hodně vysoké vlhkosti :-|

jj ... mě se zatím co ji mám svlékala 3* a z toho první byla na 3 kousky, druhá v celku a teď ta třetí na dva kousky. V terárku mám jednu polovinu vlhkou a druhá je zavlažená jen někdy (většinou suchý povrch). Při svleku vždy leží v tom mokru a ve svlečce i na ní je pak plno substrátu. :-(

Myslíš, že chlapi musí dobývat holky a vkleče je žádat o ruku? :-D Holka si taky musí máknout, jinak na ni nezbude žádnej pořádnej chlap... Já už tedy bohužel jednoho mám, jinak bych utíkala za malpolonem :-D:-D:-D
PS: A navíc fakt nikoho nesvádím, to byl jen takový pokus o kompliment :-D

Více toho tam není, je to přesný přepis. Jméno autora by mělo být zárukou, že tam nebudou žádné žvásty, když už se po více jak třiceti letech herpetologických výzkumů rozhodl takové knihy napsat. Chápů, že ho znáte spíše z televize, ale Mark je skutečným herpetologem. Jeho hlavním zájmem jsou hadi. Mohu zde vyjmenovat několik případů, jak se přičinil o rozvoj herpetologie:
upřesnil areály výskytu poddruhů Python molurus, celkově upřesnil areály výskytů austropapuánských krajt, prozkoumal etologii pakobry malooké Micropechis ikaheka, podílel se na odchytu převzácných krajt Morelia carinata, doložil výskyt rodu Antaresia mimo Austrálii, na jeho podkladech vznikla revize rodu Candoia atd.

Teda vy jste trubci:-D Každá má nějaké nároky a co si budeme povídat, když jsou ty nároky vztahované na vzhled a peněženku, tak dotyčná asi nebude moc dívka pro život:) Já mám třeba nároky takové, aby mě můj protějšek nenudil, sdílel mojí lásku ke zvířatům nebo jí při nejmenším respektoval. Žádná peněženka ani vzhled:-D

Nevim, nevim, je mozne, ze hodne zenskych pobezi za nadupanou penezenkou, ale preci jen nejdeme vsechny jenom po prachach. To byste nam zase krivdili. Z vlastni zkusenosti vim, ze i zenu lze naucit na plazaky, musite jit na to, ale od lesa ;-). Samozrejme ne kazdou :)) Ale spoustu kamaradek jsem naucila na leguany a dalsi plazaky. ;-) A kdyz prijdou na navstevu, tak je pak musim vyndavat z terarek :-D

No, ale posledne jsi rikal, ze ses porezal ziletkou pri holeni :-D

To je takova prihoda. Prijeli se podivat známý na leguanka a zrovna jsme ho predtim pustili. Jenomze on miluje proste vse, do vseho kouse a ochutnava (jednou nam malem sezral i kousek polystyrenu - stale jsme ho museli hlidat). Jedli jsme zrovna krupky a oni mu tak zavoneli, ze MadMika kousl do brady odkud je citil, myslel si, ze je to krupka. To je ten cuch :) No a za 2 minuty prisla navsteva. Ale leguanek byl jinak velmi hodny, akorat citil krupku, tak chtel ochutnat :))

No jak se to veme,normalni lidi,spousta jinejch lidi si řekne že pravě moc normalni nejsme když si domu berem dobrovolně dejme tomu 3 a vice metrovy hovadka a nebo jedaky.Ja si moc normalni nepřijdu a doma mě to pořad opakujou.Nadruhou stranu někdy je lepši všimat si zviřatek než bab.:-):-)

No u nás je to naopak. Já jak vytáhnu to moje prťavé bezbranné háďátko, tak prchá přítel.
Když se k tomuto vyjádřím jako "žena", mě nikdy nezajímaly peníze, taky jsem podle toho skončila, já ani přítel zrovna bohatí nejsme. A co se týče vzhledu - je pravda, že holky letí na ty krásné kluky, ale jak potom dostanou rozum, najdou si takového, který je krásný duší. A taky pro každého je krásný někdo jiný. Neexistuje vzorník krásy:o)

Tak ja si so zvleciek robim aj obaly na knihy. Napriklad tu maly notes, pouzita koza z P. regius a L. mexicana greery, trocha zla foto, narychlo fotene s telefonom. Ked budem mat cas tak urobim lepsie s viacerymi spracovaniami kozi. Mam aj velky album, kde mam foto svojich hadov a hadov z prirody a tam mam tiez komplet obal zo zvleciek.

[http://img396.imageshack.us/img396/267/snmka009ei3. jpg]

Tak mám další svlečku. Tu menší už jsem sem dával .... po ní byl svlek, ale ten se mě nepodařilo rozdělat (nahrnutý) ani po rozmočení. Ta větší je poslední svlek (tochu se nepovedla hlava .... byla zvlášť). Jsou to vlastně obsvleky. Jen takové porovnání jak mě regiuska pěkně roste (a to přez zimu) :puff: .

[http://img159.imageshack.us/img159/8008/sv3000631zo 1.jpg]

Zdravím,
teď se mi během dvou dnů svlékli dva chovanci
[http://img846.imageshack.us/img846/2290/svlekyeccb auratum.jpg]

Epicrates c.c. (19- měsíční 01, svlek 1,4 m.)
[eccsvlek.jpg]
+ Brachypelma auratum (věk neznámý, asi 11 svlek)
[http://img841.imageshack.us/img841/6353/bauratumsv lek.jpg]

Jasně, nic zajímavého.....
,ale bezproblémové svleky jsou vždy odrazem odpovídajících a správných podmínek chovu, což mne pokaždé potěší- tak asi proto to sem dávám.
Přeji příjemné chvíle v chovu všem chovatelům veškerých (jak říkám já- pravěkých) zvířátek.

Zatím.