cau, zatim bohuzel sem nemel tu cest:( podel se i ty se svymi zkusenostmi. Kteri to treba v budoucnu planuji
Dobře, snad to nikdo nebude považovat za vytahovaní, to by mě mrzelo... Mám teď dospělou viridisku samici, asi dva roky v zajetí, jinak import. To je hodné zvíře, které se dá brát i na hák. Žere výtečně a není vůbec agresivní, ani se vůbec nebojí a rychlé splašené pohyby nedělá...Dále mám dospělý pár angusticepsek. Ty jsou odchované v zajetí a je jim nyní cca 7 roků. Ty jsou poplašené a děsně nenažrané. Stává se mi, že jdu večer do místnosti a slyším ťuknutí do dvířek...Z těch mám opravdu respekt a terárium v podstatě neotevírám, leda že jsou obě v krabici. Jedna z nich do krabice vůbec neleze, takže když praskne v terárium žárovka, tak tam jsou třeba měsíc beze světla...Žerou tak, že např. 15 myší nejprve zabijou a pak je postupně žerou najednou. Chovám je spolu a zatím jsem nezaznamenal, že by se při krmení chtěli sežrat. Dále mám tři páry (dva dospělé cca 250-280 cm dlouhé a jeden mladý cca 90 cm) polylepisek. Nezbláznil jsem se, ale to jsou ňunínci...Skoro furt jsou zalezlý v krabicích a vylézají pouze ven na krmení, kdy teda žerou docela dost (dospělci zfouknou tak okolo 10-15 dosp. myší každý). Občas se stane, že se pustí do jedné myši, ale hákem je pak rozeženu...Tenhle druh je docela dost pomlácený vždy (mám zvířata z importu) a dá se říci, že každý jedinec má nějakou estetickou vadu (rozražený čumák, zahojené rány na těle, atd.). Agresivní nejsou, jsou spíše bázlivé. Raději se rychle schovají, než aby útočili. Když už jsou zahnaní do kouta, tak otevírají černou tlamu a teprve potom koušou okolo sebe. Dospělé mamby mají dlouhé zuby 5-7 mm. Celkově jsou černoušci dobře aklimatizovatelní hadi...Všechny druhy chovám v teráriích 90x90x65 cm a celkově to myslím postačuje (i 280 cm dlouhým černejm). Osvětlení jednou 75W žárovkou. Ve všech teráriích jsou budky (uzaviratelné). Substrát používám hobliny nebo rašeliník. Všude jsou větve a skleněné palandy. K manipulaci zásadně používám pár kleští vlastní výroby (cca 100 a 120 cm dlouhé). Největší respekt mám z angus pak poly a nakonec viri. Do začátku bych určitě doporučil z vlastní zkušenosti viridisky. Jsou to krásní hadi. Osobně se domnívám, že některé kobry (např. velké melanoleuky či nigricollisky) jsou větší potvory než tyhle jedovaté "guttaty".
Zdarec. Nevím,jestli tu je nějaké vlákno "Pochlubte se - jedáci", kdyžtak nějaké založ a hoď nějaké fota těch polylepisek. Na tvém webu jsem žádné nenašel. Pouze jedno foto angusticeps.
Jak jsem psal...Je to v podstatě stejné jako s jinými většími Elapidy. Osobně nedělám rozdíl, zda manipuluji s mambou nebo nějakou velkou kobrou nebo třeba i boomslangy. Osobně s hady nemanipuluji, když nemusím (ostatně psal to tady i Peter). Skoro bych až řekl, že manipulovat s plivající kobrou je horší, než s mambou. Ta vás může jen rafnout, ale u kober si musíte dávaj pozor ještě na oči...Když máte v teráriích bedýnky a ještě takové, jako mají "chalani" (jak je tu někdo myslím nazval) - doufám, že jsem vás kluci nenaštval, tak pak se riziko "nehody" dá zminimalizovat opravdu maximálně. Bez bedýnek a kleští se s mambami nedá - to je můj osobní názor.
Moc pekne :)
Tome, ty ses blazen, ale nas :) Jen te poprosim o jednu vec - muzes, az prijdes na to jak, dat sem foto tvych uzaviratelnych krabic? To by me zajimalo, jak to mas resene. Staci to popsat, snad si t budu schopen vybavit.
Zdar as silu! VH
Čau Tome, zatím jsem mamby viděl pouze u "chalanů", třeba sem nakouknou...Mmch, na loňském aktivu ve Svatoškách měli o nich prima přednášku.
Ahojte,
vidim, ze sa to tu trochu rozprudilo, tak prispejem niecim aj ja. Z mamb chovame takmer vsetky druhy, chyba nam len Dendroaspis jamesoni jamesoni, co sa dufam coskoro zmeni... Stromove druhy chovame v terariach 100 x 100 x 80 cm (s, v, h) a paru to, ako pise aj Tomas, bohato staci... My mamby na krmenie oddelujeme, t.j. jedno zviera je krmene v uzavretom ukryte, a druhe vonku v terariu... Aby ste si to mohli predstavit, tu je par fotiek ako mame riesene ukryty, resp. nadrze pre stromove/zelene druhy mamb. Fotky su este z cias, ked sme ich budovali, teraz su uz komplet zariadene a obsadene...
V tychto nadrziach mame ukryt rieseny vo vrchnej casti, nakolko je to pre stromove druhy prirodzene a osvedcilo sa nam to. Je to sice trochu pracnejsie, ale stoji to zato. Kedze sa v taktychto nadrziach aj mnozia, asi im to vyhovuje...
Cierne mamby chovame v nadrziach o rozmeroch 240 x 50 x 50 cm (s, h, v), s podobne riesenym ukrytom, ktory je ale na zemi. Par si tam "hovie" uplne v pohode, nie su s nimi problemy... V rovnakych nadrziach chovame aj kralovke kobry, a zatial im to vyhovuje. Planujeme pre nich ale nieco vacsie, ked podrastu z terajsich 250 cm...
Detaily zemneho ukrytu:
Na poslednej fotke vidiet, kde konci sklo, ktore zabranuje hadovi pri uzavreti ukrytu z neho utiect, a tym ohrozit cloveka, ktory s ukrytom manipuluje. Ukryt sa preto neda vybrat lubovolne, ale len do urcitej "hlbky"..
Tento system nie je nasim vymyslom, videli sme to pred rokmi u kamarata v Nemecku, a hned po navrate domov sme zacali robit teraria podla tohto navodu... Je to naozaj super, bezmecnost je zvysena na maximalnu mieru. Clovek si moze hadov zavriet v ukryte, a v pokoji vycistit terarium. Manipulacia s hadmi je znizena na minimum, a o to pri chove jedovatych hadov ide, nie?
Ak mate nejake dalsie otazky, kludne sa pytajte...
Peter
Klobouk dolů.......... Ty viridisky jsou k sežrání
Přemýšlím o nich, ale.........přiznám se mám strach
Mara
peter-krasni hadici. Ty budky jsou vyreseny fakt perfektne Koukam, ze toho mate opravdu hodne...mate i pakobry nebo taipany? ti me pritahujou vic nez mamby Nebo co vubec vse chovate?
Mame toho celkom dost, nieco vyse 100 druhov jedovatych hadov... Prilis vela nato, aby som to tu menoval...
Pakobry zatial nemame, tajpanov ano. Konkretne Oxyuranus scutellatus canni, a snad coskoro aj dalsie dva druhy tohto rodu. Uvidime...
Peter
Tak to se teda mate...takova sbirka:) Skoda, ze pakobry nemate...sou to krasni jedaci kolik lidi se o ty hady stara? A co povazujete ve svem chovu za nejvetsi klenoty? Fakt suprova kolekce. 100 druhu to je teda uz hodne Mate nejake stranky? Nebo moznost se kvam jet podivat
mas toho teda luxusne i dobre zarizeny
Nejsem sice hadař - jedař, ale bedničky šuplíky jsou výborně vymyšlené, perfektní. To by mně snad ani nenapadlo. No a hadíci krásní . Nejvíce se mi líbí viridis. Na 100 % vím, že si jedáka nepořídím. Ale obdivuju je a moc se mi líbí.
ted jsem videl Dendroaspis polylepis import na zive exotice vypadaly celkem luxusne kazdopadne docela rychly a nervozni
jj byly trochu nervozní. Jinak dodám, že tam měl i D.viridis, které mi tak impozantní jako D.polylepis nepřišly. Každopádně jsme u toho stolu byli dost dlouho. VenomouS - příště se na tu N.pallida půjdu podívat já jo?
Zdravím, rod dendroaspis je pro mě taky velice zajímavý, ale když něco chovám samozřejmě se pokouším je i odchovat.Dovedu si představit manipulaci s dospělou viridiskou, popřípadě je i fixovat za hlavou, ale s juvenilem si to dovedu předsdtavit jen těžko. Přijímají odchované viridisky, angusticeps malá myšata?
Trochu to posuneme, ne? Nějak to tu umřelo. Chovaté tu někdo jamesonky?
Chovaté tu někdo jamesonky?
Hadi jsou to nádherní, ale abych se přiznal, dám přednost této jamesonce. Asi stárnu...
To bylo jen pro odlehčení
Tak ta druhá fotka viridisky se ti Tome fakt povedla, nádhera.Doufám ,že kní brzo seženeš toho kluka
Ahoj Tome chováme D.jamesoni kaimosae (čiernochvostý poddruh), momentálne iba dospelé reverz-trio. Neviem čím to je, ale máme s nimi najhoršie skúsenosti zo všetkých mámb. Zaznamenali sme hodne úhynov aj po uplynutí pomerne bezproblémovej karantény. Podla mna sú to najkrajšie mamby a po dôkladnom odčervení a dostatočne dlhej aklimatizácii aj rovnako bezproblémoví chovanci ako ostatné tri druhy. Bohužial sa nám zatial nedarí rozmnoženie, ale sezóna mámb ešte len začne, tak sa snad dočkáme...
D. angusticeps, 5 měsíců stará, JAR
CO takhle trošku tohle vlákno oživit? Všichni odvážlivci co máte mamby..nějaké aktuální fotečky by se nenašly?
Sice neni moje ale peknej macik :)
Zdravím,to je pecka,ale ked už tu polylepisku pozná,tak prečo nie-samozrejme max.opatrnost je na mieste.Práve D.polylepis ma z mámb pritahujú asi najviac. Tomáš o D.angusticeps:
Žerou tak, že např. 15 myší nejprve zabijou a pak je postupně žerou najednou.
To vlastne oni lovia pre zábavu ?!-hravé hadice
myslim ze spis dokousou vsechno co se hejbe a pak az neni co zabijet tak to pak sezerou ... jinak dalsi varka
Tak na těch posledních fotkách se mi líbí jak se mu ten hák prohýbá Jinak ta angusticepska je předpokládám vyřezaná, přestože výraz toho pána mi napovídá, že možná nemá ani svůj vlastní doklad totožnosti)..
nerekl bych napr na jeho webu :) sice to nejsou mamby ale omluvte
Naja haje
nemá ani svůj vlastní doklad totožnosti)..
Ten ho určitě nemá
ten chlap je magor,rozumím,že niektorý jedinec/had/ jmože byt navyknutý pohodák,ale on sa tuším mazlý so všetkým,čo mu príde pod ruku alebo do ruky. Zdá sa mi to- ten menší pruhovaný had je nejaký Bungarus? Pozerám,že všade má na sebe lekársky mundúr-vážne blázen.
K mambám:nebudú to asi nejak náročné hady na podmienky a asi sú to aj hadi dost pri chuti Jak to bude asi s rozmnožovaním? Ešte som nevidel v inzercii predám napr.: NZ09-D.polylepis. Je to sposobené tým,že : a,moc ludí to hlavne z rešpektu nechová/nechcel som použit slovo strach/ b,odchovy sú už popredu zajednané c,sakra blbo sa množia
Ten pruhovaný had je podle mě Ophiophagus h. Jinak si myslím že je to spíš obrovský profesionál,který už asi zachází kam by neměl.Každopádně to uštknutí mohlo být z naprosto jiné situace.
sice vůbec nevím o koho se jedná, ale ten lékařský oblek je možná taky proto že chová hady pro farmaceutický průmysl..tudíž odběr jedu atd..
Ano pravda je to O.hannah-v odkaze na obrázok je napísané baby king. Najprv som si ani nevšimol,že je v typickom kobrom varovnom postoji.
jsou to krasavice..nemyslíte?
nadherna angusticepska
jj moc moc...,ale bohužel ne moje
no podle me je pravdepodobny ze tem hadum odebiral jed a teprv pak s nema takhle pozoval...to kousnuti mohlo byt napr pri odchytu hada pred odberem
podle me je pravdepodobny ze tem hadum odebiral jed a teprv pak s nema takhle pozoval...
Věř, že po odběru jedu by se sebou ti hádci opravdu nenechali takhle manipulovat, odběr je pěkně "nasírací" a neboj, že jim po odběru nezbyde dost jedu na usmrcení takového "odvážlivce"...
v tom pripade me napada,jak velkou cast jedu je vlastne mozny odebrat?
To přesně nevím, ale určitě ne všechen (řekl bych, že tam zbyde min. 10-15% možná i víc, podle zkušenosti a důslednosti "ždímače"), něco tam vždy ještě zůstane a u hadů jako mamba je i to něco málo dost o průser.
snakepeter - prosím napíšte tu váš mail, chcem sa vás niečo spýtať , PROSIM
Zdravim, staci sa tu zaregistrovat, a poslat mi sukromnu spravu. Dik.
Tak to som ja Sofiosko , ale mám niečo s loginom , nejde sa mi znovu príhlásiť , tak prosím ak ste už odpísali , napísali by ste mi odp na email ? Rock1997@azet.sk
Zdravím,znovu po dlouhých letech začínám pošilhávat po něčem co rozproudí trochu adrenalinu v krvi a hlavně mám prostory mimo obyt.místnosti,takže i klid a žádný stres,když budu v práci (tři děti).Kolik se dnes pohybuje cena za hady rodu Dendroaspis podle druhu.Díky Martin
Doporučuji jakýkoliv adrenalinový sport. Mambičky by vám mohli do krve pustit docela něco jiného, než adrenalin. Zvažte to.
Dovolím si sem prispieť pár fotkami (aj ked mamby zatial nechovám) z herpetologickej expedície v Swazijsku, kde sme sa mimo iných bavkali aj s mambami...
A náš strážny anjel chovateľom mámb isto dobre známa Thea Litschka-Koen u ktorej sme si spravili zaujímavé handling-kurzy
Co dodat,parada. Diky za prispevek..
Zdravím fleiredelie: Ty osobne poznáš túto pani zo Svzijska,čo pomáha chudým ľuďom zbavovať sa ich Mámb čiernych z ich príbytkov a robí zároveň medzi nimi osvetu o týchto prekrásnych hadoch? Klobúk dole.Čo by človek dal za to,aby sa tam mohol dostať a skúsiť si pod jej vedením narábať s tak nebezpečným hadíkom,akým Mamba bezpochyby určite "JE".
Ahoj Horacio, ano s Theou sa poznam.
A vieš,že podľa toho klobúka a tých fúzov a brady si mi stále niekoho pripomínal.Reku,ja poznám takého a takého z Košíc.Tak si to predsa len ty? A aký mladučký si tam bol?Čas je neúprosný ku nám všetkým.Bohu žiaľ,ale je to tak.
dobrý den.mám pár otázek:je pravda že angusticepsky jsou agresivní více než ostatni mamby?kolik tak průměrně meřej?jak poznám od sebe jamesonky a viridisky?kdo je mohutnější viridis nebo angusticeps?jaký jedovatý had mě připravý na mamby? děkuji za odpovědi.Aktualní fotky nejsou?
jo eště je nejaký rozdíl mezi lokalitami angusticepsek?
Co jsem mluvill s chovateli mamb, tak jednoznacna shoda co se tyce agresivity neni. Na netu je nakej seznam razeni dle agresivity, ale dle myho nazoru je to irelevantni a bude zalezet ciste na povaze jedince. Angusticepsky jsou nejcasteji chovany, tak se mozna proto berou jako nejagresivnejsi, pac je s nima vice "nehod", ale stale to jde.. Na mamby Te pripravi pouze zkusenost, zralost.. Takze muzes prednima chovat naky ty carinaty, pak baronaky, pak pripadaj v uvahu treba ty boomslangove a pak dle osobni odvahy a odpovednosti.. Oni ti boomslangove jsou mozna i horsi nez ty mamby. Rozdil mezi druhy a poddruhy se mi vypisovat nechce, na netu je toho dost. A to i fotek, takze studuj.. Mas hoodne casu.. Taky by me zajimalo, jak dopadl vubec onen chameleon.. ?
znáš nějakou stránku kde se rozebírají ty lokality? dík.chamíkovi se daří
Zrovna ted, tu z hlavy zadnou stranku nedam. Pouzivam googl a ptam se primo chovatelu, kdyz neco chci vedet.. U mamb se Ti vetsinou dostane do ruky odchyt a to bez udane lokality,nebo faremni odchov, prevazenej pres vicero zemi, tak se ani to nemusis dozvedet presne.. Dnes je lepsi si koupit odchov, jiz se celkem objevuji.. Treba v Hammu krasny mimco D.viridis..
a ještě další otázka dá se u angusticeps rozeznat pohlaví bez sondování ?
Tohle začíná smrdět průšvihem.
Nejsem chovatel jedáků,ale vidím to stejně.
Snad ne..tenhle jouda si mambu v životě nepořídí. Jen potřebuje být zajímavej, tak se tady, v jedácích, v boomslangách vyptává na kraviny.. Je to nudící se dítě..
Přesně tak. Zatím moří jen toho jednoho chameleona. Aspoň doufám...
cau, zatim bohuzel sem nemel tu cest:( podel se i ty se svymi zkusenostmi. Kteri to treba v budoucnu planuji
Dobře, snad to nikdo nebude považovat za vytahovaní, to by mě mrzelo...
Mám teď dospělou viridisku samici, asi dva roky v zajetí, jinak import. To je hodné zvíře, které se dá brát i na hák. Žere výtečně a není vůbec agresivní, ani se vůbec nebojí a rychlé splašené pohyby nedělá...Dále mám dospělý pár angusticepsek. Ty jsou odchované v zajetí a je jim nyní cca 7 roků. Ty jsou poplašené a děsně nenažrané. Stává se mi, že jdu večer do místnosti a slyším ťuknutí do dvířek...Z těch mám opravdu respekt a terárium v podstatě neotevírám, leda že jsou obě v krabici. Jedna z nich do krabice vůbec neleze, takže když praskne v terárium žárovka, tak tam jsou třeba měsíc beze světla...Žerou tak, že např. 15 myší nejprve zabijou a pak je postupně žerou najednou. Chovám je spolu a zatím jsem nezaznamenal, že by se při krmení chtěli sežrat.
Dále mám tři páry (dva dospělé cca 250-280 cm dlouhé a jeden mladý cca 90 cm) polylepisek. Nezbláznil jsem se, ale to jsou ňunínci...Skoro furt jsou zalezlý v krabicích a vylézají pouze ven na krmení, kdy teda žerou docela dost (dospělci zfouknou tak okolo 10-15 dosp. myší každý). Občas se stane, že se pustí do jedné myši, ale hákem je pak rozeženu...Tenhle druh je docela dost pomlácený vždy (mám zvířata z importu) a dá se říci, že každý jedinec má nějakou estetickou vadu (rozražený čumák, zahojené rány na těle, atd.). Agresivní nejsou, jsou spíše bázlivé. Raději se rychle schovají, než aby útočili. Když už jsou zahnaní do kouta, tak otevírají černou tlamu a teprve potom koušou okolo sebe. Dospělé mamby mají dlouhé zuby 5-7 mm. Celkově jsou černoušci dobře aklimatizovatelní hadi...Všechny druhy chovám v teráriích 90x90x65 cm a celkově to myslím postačuje (i 280 cm dlouhým černejm). Osvětlení jednou 75W žárovkou. Ve všech teráriích jsou budky (uzaviratelné). Substrát používám hobliny nebo rašeliník. Všude jsou větve a skleněné palandy. K manipulaci zásadně používám pár kleští vlastní výroby (cca 100 a 120 cm dlouhé). Největší respekt mám z angus pak poly a nakonec viri. Do začátku bych určitě doporučil z vlastní zkušenosti viridisky. Jsou to krásní hadi. Osobně se domnívám, že některé kobry (např. velké melanoleuky či nigricollisky) jsou větší potvory než tyhle jedovaté "guttaty".
Zdarec. Nevím,jestli tu je nějaké vlákno "Pochlubte se - jedáci", kdyžtak nějaké založ a hoď nějaké fota těch polylepisek. Na tvém webu jsem žádné nenašel. Pouze jedno foto angusticeps.
Jak se vkládají fotky?
http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obrazk u-na-poradnu
Nádhera.
Paradni hadici...zavidim Jakou maji povahu?
Jak jsem psal...Je to v podstatě stejné jako s jinými většími Elapidy. Osobně nedělám rozdíl, zda manipuluji s mambou nebo nějakou velkou kobrou nebo třeba i boomslangy. Osobně s hady nemanipuluji, když nemusím (ostatně psal to tady i Peter). Skoro bych až řekl, že manipulovat s plivající kobrou je horší, než s mambou. Ta vás může jen rafnout, ale u kober si musíte dávaj pozor ještě na oči...Když máte v teráriích bedýnky a ještě takové, jako mají "chalani" (jak je tu někdo myslím nazval) - doufám, že jsem vás kluci nenaštval, tak pak se riziko "nehody" dá zminimalizovat opravdu maximálně. Bez bedýnek a kleští se s mambami nedá - to je můj osobní názor.
Moc pekne :)
Tome, ty ses blazen, ale nas :) Jen te poprosim o jednu vec - muzes, az prijdes na to jak, dat sem foto tvych uzaviratelnych krabic? To by me zajimalo, jak to mas resene. Staci to popsat, snad si t budu schopen vybavit.
Zdar as silu!
VH
Čau Tome, zatím jsem mamby viděl pouze u "chalanů", třeba sem nakouknou...Mmch, na loňském aktivu ve Svatoškách měli o nich prima přednášku.
Ahojte,
vidim, ze sa to tu trochu rozprudilo, tak prispejem niecim aj ja. Z mamb chovame takmer vsetky druhy, chyba nam len Dendroaspis jamesoni jamesoni, co sa dufam coskoro zmeni...
Stromove druhy chovame v terariach 100 x 100 x 80 cm (s, v, h) a paru to, ako pise aj Tomas, bohato staci... My mamby na krmenie oddelujeme, t.j. jedno zviera je krmene v uzavretom ukryte, a druhe vonku v terariu...
Aby ste si to mohli predstavit, tu je par fotiek ako mame riesene ukryty, resp. nadrze pre stromove/zelene druhy mamb. Fotky su este z cias, ked sme ich budovali, teraz su uz komplet zariadene a obsadene...
V tychto nadrziach mame ukryt rieseny vo vrchnej casti, nakolko je to pre stromove druhy prirodzene a osvedcilo sa nam to. Je to sice trochu pracnejsie, ale stoji to zato. Kedze sa v taktychto nadrziach aj mnozia, asi im to vyhovuje...
Cierne mamby chovame v nadrziach o rozmeroch 240 x 50 x 50 cm (s, h, v), s podobne riesenym ukrytom, ktory je ale na zemi. Par si tam "hovie" uplne v pohode, nie su s nimi problemy... V rovnakych nadrziach chovame aj kralovke kobry, a zatial im to vyhovuje. Planujeme pre nich ale nieco vacsie, ked podrastu z terajsich 250 cm...
Detaily zemneho ukrytu:
Na poslednej fotke vidiet, kde konci sklo, ktore zabranuje hadovi pri uzavreti ukrytu z neho utiect, a tym ohrozit cloveka, ktory s ukrytom manipuluje. Ukryt sa preto neda vybrat lubovolne, ale len do urcitej "hlbky"..
Tento system nie je nasim vymyslom, videli sme to pred rokmi u kamarata v Nemecku, a hned po navrate domov sme zacali robit teraria podla tohto navodu... Je to naozaj super, bezmecnost je zvysena na maximalnu mieru. Clovek si moze hadov zavriet v ukryte, a v pokoji vycistit terarium. Manipulacia s hadmi je znizena na minimum, a o to pri chove jedovatych hadov ide, nie?
Ak mate nejake dalsie otazky, kludne sa pytajte...
Peter
Klobouk dolů..........
Ty viridisky jsou k sežrání
Přemýšlím o nich, ale.........přiznám se mám strach
Mara
peter-krasni hadici. Ty budky jsou vyreseny fakt perfektne Koukam, ze toho mate opravdu hodne...mate i pakobry nebo taipany? ti me pritahujou vic nez mamby Nebo co vubec vse chovate?
Mame toho celkom dost, nieco vyse 100 druhov jedovatych hadov... Prilis vela nato, aby som to tu menoval...
Pakobry zatial nemame, tajpanov ano. Konkretne Oxyuranus scutellatus canni, a snad coskoro aj dalsie dva druhy tohto rodu. Uvidime...
Peter
Tak to se teda mate...takova sbirka:) Skoda, ze pakobry nemate...sou to krasni jedaci kolik lidi se o ty hady stara? A co povazujete ve svem chovu za nejvetsi klenoty? Fakt suprova kolekce. 100 druhu to je teda uz hodne Mate nejake stranky? Nebo moznost se kvam jet podivat
mas toho teda luxusne i dobre zarizeny
Nejsem sice hadař - jedař, ale bedničky šuplíky jsou výborně vymyšlené, perfektní. To by mně snad ani nenapadlo. No a hadíci krásní . Nejvíce se mi líbí viridis. Na 100 % vím, že si jedáka nepořídím. Ale obdivuju je a moc se mi líbí.
ted jsem videl Dendroaspis polylepis import na zive exotice vypadaly celkem luxusne kazdopadne docela rychly a nervozni
jj byly trochu nervozní. Jinak dodám, že tam měl i D.viridis, které mi tak impozantní jako D.polylepis nepřišly. Každopádně jsme u toho stolu byli dost dlouho.
VenomouS - příště se na tu N.pallida půjdu podívat já jo?
Zdravím, rod dendroaspis je pro mě taky velice zajímavý, ale když něco chovám samozřejmě se pokouším je i odchovat.Dovedu si představit manipulaci s dospělou viridiskou, popřípadě je i fixovat za hlavou, ale s juvenilem si to dovedu předsdtavit jen těžko. Přijímají odchované viridisky, angusticeps malá myšata?
Trochu to posuneme, ne? Nějak to tu umřelo. Chovaté tu někdo jamesonky?
Hadi jsou to nádherní, ale abych se přiznal, dám přednost této jamesonce. Asi stárnu...
To bylo jen pro odlehčení
Tak ta druhá fotka viridisky se ti Tome fakt povedla, nádhera.Doufám ,že kní brzo seženeš toho kluka
Ahoj Tome
chováme D.jamesoni kaimosae (čiernochvostý poddruh), momentálne iba dospelé reverz-trio. Neviem čím to je, ale máme s nimi najhoršie skúsenosti zo všetkých mámb. Zaznamenali sme hodne úhynov aj po uplynutí pomerne bezproblémovej karantény. Podla mna sú to najkrajšie mamby a po dôkladnom odčervení a dostatočne dlhej aklimatizácii aj rovnako bezproblémoví chovanci ako ostatné tri druhy. Bohužial sa nám zatial nedarí rozmnoženie, ale sezóna mámb ešte len začne, tak sa snad dočkáme...
D. angusticeps, 5 měsíců stará, JAR
CO takhle trošku tohle vlákno oživit? Všichni odvážlivci co máte mamby..nějaké aktuální fotečky by se nenašly?
Sice neni moje ale peknej macik :)
Zdravím,to je pecka,ale ked už tu polylepisku pozná,tak prečo nie-samozrejme max.opatrnost je na mieste.Práve D.polylepis ma z mámb pritahujú asi najviac.
Tomáš o D.angusticeps:
To vlastne oni lovia pre zábavu ?!-hravé hadice
myslim ze spis dokousou vsechno co se hejbe a pak az neni co zabijet tak to pak sezerou ...
jinak dalsi varka
Tak na těch posledních fotkách se mi líbí jak se mu ten hák prohýbá
Jinak ta angusticepska je předpokládám vyřezaná, přestože výraz toho pána mi napovídá, že možná nemá ani svůj vlastní doklad totožnosti)..
nerekl bych napr na jeho webu :) sice to nejsou mamby ale omluvte
Naja haje
Ten ho určitě nemá
ten chlap je magor,rozumím,že niektorý jedinec/had/ jmože byt navyknutý pohodák,ale on sa tuším mazlý so všetkým,čo mu príde pod ruku alebo do ruky.
Zdá sa mi to- ten menší pruhovaný had je nejaký Bungarus?
Pozerám,že všade má na sebe lekársky mundúr-vážne blázen.
K mambám:nebudú to asi nejak náročné hady na podmienky a asi sú to aj hadi dost pri chuti
Jak to bude asi s rozmnožovaním? Ešte som nevidel v inzercii predám napr.: NZ09-D.polylepis.
Je to sposobené tým,že :
a,moc ludí to hlavne z rešpektu nechová/nechcel som použit slovo strach/
b,odchovy sú už popredu zajednané
c,sakra blbo sa množia
Ten pruhovaný had je podle mě Ophiophagus h.
Jinak si myslím že je to spíš obrovský profesionál,který už asi zachází kam by neměl.Každopádně to uštknutí mohlo být z naprosto jiné situace.
sice vůbec nevím o koho se jedná, ale ten lékařský oblek je možná taky proto že chová hady pro farmaceutický průmysl..tudíž odběr jedu atd..
Ano pravda je to O.hannah-v odkaze na obrázok je napísané baby king.
Najprv som si ani nevšimol,že je v typickom kobrom varovnom postoji.
jsou to krasavice..nemyslíte?
nadherna angusticepska
jj moc moc...,ale bohužel ne moje
no podle me je pravdepodobny ze tem hadum odebiral jed a teprv pak s nema takhle pozoval...to kousnuti mohlo byt napr pri odchytu hada pred odberem
Věř, že po odběru jedu by se sebou ti hádci opravdu nenechali takhle manipulovat, odběr je pěkně "nasírací" a neboj, že jim po odběru nezbyde dost jedu na usmrcení takového "odvážlivce"...
v tom pripade me napada,jak velkou cast jedu je vlastne mozny odebrat?
To přesně nevím, ale určitě ne všechen (řekl bych, že tam zbyde min. 10-15% možná i víc, podle zkušenosti a důslednosti "ždímače"), něco tam vždy ještě zůstane a u hadů jako mamba je i to něco málo dost o průser.
snakepeter - prosím napíšte tu váš mail, chcem sa vás niečo spýtať , PROSIM
Zdravim, staci sa tu zaregistrovat, a poslat mi sukromnu spravu. Dik.
Tak to som ja Sofiosko , ale mám niečo s loginom , nejde sa mi znovu príhlásiť , tak prosím ak ste už odpísali , napísali by ste mi odp na email ? Rock1997@azet.sk
Zdravím,znovu po dlouhých letech začínám pošilhávat po něčem co rozproudí trochu adrenalinu v krvi a hlavně mám prostory mimo obyt.místnosti,takže i klid a žádný stres,když budu v práci (tři děti).Kolik se dnes pohybuje cena za hady rodu Dendroaspis podle druhu.Díky Martin
Doporučuji jakýkoliv adrenalinový sport. Mambičky by vám mohli do krve pustit docela něco jiného, než adrenalin. Zvažte to.
Dovolím si sem prispieť pár fotkami (aj ked mamby zatial nechovám) z herpetologickej expedície v Swazijsku, kde sme sa mimo iných bavkali aj s mambami...
A náš strážny anjel chovateľom mámb isto dobre známa Thea Litschka-Koen u ktorej sme si spravili zaujímavé handling-kurzy
Co dodat,parada. Diky za prispevek..
Zdravím fleiredelie: Ty osobne poznáš túto pani zo Svzijska,čo pomáha chudým ľuďom zbavovať sa ich Mámb čiernych z ich príbytkov a robí zároveň medzi nimi osvetu o týchto prekrásnych hadoch?
Klobúk dole.Čo by človek dal za to,aby sa tam mohol dostať a skúsiť si pod jej vedením narábať s tak nebezpečným hadíkom,akým Mamba bezpochyby určite "JE".
Ahoj Horacio, ano s Theou sa poznam.
A vieš,že podľa toho klobúka a tých fúzov a brady si mi stále niekoho pripomínal.Reku,ja poznám takého a takého z Košíc.Tak si to predsa len ty?
A aký mladučký si tam bol?Čas je neúprosný ku nám všetkým.Bohu žiaľ,ale je to tak.
dobrý den.mám pár otázek:je pravda že angusticepsky jsou agresivní více než ostatni mamby?kolik tak průměrně meřej?jak poznám od sebe jamesonky a viridisky?kdo je mohutnější viridis nebo angusticeps?jaký jedovatý had mě připravý na mamby? děkuji za odpovědi.Aktualní fotky nejsou?
jo eště je nejaký rozdíl mezi lokalitami angusticepsek?
Co jsem mluvill s chovateli mamb, tak jednoznacna shoda co se tyce agresivity neni. Na netu je nakej seznam razeni dle agresivity, ale dle myho nazoru je to irelevantni a bude zalezet ciste na povaze jedince. Angusticepsky jsou nejcasteji chovany, tak se mozna proto berou jako nejagresivnejsi, pac je s nima vice "nehod", ale stale to jde.. Na mamby Te pripravi pouze zkusenost, zralost.. Takze muzes prednima chovat naky ty carinaty, pak baronaky, pak pripadaj v uvahu treba ty boomslangove a pak dle osobni odvahy a odpovednosti.. Oni ti boomslangove jsou mozna i horsi nez ty mamby. Rozdil mezi druhy a poddruhy se mi vypisovat nechce, na netu je toho dost. A to i fotek, takze studuj.. Mas hoodne casu.. Taky by me zajimalo, jak dopadl vubec onen chameleon.. ?
znáš nějakou stránku kde se rozebírají ty lokality? dík.chamíkovi se daří
Zrovna ted, tu z hlavy zadnou stranku nedam. Pouzivam googl a ptam se primo chovatelu, kdyz neco chci vedet.. U mamb se Ti vetsinou dostane do ruky odchyt a to bez udane lokality,nebo faremni odchov, prevazenej pres vicero zemi, tak se ani to nemusis dozvedet presne.. Dnes je lepsi si koupit odchov, jiz se celkem objevuji.. Treba v Hammu krasny mimco D.viridis..
a ještě další otázka dá se u angusticeps rozeznat pohlaví bez sondování ?
Tohle začíná smrdět průšvihem.
Nejsem chovatel jedáků,ale vidím to stejně.
Snad ne..tenhle jouda si mambu v životě nepořídí. Jen potřebuje být zajímavej, tak se tady, v jedácích, v boomslangách vyptává na kraviny.. Je to nudící se dítě..
Přesně tak. Zatím moří jen toho jednoho chameleona. Aspoň doufám...