Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vodní

Prosím o radu,

již druhým rokem chováme agamu vodní, nejspíš samičku (není to ještě poznat). Loni jsme ji v zoosetu koupili samečka. Jenomže když jsme ji přivezli domů, tak jsme teprve viděli ten rozdíl. Prodali nám agaamu kočičinskou. Někde to mají napsané, že je to vodní a i naopak. Rozdíl byl tedy evidentně velký ve zbarvení. asi po 10 minutách se začali dorozumívat máváním, ale naše agama po chvilce začala útočit. Nafoukla se a honila kočičinskou s vyplazeným jazykem, to samé dělá, když chce žrát. Agamu kočičinskou jsme tedy vrátili, neboť jsme nevěděli, co by ta naše by jí byla schopná udělat. V prosinci jedeme na veletrh do Prahy, kde chceme pořídit tedy tentokrát agamu vodní a zkusit to ještě jednou. Chtěla bych se poradit, zda si myslíte, že ten útok byl proto, že to byl jiný druh. Byly obě stejně veliké a jejich seznamování neprobíhalo v téráriu. Je možné aby se takto stejně velké agamy třeba i usmrtily? Protože jestli ne, tak už to jde pak jen o zvyk. Děkuji všem za odpověď.

loading...

Jste si jistí, tou identifikací - Physignathus lesueurii není (jako ostatně většina australských zvířat) zrovna běžným chovancem a nezdá se mi, že by ji měl někdo, kdo na první pohled nerozezná tento druh od zcela odlišné Physignathus coccincinus. Nemohlo jít jen o dvě odlišné formy agamy končinčinské, které se mohou odlišovat odstínem barvy i tělesnými proporcemi? Mimochodem u 2 letého zvířete musí být pohlaví jasně zřetelné.

Tak už jsme doma. V obchodě nám ji prodali jako agamu vodní (měli tam napsáno i Physignathus leuserii), ale když se dívám na obrázky právě této agamy, tak tu tedy rozhodně doma nemáme. Tudíž jak jste psal, máme agamu kočičinskou, ale jinak zbarvenou. Myslíte tedy, že ty útoky mohly být způsobené právě tím, že jsou vzhledově odlišné? Je možné, aby se usmrtili? Děkuji.

Mám doma už několik let agamu vodní. Poslední dobou pořád jen spí, vůbec neběhá a má stále zavřené oči, i když s ní manipuluji. Navíc nechce jíst. Je možné že má třeba málo vitamínů? Nebo čím to může být, a co dělat?