Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vodní

Prosím o radu,

již druhým rokem chováme agamu vodní, nejspíš samičku (není to ještě poznat). Loni jsme ji v zoosetu koupili samečka. Jenomže když jsme ji přivezli domů, tak jsme teprve viděli ten rozdíl. Prodali nám agaamu kočičinskou. Někde to mají napsané, že je to vodní a i naopak. Rozdíl byl tedy evidentně velký ve zbarvení. asi po 10 minutách se začali dorozumívat máváním, ale naše agama po chvilce začala útočit. Nafoukla se a honila kočičinskou s vyplazeným jazykem, to samé dělá, když chce žrát. Agamu kočičinskou jsme tedy vrátili, neboť jsme nevěděli, co by ta naše by jí byla schopná udělat. V prosinci jedeme na veletrh do Prahy, kde chceme pořídit tedy tentokrát agamu vodní a zkusit to ještě jednou. Chtěla bych se poradit, zda si myslíte, že ten útok byl proto, že to byl jiný druh. Byly obě stejně veliké a jejich seznamování neprobíhalo v téráriu. Je možné aby se takto stejně velké agamy třeba i usmrtily? Protože jestli ne, tak už to jde pak jen o zvyk. Děkuji všem za odpověď.

loading...

Jste si jistí, tou identifikací - Physignathus lesueurii není (jako ostatně většina australských zvířat) zrovna běžným chovancem a nezdá se mi, že by ji měl někdo, kdo na první pohled nerozezná tento druh od zcela odlišné Physignathus coccincinus. Nemohlo jít jen o dvě odlišné formy agamy končinčinské, které se mohou odlišovat odstínem barvy i tělesnými proporcemi? Mimochodem u 2 letého zvířete musí být pohlaví jasně zřetelné.

Mám doma už několik let agamu vodní. Poslední dobou pořád jen spí, vůbec neběhá a má stále zavřené oči, i když s ní manipuluji. Navíc nechce jíst. Je možné že má třeba málo vitamínů? Nebo čím to může být, a co dělat?