Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Páření u bazilišků zelených

Dobrý den. Zajímalo by mě, jakým způsobem přimět bazilišky zelené k páření. Jestli je tam nutné střídání období sucha a dešťů, nebo nějaký tepelný pokles. Nebo jestli se páří průběžně běhen roku a žádné změny nejsou potřeba. Nikde jsem se o tom bohužel nic nedočetl. Díky za Vaše reakce. P.

Zimování temperátním druhům prospívá a baziliškům stačí na měsíc snížit noční teploty o pár stupňů, trochu míň rosit a klidně pro klid duše zkrátit osvit o 1-2 hodiny, po návratu na normální podmínky se páří. Když ještě na tu dobu odendáš samce od samic, tak je to skoro tutovka. Ale tomu se fakt nedá říkat zimování, což je snížení aktivity takřka na nulu a probíhá v teplotách pod 10 st.