Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy-zimování

Dobrý den,
mám tříletou želvu žlutohnědou.Tento rok jsem se ji pokoušela zazimovat, řídila jsem se podle knihy kde psali jak správně zimovat, takže jsem si myslela , že mám vše podchycený, ale nedopadlo to zrovna podle mých představ.Po čtrnáctidením půstu, koupání pro vyprázdnění a postupném snižování teploty v teráriu, se mi mého želváka nepovedlo uspat pořád ráno koukal z domečku a vylézal.Tak jsem si řekla, že mi už tuhle zimu asi neusne a vzdala to.Začla jsem zase postupně zvyšovat teplotu, dávat potravu, atd.Až se můj pan želva úplně probral, žral a v pohodě , ale potom se najednou ráno nevzbudil byl zahrabaný a vypadalo to jako by si prostě zazimoval sám od sebe.Když už nevylízal třetí den, tak jsem ho zvedla a podívala se jesti není nemocný a uslyšela jsem že když dýchá , tak je vždycky slyšet pískání.Byla jsem se zeptat veterinářky, protože pořád spí a píská, tak mi poradila,ať zvýším teplotu alespoň na 30 stupňů a počkám až se úplně probudí jestli ještě bude pískat. Chtěla jsem se zeptat Vás jestli mi někdo můžete poradit co s tím, či máte podobné zkušenosti, nerada bych o svého želváka přišla.:.(
Předem děkuji.

Taky bych měla jeden dotaz - mám želvu u nás ve sklepě, ale zjistila jsem, že tam značně kolísají teploty - od 4 v noci do 12 stupňů v poledne. Pravidelně želváka kontroluji a vypadá, že spí tvrdě - neprobral se ani při rychlém vážení. Jen je na písku pod ním patrné, že občas hrabe. Myslíte si, že i při 12 stupních může být vše v pořádku a zimování to neuškodí? Díky za reakce!