Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dýchá?

Ahoj, minulou sobotu jsem zazimovala želvičku...dala jsem ji do dřevěné bedýnky, cca 25 cm hoblin a na ně natrhané noviny,po bocích a na dno jsem dala taky noviny , aby hobliny nevypadávaly. Byla jsem se na ni podívat a byla zahrabaná úplně vespod...zajímalo by mě jak jsou želvy schopny takhle zahrabané dýchat? Mám strach, aby měla dostatek vzduchu. Taky jsem měla dojem, že má trochu vlhký nosánek...nechtěla jsem s ní nějak hýbat, takže nevím, zda se mi to jen nezdálo...pokud by tomu tak bylo, souvisí to nějak s dobrou vlhkostí ve sklepě nebo spíš s nemocí želvičky? Ve sklepě je taky uloženo větší množství brambor - někde jsem četla, že je to dobré pro vlhkost. Díky.:-)

S těmi brambory je to spíš tak, že slouží jako určitý indikátor vlhkosti, kde vydrží přes zimu brambory, je vlhkost dostatečná. O dýchání se nebojte, pokud má bedýnka větrací otvory (to doufám má), tak samotný substrát je dostatečně prodyšný na to, aby mohla želva klidně dýchat.