Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Poraďte jakýho papouška

:-DChtěla bych si pořídit papouška:-Dale ještě nevim jakýho.....budu moc šťastná za vaše názory;-) poraďte, jakýho papouška by ste si pořídili vy. Předem moc děkuju za dopovědi.
Užívejte si vánoční svátky a mějte se krásně

Pápá:-)

radili jsme v prosinci, je konec srpna - zamykám (Kurt)

loading...

Tak já se taky přidám, já jsem měla i korelu i andulku (po sobě-ne najednou) a přikláním se k andulce.Pokud někdo přede mnou napsal,že andulka po ránu řve,tak se to nedá srovnat s korelou :-D Jenom co vysvitlo sluníčko (což bylo přes léto i kolem 5hod ráno :-/) tak byla jako kohout-řvala a řvala.Ale ona za to chudáček nemohla,vykládala si s ptákama,co zpívali hned za oknem.Andulka ve srovnání s korelou zpívá :-):-)

Rodice pritelkyne maji agapornise a jak rikas ochocit nesel, ale dokud jsem neprisel ja...byl jsem jediny kdo na nej(nebo ni, nevime)mohl sahnout, ostatni kloval. Me s laskou krmil a kdyz prisla chut tak mivletel do vlasu chytil se a zacal se trit :D od doby co me zna sexualne zneuziva veskere vetvicky v kleci, pokud je venku tak mne...zhruba po dalsim roce uz se skamaradil s dalsimi chlapy v rodine, dava si cigarko s panem domacim a nejakou tu kavu, koupe se v drezu a pak s nama toka a snazi se nas krmit. A naprosto nejradeji ma detske hracky v zelenych barvach. Jinak urvany je strasne hlavn po ranu, ale pokud si s nim povidate je skoro potichu.

já mám doma Aymaru pruhovaného (kobaltová mutace) a nemužu si stěžovat. Mám papoucha v mém pokoji a není problém. Je to velmi tichý druh, dá se snadno ochočit, nejsou to ptáci volné krajiny jako andulka, tento druh je původem z pralesů jižní ameriky, takže využije hodně prolézaček a stačí mu menší prolet.. Komu se nelíbí přírodní zelená barva, má na výběr z několika barevných mutací..

Ahoj, tak já mám doma Agapornise, je to teprve asi 3 měsíce starý šmudla, ale je super, když na něj povídáš, tak hezky poslouchá, zvyká si na ruku, leze nám do talíře a je moc hodnej. Když řve, tak na něj opravdu stačí chvilinku mluvit a on přstane. Samozřejmě taky záleží na zvířeti - na povaze. Jednoho Agapornise jsme měli před tím a toho jsme museli dát pryč, protože kloval, docela dost, až sme se ho báli. Ale tenhle je zase moc fajn. A strašně miluje našeho psa, máme Yorkshira a dováděj spolu na zemi. Takže můj názor je Agapornis. Koukám, že máš z čeho vybírat... Tak hodně štěstí! :-)

To jsi mi pripomnel, psi se toho naseho boji, bo je klove do nohou vzdycky kdyz je papouchvenku klopi ocas a derou se ke dverim. no a nejvetsi zbava je kdyz ho chcete dostat zpet do klece nekdy nezbyva nez ho metlou furt udrzovat ve vzduchu at neseda a ony mu po chvilce dojdou sily a tak mava a mava kridelky ale neleti a neleti jen klesa a klesa primo do ruk parkrat nastvane klovne a je v kleci :D

já mám aymaru jen jednoho,občas tak tiše nadává,ale nic vírazného či obtěžujícího.Na výstavě jsem ale taky viděl skupinu aymar a hluční docela byli...ale to bude většim počtem,jeden papoušek nebude mít potřebu komunikovat s ostatními když žádná ostatní v jeho dosahu nejsou :-)

hele já ti radím agapornise fischeri jsou totiž k zulíbání fakt ti radím veliceeeeeeee dobře!!!!!jestli chceš tak ti můžu poradit co a jak s agapornisem!!!!jsou fakt rozkošní:-D:-D:-Dopravdu radím ti dobře;-)a kdyby ses rozhodla pro toho agapornise tak se mi ozvi na e-mail:hamidi.aneta@seznam.cz papa:-)