Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta kralovská

Ahojte všichni
můžete napsat, jak dlouho trvá než se vám svleče krajta královská od zakalení očí? Jsem začátečník a nechci něco prošvihnout. Jinak rosím 3xdenně. Děkuji
Změna kategorie, původně: Začínáme (GG)

jen tohle vlákno využiju a zneužiju :-D
Má smysl dávat do terárka regiusce "bazének" ? Má tam jen mysku na vodu (na pití) a teď se mě v terárku udělalo trochu místa na nějaký ten bazének (min. 20cm x 25cm). Využije to nebo je to uplně k ničemu?

Jedna slečna (nejspíše akvaristka) mi k teráriu s regiuskou (na převážně akvaristickém webu) k terárku napsala:
To terárium je na takového hada celkem malé a taky nevidět pořádnou misku s vodou, tito hadi se rádi celý ponoří.

Kde ty lidi ty informace berou??

Dle mího jsou to vyhozený peníze a ten mech je stejně uschlej. Bylo by lepší a levnější navštívit les a mech nechat chvili v karanténě, než z něj vylezpou všechny breberky. A samozřejmně zalévat, zalévat, zalévat....:-D. A jestli je to rašeliník, ploník, bělomech nebo měřík - to už záleží na vkusu a na tom co najdeš:puff:

Řekl bych,že tyto zaručeně kvalitní informace pocházejí od oboru znalejch prodavačů ve zverimexech.U nás je jedna hrozně chytrá paní(nebo spíš dle jejího vlastního mínění!!!),která motá hrozny,regiusky,kobercovky a td do jednoho a hrozně ráda rozdává rozumy ]:( .Minule mi nechtěla prodat potkančata a divila se,že si ještě chci vybrat,jak velkou myš chci na krmení.Bych se nedivil,kdyby do hadů co tam maj rvala mrkev:x: stejně jako leguánům rve cvrčky a moučné červy.Donesl jsem jim tam letáčky k chovu lega a pravděpodobně je ani nepročetla a zkončilo to v odpadcích.Člověk se snaží,ale oni to berou jako urážku.Jak si někdo vlastně může dovolit pochybovat o jejich znalostech:-/.

Nazdárek, tak já mám regiusky dvě a jedna z nich pravidelně než jde na záchod, tak projede vodou. Mám teda jen malou nádobu od Exotera cca tak na litr vody. Jednou mi praskla žárovka, kdyyž jsem nebyl doma a mám pod touto nádrží protaženej topnej kabel, tak se tam obě krajty ohřívali, jen jsem vyměnil žárovku a teplota vzduchu stoupla nad 25°C tak už se vyhřívali pod kořenem na který svítí žárovka. Jinak jsem tady četl příspěvek s mechem, myslím, že to je super nápad. Jinak na původní dotaz u mě to trvá od zakalení do svleku 7-10 dní záleží jak rosíš, když bude vlhkost malá bude to trvat dýl. Takže jak se zakalí, tak rosit rosit a rosit. Já rosím 2x až 3x denně vždy na kořen až je nasáklej jak houba. Dobrou vlhkost pozoruji, když se po rosení tak do 20 minut opotí sklo terária, pak jsou svleky naprosto bez problémů. Jestli je to první svlek co ji máš doma, tak bude možná problém. Teda já ho měl, měl jsem ho i při stěhování do nového terária. Musíš zkontrolovat aby byl celej svlek, hlavně oči. Když nebude, omrkni hada, kde mu zůstala kůže. Já to řeším tak, že do belíka dám hadr na dno a hadr proleju tak až na dně belíku jsou 2-3 mm vlažné spíš teplejší vody cca 35°C a belík i s hadem dám do terárka pod žárovku. většinou tak za hoďku není co řešit a krajta o ten hadr dosvlékne úplně v poho. Někdy se tam ještě taky pěkně vys..e a do týdne hurá do krmení. Tak chovu zdar

Važeni přatele,tak jsem se opět přesvědčil jak jsou zverimexi stašna věc.zrovna sem jeden navštivil a nestačil se divit,maj tam krajtu kralovskou v žalostnym stavu,krajtička ma zhruba 40 čisel a je v prostoru tak 3O na 3O,jako substrat prašnej pisek,mini miska na vodu,navic sucha,dvě uschli kytky.Krajta samotna ma na sobě cary svleku.Když jsem to řikal prodavačce tak na mě ta pi... vyjela,že to prej neni moje věc atd.jistě to znate.Navic cena krajty a ted se držte 2500Kč.

Teď se trochu vnutím ale počítám že všichni tu chováte krajty královské .Začátkem léta bych si 1 chtěl pořídit,neplánujete někdo mladé.Popřípadě můžete mi zaslat kontakt na chovatele.Canis.dei@seznam.cz