Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CARDISOMA ARMATUM

ahoj mam maly problem de o moje kraby (cardisoma armatum) ve zverimexu je mají krásně červeně zbarveny a ja je mam jakobi tmavy přemíšlel jsem jestli to neni tim že ve zveri. maji nad nima zářivku a já ji dostanu až k vánocum nebo jestli je to ničim jinym dik za odpoved:-)
[mod]Změna kategorie, původně: Obojživelníci (VH)[/mod]

Může to být světlem, stejně jako třeba stravou nebo třeba teplotou, prostě to poznáš spíš pokusem, než, že by ti to někdo přesně řekl. Přeci jen krabi tu nikdo moc nedělá;-). Jinak prosím Tě příště zvol v případě kraba kategorii BEZOBRATLÍ, přeci jen s obojživelníky má společné akorát částečně ty podmínky voda/souš, ale zoologicky jsou úplně jinde;-).

tak si kup pořádný akvarium a svit na toho kraba metalhalogenidovou výbojkou v kombinaci s e sodíkovou výbojkou 70w by mělo stacit na pul metru ctverecního.mám na 14l vody filtr na 600l a skoro se do nej vejde výc vody nez do teraria.snížit prutok vody a voda musi mýt tak 26c .o krabech toho vým více než velkochovatele.ps 10let praxe s korýši.ale hlavně to neni zvíře na mazlení a očumování .udělat mu pořádnou ubikaci atd .jen pro zajímavost, mě terarrium už stalo mom a moc penez cca 35tis.krab nežere protože se bud brzo bude svlékat/to poznáš že mu stmavne karapax a jsou patrné trhlinky na hraně klepeta i kruníře.ps jen při podrobném ohledání kraba.krab muže být což v našich prodejnách je běžné nakažen nnám neznámou chorobou.hlavně se snimi při převozu zachází jak s mraženejma rybama.koupit se vyplatí mladé jedince bez nemocí a podle vitality,pokud se krab brání a je agresivní jedná se o silného jedince.nekupovat bez noh nebo poškozené.hlavně si nenechat vnutit od prodavače zářivky,ty jsou kničemu tak mximálně na osvětlení do kuchině.od doby co používam výbojky mam po problému,a voda ph 8 a výše.pokud bude mýt 7 a méně tak sbohem krabe.hodně ukrytu a nechat ho první měsíc v klidu až krab bude chtít tak vyleze.krmit masem z ryb a nebo hážu za předpokladu že je krab na vhodném místě živé rybky,vhodné jsou paví oka .

zářivku nebrat.sodík a metalhalogenid to je to pravé pro tuto tropickou faunu.a také ve zverimexu jsou zbarvení proto že jsou krátkou dobu po převozu.pod zářivkou žádný uspech.lampy tohoto typu lze koupit v obchodech typu groow shop pro pěstitele-co potrebuje rostlina to potrebuje i krab-poradny světlo s pořádnym spektrem a né zářivku.ph 8 a EC tak 1,2-1,6.osmoza taky neni k zahození,v marty petu v brně mají i mineráli pro takové tvory, po namíchání s permeátem z osmozy se vytvoří ideální voda s vysokým ph a zvýšeným obsahem min. látek.vodu bezpodmínečně filtrovat pořádnou filtrací s korálovou drtí která rovněž zvyšuje ph.PS TY VÝBOJKY BY MĚLI MÝT ROZPTILKU SVĚTLA A NÉ PŘÍMÉ ZÁŘENÍ NA HLADINU VODY JINAK PROTI ŘASÁM NEPOMUŽE ANI UV LAMPA V PRUTOKU VODY.TAKÉ JE MOŽNÉ NAJÍT NA INTERNETU JAK VYSOKÉ ZÁŘENÍ SE VYSKYTUJE V DOMOVINĚ TĚCHTO TVORU.I S IDENTYCKÝM NASTAVENÍM DOBY SVITU A TMY.TÉŽ JDE U ZRUČNÝCH NADŠENCU UDELAT V TERARIU ODLIV A PRILIV.MĚ V TERARIU I PRŠÍ A TVOŘÍ SE MLHA.