Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se-chameleoni

Protože sem tu jetě neviděl vláko o chameleonech tak zakládám toto vlákno, sem vkládejte fotky vašich chameleonu:-).Ja chovam chamíka Jemenského ale jelikož nemam foták takže sem fotku bohuzel navložim:-|.

aha... a na to jsi přišel jak?... nezda se ti na nem co?... na techto strankach... jsou foceni pardalove ve volne přirodě.. http://www.pantherchameleon.de/content/f-pardalis- nosy-be .. kdyz se podivas na druhou fotku tak zjistis ze se to asi zda jen tobe.. :-)

edit-- a jeste bych ti doporucil si to přeložit.. jak pise pan(Muži s vysokým podílem modré jsou jen zřídka k dispozici na Nosy Be. Obecně platí, že muži zelená / tyrkysová barvy s červeným komponenty)

Ono je to bohužel s těmi true blue trochu mýtus. Kdo se zabývá odchytovými pardály a lokalitou Nosy be ví, že je to tak trochu jinak. Typický sameček "nosybáš" je tyrkysový. Někdy s téměř žlutým podkladem a při vzrušení jde do zelena s vystupující zelenožlutou, jindy je žlutá potlačená a chameleon se jeví víc modrý. Obecně se dá říct, že u těch s dispozicí pro spíše modré zbarvení se modrá barva objevuje až s věkem. Máme s kolegou nafoceno, kdy jsme pořizovali mladinké odchyty nosybáčů a s věkem přecházela tyrkysová do modré. Nejkrásnější nosybáči mají i určitý poměr červené barvy. Červená barva často mizí s věkem a může zůstat červené oko spolu s jakoby tečkováním po těle. Obecně se říká, že v dalších generacích v odchovu červená barva mizí. Zde možná také vznikl mýtus tzv. true blue. Osobně zkušenosti s dalšími generacemi nemám, protože se snažím do chovu začlenit novou krev z odchytu a vybírám právě jedince, s určitým podílem červené. Co jsem s ostatními chovateli konzultovala, tak červená má opravdu tendenci se v dalších generacích vytrácet.

Dobrý večer, před dvěma dny jsem si přivezla chamíka,ale vůbec mi nechce jíst cvrčky,zkoušela jsem je volně vypustit tak i dát do krabičky a dát je blízko k němu,kde se vyhřívá. Podmínky jsou vhodné,teplota i terárko tak nevim proč nežere,poradte prosím kdo s tím má nějaké zkušenosti,díky

Chtěla jsem se zeptat, můj chamík, kterého mám doma necelý týden, poslední dva dny leze furt dolu a je na té rašelině, kouká na sebe do skla a nevím no. Ted se svléká a zbytky kůže padají na dno tak jestli to žere nebo mu něco schází...poradte zkušenější prosím...