Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SELMY

Odbocim trochu od plazov ale neviem kdeby som sa mal obratit,dakujem za pochopenie.Chcel by som vas poprosit ci neviete niekto nieco o sposobe nadobudnutia a chove RYSA OSTROVIDA alebo GEPARD.Neviem ci k tomu potrebujem nejake papiere alebo povolenia.Potrebujem vediet pribliznu cenu tychto mackovitych seliem.Dakujem za rychlu odpoved.

Každopádně budeš potřebovat povolení na chov nebezpečných zvířat. ;-)
Co se týká pořízení, případně ceny těchto koček, zkusil bych se obrátit osobně na některou ze ZOO, která tyto druhy chová a odchovává. Další, neméně důležitá věc jsou patřičná povolení ve vztahu k CITES a k Bernské úmluvě. Mám za to, že gepard je v I. příloze CITES (tak tady bych moc šancí neviděl) a rys že je v III. příloze BÚ (Chráněný živočich) a navíc je v ČR v seznamu silně ohrožených druhů. Nicméně, štěstí zkusit můžeš ;-)

No z povolení je potřeba určitě pov. na nebezpečný zvířata a pak ten CITES.Každopádně geparda a ostrovida se obávám bude asi problém sehnat do soukromého chovu ( ikdyž se třeba mýlím :-D )
Jinak určitě jednoduší je sehnat karakala, servala popř. ocelota. Co vím tak cena u karakalů a servalů je kolem těch 40 tisíc a ocelotů je to jednou tolik ;-)

Já vim, že třeba karakala měli v záchranný stanici divokých živočichů v Jinonicích na Praze 5. Prý byl původem od pana Rosáka a když přestal být roztomilé koťátko, skončil u nich. Zajímavá číča. Když jsem přišla na metr k voliéře, hned visela na pletivu a rozčilovala se. Netuším, jak se s takovým vztelkounem manipuluje ani jak probíhá třeba vyklízení voliéry, krmení, očkování... A to je to prd velká kočka, spíč taková přerostlá maximicina. Jinak v časopisech o tom vycházej články, i o tom kdo tyhle kočky chová a jak k nim přistupujou. Nedávno to bylo v Týdnu....
A tady máš link na mini-botanickou a mini-zoo v Hukvaldech. Povědí ti něco o chovu pumy. textyzvir.htm

Gepard se dle meho nazoru sehnat ze ZOO bez vetsich problemu da a nebude to myslim az takova cifra, ostrovid nevim, ale s karakaly take problem nebude, kamos je mel. Ale vzhledem k tomu, jak byl dotaz polozen, myslim, ze je celkem bezpredmetne to zde resit, protoze tazatel evidentne nema ani poneti, o co go. Jestli se mylim, tak pardon:puff:

Mas pravdu, vzhledem k tomu, ze resi nabyti tehle zvirat, je dost nepravdepodobny, ze vi jak je chovat. Kdyby se nejdriv staral o chov, uz by mel nacteno, vedel by kdo je chova, byl u tehle lidi ziskat rady a inspiraci, poradil by se v zoo a pak by se takhle neptal, protoze kde zvire sezene by automaticky vyplynulo behem tyhle doby nacerpavani informaci. Mhm, coz se mi teda fakt nelibi. ]:(Pripomina mi to kamarada, ktery porad operuje s tim, ze si poridi chamika, ale nevi o tom vubec nic. Proste se mu libi a kdyz se mu zamane, tak si ho proste poridi. Takovyhle lidi me znacne rozcilujou. O nasledky jejich nezodpovednyho chovani jsem se starala v utulku v Troji. Lec, s tim se neda nic delat. Kdyz bude tenhle tazatel chtit a bude mit finance, nikdo mu nezabrani si to zvire obstarat, stejne tak jako zadny jiny. A protoze je u nas zvire v podstate vec, muze si s nim delat co se mu zamane, klidne ho chovat doma v komore, protoze proc ne, ze? No nic, to by cloveka ranila mrtvice, kdyby mel resit kazdou nezopdovednost cizich lidi... Nezbyva nez doufat, ze si tyhle lidi budou vybirat dostatecne nebezpecny druhy zvirat, ktery jim jejich hloupost co nejdriv nejak fatalne vysvetli a bude jich ubyvat. Jestli se ale tazatel pta z jinyho duvodu, ktery se mi jen tezko domysli, pak se omlouvam za prisnost.

Promin, Sharkie, ale nemuzu s tebou tak uplne souhlasit.
V prvni rade takovato zvirata legalne chovat bez veterinarne schvaleneho zarizeni nelze a v druhe rade, kdyz takove zvire nekomu nezodpovednemu ublizi, je to velky prusvih vsech ostatnich solidnich chovatelu (to plati i u ostatnich nebezpecnych zvirat), a neni pak divu, ze se v dnesni dobe ubira legislativa smerem jakym se ubira a chov nebezpecnych i jinych zivocichu se muze v brzke dobe ocitnout mimo zakon:(
NIcmene v prvni casti prispevku mas pravdu;-)

Asi jsi to nepochopila zcela správně. Jedná se o aktivity určité sorty lidí, kteří se snaží o zákaz chovu různých druhů zvířat. V Německu se právě o něco takového vehementně snaží a i v jiných diskusích se o tom hodně právě dnes dočteš. Jinak je to téma dlouhodobější. Nicméně to, že je to dnes v Německu neznamená, že to zítra nemusí být v ČR. I v naší legislativě se připravují určité změny, které už taky byly diskutovány.

Asi jsi nepochopil mě, nechtěla jsem na nic navazovat. Chtěla jsem načít to, co by mě zajímalo a co mi přijde jako problém. Že zvíře je "vlastně" věc a že koupě není nějak specielně ošetřená, neumím si představit jak a zajímalo by mě jestli to někdo řeší. Rozhodně si nemyslím, že by se u nás někdo z "vyvolených" nějak moc zajímal v této době zvířaty... O to jim asi fakt nejde, ale třeba se mýlím.

Aha. Tak to jsem asi vážně nepochopil. Nejspíš nechápu stále. Myslíš nákup jako v tomto případě šelmy? To je nebezpečné zvíře a kupující musí splnit určité podmínky k chovu. jinak "vyvolené" myslíš naše zákonodárce? Ti právě chovy zvířat řeší. Jak jsem psal, to se řeší hodně na jiném diskusním foru. Snad už jsem to pochopil. Jestli stále ne, tak vysvětli ještě jednou. Kdyžtak se půjdu prospat, jestli to nebude únavou. Vstával jsem příliš brzy, tak únava je nasnadě. ;-)

jj. Uvidíme co na to TSP. Ještě mě napadla Česká herpetologická společnost. Určitě bychom se neměli stavět zády k těm problémům,co jsou v Německu. Za chvilku to může být to samé tady a pak by se jejich podpora naoplátku mohla vyplatit nám. Každopádně morčata mě taky neberou. :-/