Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pohlaví leguánů

Hledala jsem ale marně...Mohou žít dva samci společně aniž by si ublížili?Neznají se dlouho,jsou spolu asi 2měsíce a jsou úplně v pohodě.Žerou spolu,vyhřívají se spolu a oběma jsou 4 roky.Jeden je 100%samec ale ten druhý, to si pohlaví asi bývalý majitel jen myslel.Myslím si že by se vzájemně napadali.Jde to nějak poznat?Výrustky na stehnech má jedem menší než druhý.Veta se sondou tu nikde nemáme.Dík poraďte.

loading...

Ve čtyřech letech by mělo jít už pohlaví bezpečně poznat i od pohledu. Pokud máte fotky, tak sem s nima. Jinak je to hodně individuální záležitost, klidně to i dva samci být můžou, některý prostě nejsou tolik dominantní a ostatní samce tolerují. Ale na druhou stranu dva měsíce je poměrně krátká doba a jejich chování se může změnit v období páření, kdy jsou všichni agresivnější.

No tak teď vážně nevim :) podle pórů bych je tipnul na samičky, podle šířky hlavy taky, ale zas mají hlavu hodně protáhlou a výrazný ostny, což zas vypadá na kluky. Oba jsou dost pohublý, to určování dost ztěžuje. Rozhodně ale nevypadaj na čtyři roky. Dalším znakem jsou hemipenisový kapsy za kloakou, u samců jsou za kloakou dvě podlouhlé "boule", tak ještě jedině skusit vyfotit spodní stranu kořene ocasu. Docela by mě zajímal názor ostatních. Můj tip je vlevo holka, vpravo kluk.

já je zkusím vyfotit líp,to víš že pohublí jsou.Když jsem je dovezla tak přes týden trucovali a nevzali nic do huby.Pak pomalu začali zobat a teď už žerou normálně tak snad to brzo doženou.Už aby bylo jaro,jinak zbankrotuji.Oni neví co by za tu rukolu a polníček chtěli...:-(

Rekl bych ze to bude urcite samec, pory ma sice mensi, ale na te prvni fotce ma mozna neco jako hemipenisovy kapsy. Par prvnich ostnu za hlavou ma napadne vetsi, tak asi samec no. Kazdopadne bych na 4 roky rekl, ze neni moc vyvynutej.
Schvalne posli foto poru a korene ocasu te druhe, co ma byt samice, sice tak vypada, ale samci jsou schopni ze sebe dlouho delat samice, aby neprisli s dominantnim samcem v jednom bydlisti k uhonu.
Co se tyce souziti dvou samcu, urcite bych to nidky neudelal, ti leguani spolu muzou zit pet let v pohode v jednom terarku a pak se jednoho krasnyho dne z niceho nic zabijou. Nikdy neni jistota, ze to pujde na veky a to by cek musel v obdobi pareni 12 hodin sedet u terarka. Vetsina samcu se pak rve mezi sebou uz od zacatku dospivani.

právě o to mi jde,aby se něco nepřihodilo...ten světlejší co je jako 4letý samec se mi zdá mladší než 4 roky.Má 90cm možná ale byla chyba někde ve stravě.Nevím.Vyrůstal ale sám tak ze sebe nemusel dělat holku.Spolu je mám 2měsíce.Ten tmavší co by měl být 100%samec má 3 roky(spletla jsem to)a měří něco kolem metru a je mnohem silnější než ta světlejší.Pak mám ještě samici 4letou,ta měří 120cm a ta prý loni snášela vejce.Tak tam je pohlaví určené.Jenže zase nevím, jestli ji viděli že ty vejce kladla ona a ne ten ,,samec".Jak budu mít chvilku tak mrknu na ta fota.Teď musím letět do hokny....;-)

tak to je maglajs,dnes jsem se domlouvala v práci s doktorem a že by se zkusil podívat sondičkou ale že se musí přispat,to se mi do toho teda moc nechce...Jinak jsou nejblíž asi až v Brně...Nevíte někdo náhodou kolik tam za to chtějí?Jsou šíleně drazí a někteří chovatelé(psů a koček) jezdí k nám na dědinu na operace protože jsou o několik tisícovek levnější...

Tak to máš pravdu,dobře se pozná jen maxisamec :-D ,muj Pepča byl jasnej už cca. ve 2 letech,je to prostě chlapák ;-).Jinak teď už v tom mám taky hokej,teď když si to pozorněji prohlédnu,tak bych asi taky dal za pravdu Knoxvillovi :puff: .Lepe by se hádalo,zda je to :beer: desítka a nebo dvanáctka :-D.