Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Had.--je to on neni to on?

Ahoj lidi..onehda jsem narazil u nas v Ostrave na jeden zverimex kde maji predrazene hady a mezi nimi byl tenhle..no a me se nezda nejak ten nazev nejsem si na 100% jisty:-D takze bych rad zjistil:Kdo vi co je to za hada?Nebudu zatim psat co tam meli oni a co si myslim ja..udelal jsem vam fotky...:puff:

[http://img179.imageshack.us/img179/121/p1020090dy0. jpg]
[http://img228.imageshack.us/img228/3189/p1020089gu9 .jpg]

:-D:-Dno me to bylo divne hned a jeste k tomu kdyz doma mam stejneho hadika...vzal jsem fotak a protoze to mam kousek tak jsem ji sel hned vyfotit...Je fakt ze tahle fotka je ji podobna ale ne uplne jde poznat ze jde o jineho hada...Bylo mi ji tam lito.Znate to zverimex 1cm vrstva subst. zarovka a miska s vodou.

Ona může být i dost odlišná, ta moje "sauromateska" byla pěkně do žluta, ale viděl jsem i takové nevýrazné. Ty máš doma tedy tu "floridanu" nebo "sauromatesku"? Mě pořád přijde divný, jak by přišli na ten název užovka bulharská, kdyby šlo o korálovku, vždyť ji od někoho vykupovali, tak jim řekl alespoň, že to je buď korálovka nebo, že ji přivezl z Bulharska nebo něco o ní.

Z fotky to fakt nepoznám, kdybys vyfotil kořen ocasu (kloaku a tak 15 cm ocasu) zespoda, tak bych mohl tipovat.
Jo ještě k tomu zverimexu, vlastně mě to ani neudivuje, už jsem viděl prodávat leccos pod jiným názvem, většinou to je tak, že někdo něco přinese a buď sám ví jen, že je to had (gekon, žába...) a nebo se na název prodavači nezeptají (nezapíšou si ho atd.) a pak podle knížek na prodejně zkoumají, co by to mohlo být. Kamarád takhle za pár stovek koupil vzácného gekona Chondrodactylus angulifer, jinde prodávali velmi vzácnou užovku Zamenis (Elaphe) hohenackeri tauricus za pár stokorun jako teleskopku skvrnitou (Telescopus fallax) a před pár lety jsem radil ve zverimexu známé, která nevěděla, co prodává, byli to gekoni Paroedura picta. A takových příkladů je hodně. V přešticích prodávali užovku domácí (Boaedon fuliginosus) jako JIHOAMERICKOU užovku na mé upozornění, že je jihoafrická, řekl prodavač hmmm. A nechal to tam napsané.;-)

No fotka uz se dela bude tady za chvilinku...V tom zverimexu se stavim a reknu jim to..Ja uz ybl na sondovani ale nejak uz to bude tak 3 roky a prizam se ze uz si nepamatuju.No jinak pro predstavu pokud ti to pomuze je dlouhy 140 cm a ocas ma 16 cm od kloakly....jak rikam fotka uz se dela...

Proc mam pocit, ze koralovka focena jako "zverimexova" je ten samy jedinec jako ta, ktera je focena jako Tvoje vlastni? Kdyz se tak koukam na specificke aberance v kresbe...neni pochyb :-))) Co to asi muze znamenat? :-))