Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nachlazení

Ahojky, mám 5měsíční suchozemskou želvičku:-). Bohužel ale začala prskat a od nosánku jí jdou bublinky:-(, asi nastydla. Byla jsem 3 dny v nemocnici a přítel od rána do noci v práci, takže se jí málo svítilo. Každopádně je teď nastydlá a já bych potřebovala poradit, co teď s ní???:.(
Moc děkuju za rady:))

Zvyš ji teplotu,ať má mezi 25-30st a určitě musí mít možnost vyhřátí-pod žárovkou 35-40st. Problém s nepřítomností je lepší řešit přes spínací hodiny,pořizovací náklady jsou minimální (od 100-300kč) a ušetří to spoustu starostí.Pokud zůstane želvička u rýmy,tak je to dobré a mělo by to přejít samo.Snad se to nezvrhne v zápal plic.Dokud je želvička aktivní a normálně žere,tak s ní k veterináři zatím nemusíš,ale pokud začně být apatická a přestane žrát,tak se vetovi asi nevyhneš.Snad to nebude ale tak hrozné.Hlavně teď musí mít želvička dostatek tepla,jinak je zaděláno na problém ;-)

Moc děkuju za radu. Emča je naštěstí už v pořádku:)):)):)) Baští jako o závod a bublinky u nosánku už nemá. Taky se víc zavrtává pod žárovkou.
Máme hyperaktivní želvičku, je strašně čilá. Když jsme jí přivezli, hned provrtala celé terárko a vůbec je dost živá:-)