Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem péče o gonocephala

Dobrý den, marně sháním informace o chovu této ještěrky. Gonocephalus mě zcela uchvátil a chtěla bych mu u nás zajistit ideální podmínky. Můžete mi, prosím, napsat, co tento tvoreček k životu potřebuje ? Děkuji Zora

Nižší stálé teploty, ve dne 25-30, v noci 20-25, kolmé silnější kmínky, vlhčí terárium nejlépe s mlžičem, hodně rostlin (např. Scindapsus), rašelinný substrát, mechy, listí. Dostatečně vysokou vlhkost, ale velmi dobré větrání. Importované jedince je třeba, co nejdříve dostatečně zavodnit.

já jsem si ho totiž vyhlédla v jedné akvaristice, a tam má jezírko, ve kterém je neustále zalezlý, i když má možnost být na souši. Je tedy pravda, že mi prve tvrdili, že je to ještěrkovec, o den později, že je to gonocephalus a když jsem tam byla včera, tak měl u sebe cedulku goniosaurus, takže je otázka, jakou péči mu tam věnují, nicméně vypadá vitálně...

Hmm, to muze byt leccos - Calotes, Gonocephalus atd. Kazdopadne to jsou vetinou dost problemovy chovanci a byt Vami, tak bych ho ze zverxu nekupoval. Radeji bych koupil z dovozu primo (tenhle urco je taky z dovozu) a pockal, kterej vydrzi... Bohuzel, je to trochu sazka do loterie. VH

nejvíc je asi podobnej gon. chameleonitus, a to zejména, co se tvrau hlavy týče. tamten není tak hezky vybervenej, ale asi pro to nemá důvod. Vím, že je to risk koupit si ho tam, ale mě je ho tam prostě líto, vydávaj ho za něco co není, je v pidi terárku a bůhví jakou má péči, když ani nevědí co je zač....

Nechci se s tebou Zydy hádat,ale agama kočinčinská je podle mě náročná na chov.Sice žádnou nechovám a nikdy jsem nechoval,ale zvíře která dorůstá 80 cm není žádný mazel.Musíš mít pro něj veliké terárium a rádi skáčou proti sklu,jak jistě víš je to jejich úprková reakce skákat z výšek do vody.Když nemají dost prostoru problém je tu hned.:-)

Tak s tímto bohužel nemůžu souhlasit. Chov tohoto druhu agam neshledávám za nějak náročný, například v porovnání s chameleony. Také musím oponovat s tím, že 80 cm tvor nemůže být mazel, je to velmi adaptabilní a společenský tvor - to mi nikdo z mých zkušeností nikdy nerozmluví. Terárium je možná trochu problém, ale pro dospívajícího jedince to není ze začátku tak drastické a poté co svou agamu blíže poznáte, tak vám ani nebude líto investovat nějaké peníze ( max. 4500 ) do většího terária. Za delší dobu jsem si nevšiml, že by nějak skákali proti sklu, spíše jen koukají přilepené na skle a znovu podotýkám, jestliže je velikost terária vyhovující a obsahuje větší množství větví ( jejich zvykem je vyhledávat co nejvyšší místo), tak problém opravdu není. Rády běhají mimo terárium, což člověka určitě potěší, jestliže nechce zvíře jen pro peníze. Nebojte se chovat! Doporučuji!;-)

Jo, taky jsem měl dříve takové choutky- zachraňovat zvířata z nevyhovujících podmínek ve zverácích. Ale pochopte, že když ho koupíte, řeknou si- máme poptávku(odběratele), tak přikoupíme další. A za týden tam máte dalšího, ne-li více kusů. Takže nulový výsledek. Pokud tam opravdu zvířata strádají, bude lepší to nahlásit..taky se zrovna chystám nahlásit jeden úžasný zverimex ;-)

já jsem zase někde četla, že ta kočinčinská ( doufám, že jsem to napsala dobře, neboť jsem ji až do teď považovala za kočičinskou :)) ) je docela složitá na chov, že je to strašně potrhlý zvířátko, které se hned o něco zraní, a že hrozně trpí na mykozy...ale nejsem zkušený terarista, takže si nechám ráda poradit od Vás zkušenějších....;-)

Smutno mu nebude. Jo, jsou trhle, obcas startujou proti sklu a pod., ale da se to :) Kdyz mas solidni terko, tak v tom neni problem a neblbnou. Mnoho lidi je ma jako mazly, chce je to pomalu ucit na svoji pritomnost. Gonocephalove takovy rapli nejsou, ale zas jsou s nima jine potize. Ach jo, kdyz si vzpomenu, jak jsou G. chameleontinus nadherni, tak me to stve, ze se vozej a konceji takhle :( Je to bida... VH

Sorry za překlep s tou agamou, ale já si myslím, že agama kočinčínská zase tak trhlá není, stačí ji jen dostatečný prostor a větší spleť větví, aspoň dle mne. Sem tam jsou trošku vybíravé v jídle, ale vyplatí se tohoto tvorečka pořídit. Po zkušenosti s gekončíky musím říct, že agama je několikanásobně zábavnější a společenštější, aspoň Míša je takový, je se mnou skoro všude, nj mazel :))

Ochočit? To se nemusíš bát, během 14 dní je tvůj, nakrm jej párkrát z ruky, měj ho v ruce a mluv na něj a postupně bude tvůj mazel. Jen při držení dávej pozor, aby měl volné přední packy, jinak sebou šije. Smutný fakt nebude, ale připrav se, že s tebou bude chtít být často a hlavně mimo terárko :))

S tím jen souhlasím, každé zvíře je jiné, ale přeci jenom jsem se setkal více se společenskými tvory, než nějakými nevraživými. Kdyby někdo chtěl polemizovat o tom, s kolika jsem se setkal, tak je jich dost, strejda je chovatel ve velkém. Můj názor znáš, tak je to jen na tobě, doufám, že náš počet chovatelů těchto čínských vodních draků rozšíříš :))

Jee, moc děkuju za všechny Vaše rady :-) !!! měla jsem chameleona jemenského, a byl to rodinný mazlíček, fantasticky se ochočil, tak to snad zvládnu i s tou agamkou... čím větší mazel, tím líp :)) myslíte, že jedné bude stačit terárko 60x45x60cm ? alespoň na nějakou dobu, pak bychom jí při nejhorším pořídili jiné. strašně nerada bych, aby nějak strádala....

Hojky, tak mláďatka zrovna nejsou, vajíčka by měla být někdy na jaře a to doufám, že se vše podaří, abych rozšířil i já svou rodinu a Míšovi dodal 2 samičky, ono to s vajíčky těchto agam není moc ,,easy" . Myslím, že pro úplný začátek by to mohlo stačit, ale připrav se, že další terárium bude potřeba, ale stojí to za to. Hezký večer :))

Okolí Plzně či Prahy ::) , tak to bohužel ne. Já jsem z Opavy, takže trošku mimo. No jestliže nikoho neseženeš, tak můžu jedině držet palce s nějakým zverimexem, myslím si, že každé zvíře ze zverimexu nemusí být nemocné či nějak napadené. Zkus se ještě pokoukat po svém okolí a pohledat nějakého chovatele, i když nikdy není zaručeno, že zvíře od chovatele bude zdravé a bezproblémové na 100%.

to chápu, ale to riziko mi přijde mnohem menší, než ve zveráku... dnes jsem objevila v Plzni další obchod, kd měli tuhle agamu špatně pojmenovanou, tak jak se pak o ně můžou správně starat, když ani nevědí, co tam mají ?!? navíc ji měli v jednom pidi terárku s leguánem, ale to nemůžu posoudit, jestli oba potřebují to samé, neboť do toho nevidím . ale potom tam přišel jeden chlápek, že chce toho leguána, a co potřebuje, tak mu prodavačka vysvětlila, že pití, jídlo a podestýlku, co je tohle za rady ????

No to je děsné, tam většinou prodávají takové ,,ježibaby", co akorát ví, že jsou to ještěrky:-D. Co se týče špatného pojmenování, tak často se označují jako agamy vodní, ale to je chyba, rozebírat to teď tady by bylo na moc dlouho. Již jsem taky viděl mít je s leguány, ale moc bych to nedoporučoval. Kdybys chtěla dále rozebírat agamy, tak se ozvy na moje ICQ 240209575 - teď už utíkám do hajan :-[