Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýši,zájem,dostupnost a vůbec....

Ahoj.
Chci se s vámi podělit o mou zkušenost.
Chovám B.C.C. a B.C.I. v různých variatách,ale mám čím dál tím více silný pocit že snad je o hroznýše nějaký malý zájem a snad i nezájem.
Ceny čistých boa letí rapidně dolů a zvířata se začínají prodávat pod cenou
že by to ani snad nikdo nečekal.
Nedělám to pro peníze ale..........
A tak mám strach že až budu mít na jaře nové přírůstky tak mi zbudou na ocet,nebo je budu muset prodat za pakatel....
Nemyslím tím přitom boa v cenách desítek tisíc (různé barevné mixy) ale obyčejné ale čisté varianty.
Tak jak to vidíte vy????
Marek.

Jojo taky mám ten pocit, že není moc zájem např. vzhledem ke stále se opakujícím inzerátům na ifauně- např. imperator Honduras za 1500, pak i za 1200 a evidentně to ten člověk nemůže prodat. A to je ta cena skoro tak nízká, jakoby to byli "bastardi". A nomináti, kteří byli dříve jenom drahý sen(krásní red-tail boas) taky letí dolů. Zkrátka teď frčí hlavně salmoni, B. Sharp albíni, striped boas a jánevímco.. a o lokalitní zvířata s klasickým zbarvením je zájem nižší a ceny půjdou určitě ještě dolů Normální cena se ještě drží u některých méně častých- San Salvador, Costa rica, Sonora, ale také už není příliš vysoká. Occidentalis jde sehnat za 3500 a také není zájem..::) Lidi jdou po barvičkách 8-)

Jo ty Sonory se zatím drží ale já si je di chovu ještě nesehnal....
Hog Island Boa jsou také ještě cenově nahoře,snad proto že mají málo mladých a exporty se neuskutečňují...
I když osobně mně připadají takoví chudokrevní - díky svému velmi světlému zbarvení,ale to je mů osobní názor a chovatelé kteří je mají by se mnou jistě nesouhlasili - což je v pořádku - každý má právo na názor..
A s tím B.C.Occidentalis je to síla.
Já bych snad do něj i šel,ta zvířata se mi líbí,ale....

1)nemám žádnou zkušenost s Cites,protože chovám zvířata na které se vztahuje pouze (zatím) vyhláčka 75 o chovu nebezpešných zvířat a netuším jaké martirium bude muse člověk podstoupit v případě když si koupí Citesové zvíře,kam jej nahlásit,co dělat při jeho úhynu,jak registrovat mláďata adt...

2)docela mě také odrazuje to že se nyní straší teraristická veřejnost s případným zákonem zakazujícím chovat exoty a člověk neví co od toho má čekat.
A v případě že půjde o Citesová zvířata tak bude na ránš první....
I když je fakt že já mám své boa takéřádně nahlášené tak mám někde u vrchnosti také jistě složku............
M.

HIB uz tiez nie je cenou co to byvalo. Kamarat asi pred rokom kupil 1,1 za 16 000 korun a teraz sa daju zohnat uz aj po 3500 za kus. To je pekny rozdiel. Marku, mozes mi na seba poslat email adresu cez sukromnu spravu?

P.S.: tiez sa mi zdaju az prilis "vyblednuti".

Ono je jasne ze kdyz prodas hady a dalsi rok zase a zase za to dela vice lidi a cim dal tim vice lid je mnozi..Tal to funguje vsude ze jdou ceny dolu...Bud proste odstatni si reknou ze nepujdou pod urcitou cenu.Hadu bude cim dal tim vice a lidi kteri je budou chtit cim dal tim mene.To je jen muj nazor.Clovek proste musi pocitat ze to bude za chvilku tak jako u psu vsude samy inzerat na zlateho retrivra...ma nekdo stejny nazor?

No když jsme u toho - jak tedy postupovat při nákupu zvířete s Cites?
V našem případě tedy B.C Occidentalis???
1)Co musí prodávající doložit,popř kde to ověřit??
2)Kam zvíře přihlásit
3)Jak postupovat v případě úhynu,narození mladých,popř. při dalším prodeji??
4)Prostě jak celý tento systém funguje..

Může mi někdo znalý problematiky odpovědět abych se případně nedostal do potíží..
Dík.

Kedze occidentalis patri do CITES I/A tak uz ten co ich odchovava by mal mat k mladatam povolenie (vynimku?). Bez toho ich ani nebrat. U nas treba potom poziadat Ministerstvo zivotneho prostredia o registraciu ako chovatel CITES zvierat, trva to maximalne par dni. Potom treba ist s papiermi k hadovi na Obvodny urad zivotneho prostredia kde sa zviera zaregistruje, pripadne sa dohodne cipovanie (ak este cip nema). Niekedy sa da vybavit odklad kym had nevyrastie po potvrdeni od veterinara ze had nie je dostatocne velky - ja som to tak riesil s mojou Moreliou. "Zivotaci" si potom overuju predlozene doklady v krajine odkial bol had dovezeny, ci predavajuci existuje, pripadne ci ma povolenie na chov alebo import. V pripade uhynu musi veterinar vydat potvrdenie o uhyne zvierata s prislusnym cislom cipu a na zaklade toho je zviera odregistrovane. Pri narodeni sa ziada o vydanie dokladov pre mladata, myslim ze skumaju ci ma dotycny naozaj par, pripadne od koho mal samca - dokonca sa tusim musi podla zakona nahlasit aj to ked niekomu poziciam samca na naparenie. Takto zhruba to funguje u nas, myslim ze u vas nebudu az take dramaticke rozdiely.

P.S.: nedavno som zazrel na ifaune inzerat o rozpredavani chovu, boli tam aj occidentalisy NZ06, cipovane po 3500CZK.

Zdravím..
Když vezmu v úvahu že já za své imperátory vyplázl téměř deset táců
(a ti mí jsou fakt čistí a od nepříbuzných rodičů)
a až budu mít snad mladé tak je budu prodávat za pakatel tak se mi chce
blejt............:-?
Jenže s tím asi nic neudělám a tak člověk to musí brát hlavně jako koníčka s mizernou návratností .... což každý koníček téměř je....
Jarouš.

Je pravda ze konicek vacsinou nie je o zarabani, inac by to bola praca. Aj ked su ludia co sa chovom hadov zivia. Konicek je skor o vztahu k zvieratam (alebo inym veciam), o tom ze to cloveka tesi. Myslim ze ked sa tomu clovek venuje profesionalne tak uz nema moznost si to tak vychutnat.

A co sa tyka tych cien, na trhu je vela ponuk prave preto ze sa ludia snazia na chove zarobit - alebo aspon vratit vydavky. Mnohi z nich produkuju kadejake mixy, ale tym ze u nich ide cena dole su ciste druhy s vyssou cenou tazko predajne - kto chcel dat za boa 5000 ten uz to vacsinou urobil. Cenu si drzia akurat druhy ktore je bud problem zohnat, alebo odchovat.

Odkud jsi? chtěl bych nějaké mladé imperátory koupit. Ale když jsem se tady ptal na chovatele, tak mě, někteří docela ostře poslali do vyhledávače, ať asi neotravuju. Tam ale je v inzerci celkem kulové. Ještě tak kolem Prahy, ale Tady na sev. moravě nic.

Ještě vím o jednom páru Costa Rica v Ov, ale asi stejně velký, jako můj. Jinak ještě p.Hanning(někde u Jeseníku) prodává pěkného samečka imperator Cancůn. Trochu to tu sleduju a je to docela bída. Chovatelé jsou, ale řekl bych, že často neprodávají na inzerát ani na burzách. Mají své odběratele nebo vyvážejí bůhvíkam. Semtam se ale něco objeví, chce to sledovat..;-)