Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem To jsou dneska vybiravi

Chtel jsem se zeptat jesli si myslite(nebo vite),zda-li v prirode mladata taky nezerou??nebo cim je to zpusobeno ze se stava,ze plno mladat odmita ze zacatku potravu??:i: Jaký je váš názor?

Mno malokdo si uvedomuje, ze hadi kdyz nezerou tak je to vzdy chovatelova chyba.pac neni schopen podat prirozene krmivo toho druhu. Napriklad mladata l.t.sinaloe by se dala myslim docela lehce rozkrmit mladaty gekonu ci jesteru...Jen to zkuste:)A jiste i dalsi hadi maji svoji prirozenou "kojeneckou" stravu:)
Chovu zdar

:-D to o to mas pravdu..urcite jak rikam sam hadici davam krecky mysi potkanata sem tam vajicko ale to jen vyjmecne...krepelci(takove ty z tesca)..snazim se mu doprat co nejvice..:-D:-Dnekdy mu i udelam dietku..zastavam ten nazor ze had v prirode nekdy nenajde korist delsi dobu a krmit ho pravidelne mi prijde blbost...pak by jen lezel a leze poznam kdy ma hlad pri teto ditce:-[

něco na tom bude ........ už jsem víckrát četl že něčí regiuška nejí např samečky .... nebo nežere určitou barvu potravy.... nebo nevezme myš ale jen křečky. Proč si takhle vybírají? V přírodě by si vybrat nemohla a s takovou by chcípla ne?

:-Dmuj nazor je ze had by mel sem tam i vyhladovet...kdyz had vydrzi nekolik mesicu bez potravy a ty mu rok davas krecky tak si myslim ze pak kdyz mu tam hodis jednu mys tak asi ma zasobu klidne na dva mesice bez potizi tak co by ten hnus jedl ze?Zkoušel jsme davat hadikovy i ruzne jine maso a i to si vzal..:-Djeste se mi nestalo ez by neco nesezral

:-D:-Dto me se treba stane:vola kamos.Hej ty mas toho hada ze?a nechtel by jsi krecka?Vetsinou nekdo ma alergii nebo
maji male ale pak zjisti ze toho jsou plne zverimexy tak rozdaji pulku a zbytek dostane hadik...
No zatim bych rad jen mensi hady planuju ze az bude mit svuj byvak tak se do toho dam ve vetsim

Podle mě to může být třeba i tím, že někteří hlodavci jsou více podobní a podobně "voní" jako hadova původní potrava, kterou by dostal v přírodě.
Jinak to s tou hladovkou: Já třeba krmim když si hadice řekne. Dostane potkanče a většinou přesně za týden, když přijdu ze školy domů, se vyplíží z domečku (to v zimě normálně nedělá) a začne mě pozorovat a a kroutit se do smyček. Tak jí řeknu, že zítra a další den zas číhá. A jen cvakne zámek, tak musim spěchat, protože by vylítla po mé ruce.

Ale jo, vsak znas moji story s Boaedonama :) Treba guttky - mam jich doma ted 5, vsechne perfektne zerou, jen celkem tri samci snowek me nezrali a postupne zasli... A to jsem je krmil o stosest... Nastesti jsem mel vzdycky jinak vcelku jedliky vcetne poppelnic teniur :) Ty zbasteji fakt hodne :) VH

Tak ono to podle mích zkušeností není jen o tom co žerou.Záleží taky kdy.Na době krmení záleží dost.Mám E.helena a ta třeba baští jen v noci a mrtvý holátka.Takže je třeba experimentovat a o tom si myslím,že teraristika je.Zkoušet,každy zvíře je originál;-)

:-Dto vam musim povedet.Dneska pri ruhe mysce se hat stocil do S a chtel na ni vyletet ale presne kdy on uz chtel tak mys zacla zdrhat a had vlastne kousl na prazdno a do skla ,jez ho odrazilo presne na jeho ocas tak se koukam a on je v nem zahryzly a uz jako ze by se papal:-D nevim kde by skoncil tak jsem hned strcil ruku dovnitr a hada vytah.I kdyz jak jsem mu pak poustel hlavu malem me kousnul ale hold jsme rychlejsi..koralovka jedna blba by em zajimalo jestli by se prestal zrat a jestli se vam to stava taky...:puff: asi pred dvema lety se mi to stalo kousl se a chvilku mu trvalo nez se pustil