
To jsou dneska vybiravi
Chtel jsem se zeptat jesli si myslite(nebo vite),zda-li v prirode mladata taky nezerou??nebo cim je to zpusobeno ze se stava,ze plno mladat odmita ze zacatku potravu?? Jaký je váš názor?
Mno malokdo si uvedomuje, ze hadi kdyz nezerou tak je to vzdy chovatelova chyba.pac neni schopen podat prirozene krmivo toho druhu. Napriklad mladata l.t.sinaloe by se dala myslim docela lehce rozkrmit mladaty gekonu ci jesteru...Jen to zkuste:)A jiste i dalsi hadi maji svoji prirozenou "kojeneckou" stravu:)
Chovu zdar
Tak samozřejmě máš na výběr.Hlodavcu je plno druhů.
Co máš za hada?
koralovku pruhovanou
Sem to šel zkusit a vpohodě,žádnej protest
něco na tom bude ........ už jsem víckrát četl že něčí regiuška nejí např samečky .... nebo nežere určitou barvu potravy.... nebo nevezme myš ale jen křečky. Proč si takhle vybírají? V přírodě by si vybrat nemohla a s takovou by chcípla ne?
Kdyš chceš hladovkáře,tak si kup regiusku.Moje držej dietu od listopadu do dubna.


jj ...... já jsem radši mému hadovi ani nic jiného ochutnat nedal
ještě by si zvyknul na nějaké drahé křečky
(prej jsou stejně tuční)
maji male ale pak zjisti ze toho jsou plne zverimexy tak rozdaji pulku a zbytek dostane hadik...
No zatim bych rad jen mensi hady planuju ze az bude mit svuj byvak tak se do toho dam ve vetsim
Podle mě to může být třeba i tím, že někteří hlodavci jsou více podobní a podobně "voní" jako hadova původní potrava, kterou by dostal v přírodě.
Jinak to s tou hladovkou: Já třeba krmim když si hadice řekne. Dostane potkanče a většinou přesně za týden, když přijdu ze školy domů, se vyplíží z domečku (to v zimě normálně nedělá) a začne mě pozorovat a a kroutit se do smyček. Tak jí řeknu, že zítra a další den zas číhá. A jen cvakne zámek, tak musim spěchat, protože by vylítla po mé ruce.
Werco urcite mas pravdu - evropske nebo "mirneklimaticke" druhy, co jsem choval mi vzdycky nejvic sly po obyc hrabosich a prip. mysich domacich. Samo, obyc lab.mys ci potkana vzali taky, ale nebyla tam videt ta chut do zradla :) VH
Doporučuju E.o.qvadrivittata,tam je ta chut pořád
.Jinak mám albínka a toho musím vyloženě prosit.Takže něco pravdy na tom bude
Ale jo, vsak znas moji story s Boaedonama :) Treba guttky - mam jich doma ted 5, vsechne perfektne zerou, jen celkem tri samci snowek me nezrali a postupne zasli... A to jsem je krmil o stosest... Nastesti jsem mel vzdycky jinak vcelku jedliky vcetne poppelnic teniur :) Ty zbasteji fakt hodne :) VH
Tak ono to podle mích zkušeností není jen o tom co žerou.Záleží taky kdy.Na době krmení záleží dost.Mám E.helena a ta třeba baští jen v noci a mrtvý holátka.Takže je třeba experimentovat a o tom si myslím,že teraristika je.Zkoušet,každy zvíře je originál
Urcite, to je Jasna paka :) VH
No stalo se mi při krmení malých guttek,že sem se na chvilku vzdáli a jedna málem sežrala druhou.Jedna začala žrát hole od hlavy,druhá od zadku.Ta která měla větší hlad snědla napůl tu druhou.
a byla pak ta na půl sežraná v pořádku?
Jo jo,mám jí dodnes.Naštěstí sem si všiml v čas.
To se mi jeste nestalo :) NAstesti :) VH
Chvilka nepozornosti a mohlo bejt vymalováno
Mě se to stalo při krmení všech mládat najednou.Krmim normálně v terárku.
![[http://img229.imageshack.us/img229/4153/guttkywh4.j pg]](http://img229.imageshack.us/img229/4153/guttkywh4.jpg)
No jde jen o to krmení.Mládata odchovávám čtvrtým rokem a stalo se mi to jen jednou.Oni nejsou hloupoučký ale nenažraný
Guttaty,obsolety,nejaký ještěrky a želvy trachemysky.Koukni moje stránky
www.teramelda.wbs.cz
To je vcelku normalni, delaji to i jini hadi :) Prestal by vcelku rychle :) VH
Prosím někde tady je napsáno že křečci jsou tučný.Krmím převážně jimi,může to být problém?Mám korálovku kalifornskou.Můžete mi prosím někdo k tomu něco napsat?
Nevím přesně, co chceš vědět, ale křečci jsou pravdu tučnější než myši a chtělo by je buď krmit jen občas nebo v delších intervalech.